? за соковете

  • 724
  • 14
Здравейте,момичета!На консултацията ми се накараха,че не съм започнала да давам прясно изцеден сок.Бебчето можело да развие анемия.За сега сме само на кърма.Вие давате ли сок и от кой месец мога да започна със сок и плодови пюрета след това?Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Почти всички тук сме били порицавани от педиатри и баби, че не даваме сокчета и така лишаваме децата си от витамини. Wink На бебето ти още му е много рано за сок.
Аз мисля да не давам до 1 г.
За плодовите пюрета изчакай да стане поне на 5,5 месеца и тогава захранвай.
Виж целия пост
# 2
1.В изцедените плодове витамините се окисляват за минути,така че на сока е абсурдно да се гледа като източник на витамини.
2.Организмът на бебето до 5-6 месечна възраст неможе да преработва пълноценно друга храна освен млякото.Дори и да му се дава сок или пюре,никакви полезни в-ва не преминават в организма.Това се отнася и за желязото,сокът е всичко друго,но не и източник на желязо за малко бебе.
3.Сокът съдържа предимно захари и плодови киселини,които дразнят много.Обикновено се стига или до подновяване на коликите,или до запек,или до повръщане!
С една дума,сок не давай,не им се обяснявай на медицинските лица,защото те така или иначе немогат да бъдат убедени и не се връзвай на тези приказки за анемията.Тази анемия им е основното плашило за твърдоглави майки,просто защото немогат да дадат друг смислен аргумент за ранното захранване Peace
Виж целия пост
# 3
Здравейте! Ние  сме  вече  на  един  месец  и  8  дни. И  моят  педиатър  ми  препоръча  да  давам  сокчета, а  и  в  някои  дебели  и  умни  Wink  книги  го  прочетох smile3529, но моето  съкровище  не  желае  и  да  чуе. Само  първият  опит  излезе  успешен - със  сокче  от  морков, но  след  това  три  чифта  ританки  паднаха  жертва  на  ужасните  петна  smile3511, а  малката  само  плюе  и  се  сърди  и  "безценните"  витаминчета  от  сокчето  отиват  по  лигавника  и  блузките. А  и  май  наистина  я  връщат  към  коликите - след  като  успея  все  пак  да  и  дам  една- две  лъжички  сок  след  това  много  плаче  и  е  неспокойна. Затова - категорично  НЕ  на  сокчетата  от  толкова  рано newsm11
Виж целия пост
# 4
До 7 месеца детето ми беше само на кърма и чат-пат АМ, когато съм имала маститни проблеми. Захраних го с картофено пюре, след месец въведох кашите, а след още месец хапна първото си плодово пюре. Сокче дадох след навършена 1 год.

Прецени дали да започнеш захранване със зеленчуково или с плодово пюре. Има много литература в Библиотека! Съветвам те да се запознаеш със статиите от сега и на следващата консултация да поговориш с педиатъра си! Късното захранване е за предпочитане заради здравето на детето! За съжаление нашите лекари не четат и си карат по добре познатите си схеми...   bouquet
Виж целия пост
# 5
Дъщеря ми още не е пила сок-яде плодовете на парченца!
Виж целия пост
# 6
Моят съвет е: Не разчитай на педиатрите за съвети и препоръки за кърмене и захранване. Просто в България явно се броят на пръстите на едната ръка педиатри, които се интересуват от световните тенденции в храненето на бебетата и препоръките на Световната Здравна Организация по въпроса. Наблюденията ми са, че повечето при някакъв "проблем" като наддаване от 800 грама за месец, препоръчват дохранване с АМ  #2gunfire Никой не дава съвети как да се увеличи и стимулира лактацията   Thinking Защо ли така - може би защото са бъкани с рекламни подаръчета от разните марки АМ.  #Cussing out

Вместо това чети и се информирай сама. Интернет е благодат от тази гледна точка. Като майка сама ще прецениш и усетиш, кое е най-добре за твоето дете.

Соковете са много концентрирани и тежки дори и за нашите стомаси, камо ли за кърмачета. Да не говорим, че те нямат средствата, с които да ги обработят и усвоят. Тези средства се появяват постепенно след 6-тия месец.

И още нещо относно педиатрите - моята педиатърка ми заяви, че щом не давам вода на дъщеря си, ще и докарам проблеми с бъбреците и ще се образуват камъни в тях  Shocked И това при положение, че е само на кърма. Аз заради изказвания от този род и заявих, че за мен тя е абсолютно некомпетентна относно бебетата и ще я сменям. За съжаление в днешно време майките са по-информирани от педиатрите.
Виж целия пост
# 7
Моята имаше колики до шестия месец,които се влошаваха от сокчетата,та се наложи да ги отложим.Нямаше проблем,детето не разви анемия. Peace
Виж целия пост
# 8
аз още не давам сокове.Мисля да започна към 6-7 месец по малко
Виж целия пост
# 9
Прясно изцедено сокче и аз не съм дала още, но използвам темата, за да попитам сиропът от сварени плодове без захар също ли не се препоръчва?
Виж целия пост
# 10
да развие анемия?! ние до 6-тия месец бяхме само на кърма и кръвните резултати бяха перфектни.
стига ти да се храниш здравословно, бебето си набавя от кърмата всичко Peace
но разбира се, въпрос на личен избор е даването на сокчета
Виж целия пост
# 11
Моля те намери време да прочетеш тези статии и вземи сама своето информирано решение Peace

Захранване с твърди храни: струва си да се изчака
Становище на Американската академия по педиатрия относно соковете
Защо нашите майки са ни давали сок...
Лекарят съветва да захраните със сок? Сменете лекаря.
Истината за желязото Нуждаят ли се кърмените бебета от хранителни добавки?
Примерът с желязото – проблем на изкуственото хранене
Виж целия пост
# 12
Соковете само ще ви засилят коликите.Аз дадох на Миша за пръв път на 6мес и половина.а моето педи даже каза че имало вече нова система на захранване,където отричали соковете поне до годинката.Иначе за плод пюрета си зависи дали си кърмиш детето-колкото по късно толкова по добре!!Аз започнах на 4 месеца,но нямах проблеми-просто бях нетърпелива да опита нещо по-различно от кърмата #2gunfire
Виж целия пост
# 13
Е,ай стига с тея сокове-моя свинчо не е близвал таквоз чудо,да не говорим че е на педагогическо захранване и няма и мириз на анемия.За мен това са глупости-как ще даваш сок на бебче,което е със стресирано коремче от маминото мляко,а пък ти искаш сок да му дадеш-кошмар.От личен опит ще ти кажа да забравиш за соковете поне до годинка.Аз съм с гастрит,заради такива простотии. Peace
Виж целия пост
# 14
Според мен сокчетата не са задължителни(който иска да ги дава),а относно пюретата след 5.5-6 месец.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия