Опитни готвачки, дайте ми съвет!

  • 2 463
  • 28
Скъпи мами, съпруги и кулинарки, моля ви да споделите някоя "по-засукана" и ИЗПИТАНА готварска рецепта за постно ястие! Надявам се след като се постарая, да успея да изкуша съпруга ми с нея.  Mr. Green Повярвайте ми, ако прояде поне някои постни манджи, ще си реша голям проблем! Wink Laughing
Виж целия пост
# 1
Ето едни чушки http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=196082.0

Виж в Готварската книга и в темата за Разделно хранене има доста засукани рецепти!  Peace
Виж целия пост
# 2
Ако е вълк като моя - няма да успееш ! Готви за себе си , на него изпечи пържолки и се плеснете и прегърнете - другото е обречено на нещастен семеен жиУот ! Laughing
Виж целия пост
# 3
Ако е вълк като моя - няма да успееш ! Готви за себе си , на него изпечи пържолки и се плеснете и прегърнете - другото е обречено на нещастен семеен жиУот ! Laughing

Ето с това съм съгласна, по-добре не мъчи човека  Laughing
Виж целия пост
# 4
Май аз сама ще си ги ям постните чудесийки и за сега ще се опитвам да изкуша и дъщеричката ни /че май и тя по пътя на татко си върви/, а на него ще му ги сервирам с гарнитура от пържоли... smile3534
/абе как не му писва по 24 часа само месо! newsm78/
А иначе очаквам още изпитани и харесвани рецепти! Не се знае, може пък нещо да го изкуши.  food002 Grinning
Виж целия пост
# 5
И после все засукани ще ги иска. smile3508Готова ли си за предизвикателството? Mr. Green
Виж целия пост
# 6
И после все засукани ще ги иска. smile3508Готова ли си за предизвикателството? Mr. Green
doh За това не се сетих, ама все не ми се вярва, че абсолютно нищо постно не може да го изкуши! А я си представи обратното, да хапне нещо без месо и да каже, че му харесва... после ще ми прави муцки на безмесните манджи, ама друг път! Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 7
А я си представи обратното, да хапне нещо без месо и да каже, че му харесва... после ще ми прави муцки на безмесните манджи, ама друг път! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Тъй както го описваш по-горе,нещо хич не си го представям... CrazyАми остави го човека,лятото по-може да се върже.Зимата е вълче време.Хор`та   ма`ат пръжки с лук...ВЕрвай ми.

Оспамих ти темата Embarassed
Виж целия пост
# 8

Тъй както го описваш по-горе,нещо хич не си го представям... CrazyАми остави го човека,лятото по-може да се върже.Зимата е вълче време.Хор`та   ма`ат пръжки с лук...ВЕрвай ми.

Оспамих ти темата Embarassed

  Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 9
и моя е въл4е но....като направя смилянски фасул с ориз запе4ен на фурна не се се6та за месо Peace
Виж целия пост
# 10
и моя е въл4е но....като направя смилянски фасул с ориз запе4ен на фурна не се се6та за месо Peace
Чудесно!  newsm10 Това вече е изпитана рецепта! Дай я насам! Ако разбира се не е тайна... Laughing
Виж целия пост
# 11
 Praynig lozeva, може и на лични.  Praynig
Виж целия пост
# 12
разбира се 4е не е тайна
варя фасула в тенжера под налягане
отделно заду6авам лук ,4у6ка и накрая доматен сок ...прибавям ориз да се позапържи и той и доливам с вода 1:3(ориз вода) като се посвари ориза прибавям и ве4е сварения фасул докато съвсем изври водата...подправки слагам джоджен,копър и магданоз и 2 булъон4ета..
това го изсипвам в тава да се позапе4е само отгоре(на грил) и е страхотно вкусно Peace
Виж целия пост
# 13
и моят без месо уж не може, но на някои постни манджи не се церемони  Mr. Green примерно боб с кисело зеле, постни сърми с кидело зеле (чушки обаче постни не ще), мусака с тиквички или патладжани (без кайма), пържени чушки и патладжани с доматен сос, пролетна леща (с картоф и тиквичка), ориз с праз и домати, както и паниран праз... тези се сещам в момента, ако се сетя и други ще пиша, но моите са все по-леснички, засукани не се навивам да правя  Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Ето и от мен една постна манджичка (не е засукана обаче)  Grinning

Картофи, нарязани на тънки шайби
лук, също на тънки шайби
сирене
червен пипер, черен пипер, олио, сол

В намаслена тавичка редя последователно ред картофи, ред лук, ред натрошено сирене. Наръсвам сол, черен и червен пипер и малко олио. След това пак същата последователност, докато свършат продуктите. Отгоре завършвам с ред картофи, покривам с фолио и запичам във фурната (около час - час и половина- зависи от фурната).

Много я харесваме в къщи тази манджичка, особено мъжката половина. Свършва за отрицателно време  Mr. Green.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия