Цигарен бюрек ?

  • 7 781
  • 14
Здравейте,вчера от една пекарна си купих малък бюрек който беше завит на руло с размера на пура.Нарича се Цигарен бюрек.Оказа се много вкусен и реших да опитам да го направя,но не намерих никъде рецепта.Мога да експериментирам ,но ми се иска да намеря оригиналната рецепта.
Някой може ли да помогне?
Благодаря предварително!   bouquet
Виж целия пост
# 1
Ами не знам какво си яла, но типично за Турция, затова ти пиша каквото знам Simple Smile
250гр Сирене натрошено
1/2 връзка магданоз
и толкова копър
Използват се кори точени , но не промишлени Simple Smile
може и сама да точиш Simple Smile както е кръгла кората нарязваш на 8 парчета и във всяко триъгълно парче слагаш по малко от сместа  Party увиваш и то става като цигарка, може да печеш на фурна намазани с жълтък, така е по-здравословно Wink обаче аз обичам пържени в олио

и това е...

Снимка
И тук  Crazy
Виж целия пост
# 2
Ако ще се пекат.може би ще трябва да се поръсят с мазнина.На снимката са разкошни !
Виж целия пост
# 3
Ако ще се пекат.може би ще трябва да се поръсят с мазнина.На снимката са разкошни !

Сега като се замисля, на фурна единствено в тавата се слага олио и евентуално в жълтъка с който се мажат   chef
а за плънка съм ползвала и спанак и коприва и лапад , както и орехи и шоколад  Mr. Green  Wink става вкусно
Виж целия пост
# 4
 Айля , благодаря за рецептата,тези които ядох бяха само със сирене и явно бяха пържени.Твоята рецепта ми допадна повече и ще я опитам.
Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 5
Алекс - гледам,че си от Варна.Тука по доста магазини,както и в Пикадили продават в пакети - готови,само се пържат/пекат.На етикета пише "домашни рулца"
Аз съм правила,даже скоро снимка сложих.

Виж целия пост
# 6
И аз съм купувала готови и ги пекох,
 но не е сложно и да си ги направиш  Flutter

http://images21.snimka.bg/004237541.jpg
Виж целия пост
# 7
Готовите са много вкусни пържени, направо са страхотни. Само не знам защо ги поскъпяват постоянно.
Виж целия пост
# 8
Както са ти казали можеш да си купиш готови и да ги изпържеш (стават много вкусни)
А можеш да си направиш  плънка като за баница със сирене и да я завиеш в Ръчно Точени Кори-  продават се в някои от магазините. Режеш дълга триъгълна лента. В широкият край слагаш плънката и навиваш към тънкия. Пуричките се пържат в добре нагорещена мазнина. На снимката са в долният край.

Виж целия пост
# 9
Направих ги и станаха чудесни.
Благодаря на всички!  bouquet
Виж целия пост
# 10
По коя рецепта ги направи,или купи готови пурички и ги изпържи?
Виж целия пост
# 11
пробвайте нашите брикове, национално ястие! картофи 1/2 се сваряват и се правят на пюре, една л каперси, 1/2 яйца, кашкавал настърган, сол, 4ер пипер, магданоз и лук настърган, риба тон!завиват се с лист (при нас е като баклава тънко мансука) и като пури4ки и се пържат или пекат в мазнина!
другият вариант (те са няколко) сварен, накълцан и отцеден спанак, подсолен, рикота(изваря), яйце ,магданоз и каперси, подправки и пак така в пури4ка!
Виж целия пост
# 12
По коя рецепта ги направи,или купи готови пурички и ги изпържи?


Направих ги по рецептата на Айля със сирене ,магданоз и копър.
Използвах готови кори и ги изпекох във фурната.В няколко сложих настъргана шунка и накълцани маслини.Експеримента се оказа успешен и синът ми ги изяде с голямо удоволствие!
Виж целия пост
# 13
Мммм, и аз ще направя, само че печени!  Peace
Виж целия пост
# 14
Моля ви,дайте рецепта за корите.До сега не съм правила кори,но ме запалихте с тези пурички.Много апетитно изглеждат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия