пране

  • 4 711
  • 55
Колко прах за пране слагате в пералните,при средно замърсени дрехи?
Голям спор настана тук с една дружка...!
Виж целия пост
# 1
О, боже!
Втората екзистенциална тема след "Айрян или сок"  Laughing
Виж целия пост
# 2
пише си на опаковката.
количеството се определя от теглото на прането, не от това колко е замърсено.
за по-замърсено пране има по-силни препарати, това е. и пак следваш инструкции според кг.
в общи линии е добре да не се прекалява с количеството на препарата, защото ефекта ще е блокиращ - отвори химията от 10ти или 11 ти клас и виж урока за сапуна.
няма връзка - колкото повече препарат, толкова по-чисто пране.
препарата пере определено тегло, на определена програма , която го люшка определено време с вода с определена температура.
Виж целия пост
# 3
22, 359 г. Ни повече, ни по-малко.
Виж целия пост
# 4
я споделете урока по химия за сапуна от 10-11 ти клас ,че ми стана интересно .... Flutter ?????????
Виж целия пост
# 5
                   Можеш да переш и само със стари орехчета, така ще избегнеш чуденката за праха, а със спестените пари може да пиеш едно мартини докато върти пералнята  Peace .
Виж целия пост
# 6
                   Можеш да переш и само със стари орехчета, така ще избегнеш чуденката за праха, а със спестените пари може да пиеш едно мартини докато върти пералнята  Peace .
  Тоя съвет най ми хареса !  Joy hahaha hahaha
Виж целия пост
# 7
                   Можеш да переш и само със стари орехчета, така ще избегнеш чуденката за праха, а със спестените пари може да пиеш едно мартини докато върти пералнята  Peace .
  Тоя съвет най ми хареса !  Joy hahaha hahaha

колкото и да се смееш това е пълен факт. с орехи може да се пере, резултата ( казват) е превъзходен.
четох един родител тук ( от чужбина), който само така пере дрехите на детето им.
освен, че е еко-ориентиран е и педиатър  и последният му мотив е да пести кинти.
Виж целия пост
# 8
Да, но орехите са по- различни от тези, които растат у нас ...според мен от "нашите", прането би пожълтяло
Виж целия пост
# 9
И на мен ми е интересно как се изпира с орехи? Аз пера с бонукс и слагам 150 грама на пълна пералня.
Виж целия пост
# 10
Ама какви трябва да са орехите:
белени или с черупките
цели или смлени
къде се поставят
колко им е килото на пазара? newsm78
Виж целия пост
# 11
С кестени не става ли?  Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Да, но орехите са по- различни от тези, които растат у нас ...според мен от "нашите", прането би пожълтяло

не знам, само предполагам, че измивното им действие се дължи на това, че са богати на мазнини.
освен това не знам какво се взима ( колко, какво точно от орехите, какви точно орехи и тн).
жалко, имаше една тема, където говориха за това в чужбинския, но не помня името.
Виж целия пост
# 13
Ама какви трябва да са орехите:
белени или с черупките
цели или смлени
къде се поставят
колко им е килото на пазара? newsm78
 Май по-евтино ще ти излезе с прах  Mr. Green
Виж целия пост
# 14
С кестени не става ли?  Mr. Green
ако са на мъжо кестените,едва ли.  Crossing Arms
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия