Пътуване с бебе

  • 19 592
  • 48
Здравейте мами!
в началото на май месец ни предстои пътуване около 250 км с 5 месечно бебе.
Нека тези , които са минали такова изпитание да кажат какво не трябва да забравям на всяка цена - за колата, престоите по пътя и тн, че още картинката не ми е много ясна:)
Павлина и бебе Съни
Виж целия пост
# 1
Здравей.Павлина можеш да си пътуваш спокойно с бебо.Моята бебка е почти на 3 месеца и от 42 ден пътува из цяла България,където имаме работа,защото няма на кой да я оставим.Слагаме я в един голям кош за изписване удобно,широко,завивам я иотделно количката с една чанта със специална мушама за преобличане,памперси-доста,шишеца с вода и мляко,кърма толкова колкото часове ще ни няма,храня я на 3 часа и например ако тръгнем в 7 сутринта взимам за 4 хранения до 19.00 ч./кърмата сутринта си я изцеждам и я разпределям на равни части за целия ден/само когато пътуваме/иначе я кърмя/.Взимам и мокри кърпички  за бебе и за мен за да си забърша хубаво ръцете като сменям памперса или и подавам биберон /за да съм чиста/разбира се ако има къде да се измия го правя/напр. на някоя бензиностанция или Хепи.И така.Не е трудно свиква се,просто нямам избор Simple Smile .Пък и така свикнахме със съпруга ми,че дори и да имаше къде да я оставя пак няма да го направя,толкова си я обичаме и сме по спокойни така като е с нас.А не се притеснявай бебетата обичат да пътуват от друсането в колата веднага заспива .Успех и дано съм ти била полезна.
Виж целия пост
# 2
Simple Smile) може да се добави и някоя любима играчка, на която може да се разчита в "критични" моменти, когато не детето му стане ужасно скучно вече.....Simple Smile
репертоар от песнички също не  е излишен:)

но 250 км не са ужасно много и има голяма вероятност през повечето време да имате едно спящо съкровище на задната седалка:)

иначе, това е то важното....памперси, мокри кърпички и храна...

хайде лек път:)
Виж целия пост
# 3
Мерси, Реза!
Виж за песничките не бях се сетила! Добра идея!
 Wink
Виж целия пост
# 4
Ооооооо, много обичам да пътувам с бебе! Много е забавно!
 Ние като пътуваме с Емката гледаме да почиваме по пътя докато той спи, иначе не е почивка...
 Бочко, така както сте тръгнали да тренирате Съни на дълги разстояния, ще ви чакаме скоро и в Сф! Да се обадите!
Виж целия пост
# 5
ее, Бобо, чак до София няма да стигнем, само до Сливен и Свищов, при бабите и дядите както се казва Wink
чакай да пораснем още малко...
Поздрави
Виж целия пост
# 6
Павлина,
Аз съм ти съгражданка, както виждаш Simple Smile . Когато дребното бе на 6 месеца,ходихме на почивка в Ахтопол-с пътуването нямаше проблеми на отиване-спа като къпана, събуди се 10 мин преди да пристигнем и орева света от глад. На връщане обаче спа едва 1 час и през другото време изискваше пълно занимание от моя стран .По едно време се измори и вече на влизане във Варна ревеше здраво.
По-ужасно бе пътуването до София, когато щерка ми бе на 7 месеца-и в двете посоки спа само по 1 час, през другото време бе много крива,защото в колата нямаше достатъчно място да се търкаля на воля. Голям рев беше и голямо изнервяне от моя страна.
Скоро (тя е вече на 1г2м) ходихме до Плевен-направихме нощни пътувания! Изключително съм доволна-детенце спи на задната цедалка, която направихме като голямо легълце, ние си пътуваме и си слушаме музик-КЕФ! Sunglasses
Виж целия пост
# 7
Оо, пътувайте си с кеф Wink  Първото пътешествие на моя момък беше на месец и нещо - София -Бургас. Спа през цялото време. Пътували сме доста с него - сега ксто е по-голям му оставям разни висящи играчки на дръжката на столчето да си се забавлява.
Задължително измисли някакъв сенник, за да не му пече в личицето. Вземи вода, сок, чай - каквото пие дечко, понеже на път моя много ожаднява. Не го навличай, че от седенето в кошчето се запотяват. За престоя - сама ще усетиш кога детето вече се изнервя. По-важно е добре да проветрявате колата. Другите работи - мокри кърпички, пампи, храна - ти си знаеш Grinning
Виж целия пост
# 8
Лек път и не забравяй, че трябва да спирате по пътя, за да може бебо да глътне чист въздух и да се разведри малко.
Това за сенника е задължително, че иначе ще се опърже милото.  261uu
Виж целия пост
# 9
здравейте пак!!
Благодаря на всички мами за съветите, стягам багажа вече.
В неделя по живо, по здраво потегляме, пожелайте ми лек път и спокойно пътуване!
Като си дойда ще пиша как  е минало.
Павлина и бебе Съни Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 10
Момичета, решихме другата седмица да отидем с бебчо в Бургас за две седмици (докато още не са започнали жегите). Притеснява ме само това, че той е още много малък на три месеца и половина, а пътят не е никак малко. Освен това ми казаха, че малките бебета не понасяли смяната на климата. Споделете вие кога заведохте децата си за пръв път на море и как им се отрази това. Приемам всякакви препоръки и съвети!   grinning039
Виж целия пост
# 11
Вили,да ти кажа и ние смятаме да отскочим до морето за седмица или 10 дни с бебка началото на юни месец ,когато тя ще бъде на 5-6 месеца.
Ще бъдем с още две семейства с по 1 дете(те са по-големи на 2 и 3 годинки).
Решили сме да наемем вила с дворче и всичките й там удобства(санитарен възел за всяка от стаите,кухня и същевременно близо до плажа) ,за да е по-удобно за нас и дечицата.
Верно,че пътя е дълъг,но ние щес пираме да  почиваме на всеки 2 часа Wink
Дано на бебка й понесе-имам впредвид,че някои деца приемат пътуването зле(стават изнервени и немогат да си "намерят място" в колата) а други пък(както е нашата бебка щом потеглим и веднага заспива)  Laughing .
 При нас има и вариант да отидем до Севлиево и там да пренощуваме,а на следващият ден да продължим до морето.
Това наистина е по-добрия начин,понеже минаваме пътя от 400-500 км. за два дни Sunglasses


Прецени си,но не смятам,че ще има някакъв проблем.
Поздрави!
Виж целия пост
# 12
Здравейте момичета.А някоя от вас ходила ли е сбебето на хотел на морето?Чудя се дали ще е удачно?Не можем да наемаме цяла къща защото ще сме сами а нямамме роднини край морето а бебка ще е на 7,5 месеца септември и тогава мисля да идем за да не е много горещо.И какво носите по специално за бебето и нещо за удобно приготвяне на храната.
Виж целия пост
# 13
Мисля, че пътят не е проблем.

Само от слънцето трябва да се пазите, че е много опасно!  Grinning
Виж целия пост
# 14
Ne se pritesniavai,patia niama da e problem.Prigotvi si dostatachno voda,sokcheta,hrana i pampersi.Dreshki za da se preoblichate ako se izpoti. Nashata dashteria prospa po-goliama chast ot patia.A tam prosto vnimavaite sas slanceto.Priatno izkarvane!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия