За защита на децата, засегнати от стачката

  • 1 978
  • 53
Моля за извинение, ако е имало такава идея и аз я дублирам от незнание.

Обръщам се към майките, които считат, че децата ни са засегнати от стачката в степен, която отказваме да понасяме повече.

Да направим една среща , да поканим медиите и да защитим интересите на децата ни.
Поне ще има още една страна в тези преговори - макар и не на масата.
Защото учителите си имат синдикати /които успешно са ги яхнали  Grinning/,
министрите си имат  освен всичко друго  и политическите си интереси.

А къде и кой отстоява интересите на децата ни.


Моля, по-старите форумци тук да поделят опит от форума ако има такъв,

И всички други разбира се - тъпа ли е идеята?
Виж целия пост
# 1
Идеята не е тъпа и аз я покрепям с две ръце. Нямам нищо против да се увеличат заплатите на учителите, даже е необходимо, но в рамките на възможното и не на всяка цена. Особено ако цената, която трябва да се плати е бъдещето на децата ни. Провалена учебна година, изтормозени малки деца, които ходят с родителите си на работа по принуда и няма къде да легнат да спят на обяд, няма възможност да се нахранят катохората, да играят и всички малки детски неща, недопустими в един офис напр.
Виж целия пост
# 2
Моля за извинение, ако е имало такава идея и аз я дублирам от незнание.

Обръщам се към майките, които считат, че децата ни са засегнати от стачката в степен, която отказваме да понасяме повече.

Да направим една среща , да поканим медиите и да защитим интересите на децата ни.
Поне ще има още една страна в тези преговори - макар и не на масата.
Защото учителите си имат синдикати /които успешно са ги яхнали  Grinning/,
министрите си имат  освен всичко друго  и политическите си интереси.

А къде и кой отстоява интересите на децата ни.


Моля, по-старите форумци тук да поделят опит от форума ако има такъв,

И всички други разбира се - тъпа ли е идеята?


Не сте трета страна, към правителството се бройте, те само вас чакат.
Виж целия пост
# 3


Не сте трета страна, към правителството се бройте, те само вас чакат.


неприятно ли ви е, че  би могло да ви се поиска сметка  за щетите върху децата ?
щото цяла България слуша само за ваш'та орисия.
имахте достатъчно време да се наиграете...
Виж целия пост
# 4
Ако напиша, че сметка трябва да се иска не само от учителите, това дали ще се превърне в поредната тема "за или против стачката"?
Виж целия пост
# 5
Не знам дали само нас чакат "правителството" , но детето ми определено се изтормози. За нас, които се тормозим, измисляйки ежедневно всякакви варианти за отглеждането му - въобще да не говорим. Не желая нито всеки ден да се чудя на кого да прехвърля детето си, нито да си загубя работата - което е съвсем реална опасност. Идея нямам как я мислите, учители, честна дума... Подкрепям исканията ви, но не и начина за отстояването им. Правителството дори няма да го коментирам - не ми се занимава с тези безхаберни гадове. Сметка за правата на децата ни - а и за нашите собствени - трябва да се искат и от двете страни в цялата безумна история.
Виж целия пост
# 6
Ако напиша, че сметка трябва да се иска не само от учителите, това дали ще се превърне в поредната тема "за или против стачката"?

Ако опъна двама души на любимият ви площад  и почна да ги кълцам с бръснарско ножче,
 като декларирам, че ще спра само ако се удовлетворят моите много справедливи (според мен) искания  за нещо си

НО  за жалост (на опънатите)
 моите искания не се удовлетворяват


и от един момент нататък стане ясно, че опънатите ще се споминат от кръвозагуба, ако аз не спра

да , ама аз не спирам щото не са  удовлетворени моите много справедливи  искания................
.........


Та, мисълта ми е:
 Трябва ли да дойде полиция?


 или е по-разумно да се организират предсрочни избори,
за да дойде ново правитлество,
което да удовлетвори моите много справедливи искания? newsm78
Виж целия пост
# 7
Хайде стига, че прекаляваш с тази полиция и кълцане на хора!
Само това оставаше, полицията да започне да бие учителите. Освен, ако не искаш нещата да се объркат съвсем.
Твоето вече е даване на пример за екстремизъм с нюанси на садизъм.
Виж целия пост
# 8
Хайде стига, че прекаляваш с тази полиция и кълцане на хора!
Само това оставаше, полицията да започне да бие учителите. Освен, ако не искаш нещата да се объркат съвсем.
Твоето вече е даване на пример за екстремизъм с нюанси на садизъм.

не сте ме разбрали за полицията и учителите - ставаше дума за отговорността.
моля да ме извините, че не го обясних по-достъпно.
 Laughing
Виж целия пост
# 9
А къде и кой отстоява интересите на децата ни.

Интересите на моето дете са моя отговорност и никога не го забравям. Затова до сега направих следното:
1. Подкрепих и ще продължа да подкрепям учителите на всичките им протестни прояви извън училището.
2. Не спирам да следя развитието на преговорите и понеже такова до сега няма по вина на безотговорното Правителство, изпратих възмутеното си мнение до всички институции, до които прецених, че е нужно.
3. Разговаряла съм и с други родители да обединим усилия в подкрепа на учителите, но трудовата заетост на повечето ги ограничава в действията им.

Толкова съм бясна на проклетите управляващи, че ми идва /ако и утре няма никакво положително развитие/ да грабна в понеделник кутията с яйцата и да ги посрещна подобаващо на работните им места.

Подкрепям идеята за организирани действия на родителите.
Виж целия пост
# 10
Аз съм съгласна да се удвои учителската заплата, но и всички доходи от частни уроци да се декларират и да си плащат данъците.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 11
Твоето В от Вълчев ли е?  Thinking

Не мога да разбера как някои хора така и не проумяха към кого да си насочат претенциите и оплакванията си за това, че децата не ходят на училище?! Не към учителите, разбира се, а към управляващите, които ги направиха на маймуни, които ги разиграват вече цял месец (само си помислете какво ще ядат тия хора, когато другия месец не получат и лев заплата) и които сринаха до земята авторитета им пред цяла България!
В момента правителството се опитва да прилага стратегията "Разделяй и владей!":
- настройва родителите срещу учителите, като се опитва да изкара учителите виновни затова, че зецата не ходят на училище;
- настройва учителите срещу шофьорите, напр., защото техните искания бяха удовлетворени на 3-тия ден още;
- настройва голяма част от българския народ срещу учителите, като заявява "заради учителите ще сме принудени да вдигнем размера на плоския данък";
- настройва учителите срещу военните, като им казва "Парите, които можехме да ви дадем, сега ще отидат за покупката на нови корвети от Франция"...
- и т. н., и т. н.
Мога още много да говоря, но няма... Просто исках да кажа, че правителството е виновно за това, което става в държавата ни... не хората, които искат подобаващо заплащане.

И още нещо, на всички е пределно ясно, че учителите ще се съгласят и с увеличение, което е по-малко от 100% - просто не им се предлага нищо разумно. Така широко обявяваните 32 % увеличение са прах в очите на хората - всъщност изчисленията, които са направили са следните - в тези 32% са включени 10 % от 1 януари 2008 (всъщност това 10те %, които вече бяха обещани на учителите от 1 юли, но все още не са дадени) + сумите, които се получават при така нареченото "диференцирано заплащане" (което няма да се получи от всички, а ще се възползват учители, оценени напълно субективно) + 10% увеличение от 2009 - при което се получавали 32% (не съм убедена г-н Вълчев колко има по математика, аз не можах да ги докарам до толкова)...
Изводите си ги направете сами...


Ей това беше най-умното, което прочетох в предложението ти:
или е по-разумно да се организират предсрочни избори,
за да дойде ново правитлество,
което да удовлетвори моите много справедливи искания? newsm78

П. п. Не съм учител.
Виж целия пост
# 12

3. Разговаряла съм и с други родители да обединим усилия в подкрепа на учителите, но трудовата заетост на повечето ги ограничава в действията им.

Толкова съм бясна на проклетите управляващи, че ми идва /ако и утре няма никакво положително развитие/ да грабна в понеделник кутията с яйцата и да ги посрещна подобаващо на работните им места.

Подкрепям идеята за организирани действия на родителите.

Стана недоразумение, май. :
Там на площада и без това ще има доста хора с вашите възгледи, макар и без яйца.

Аз говоря за родителите, които са против продължаването на стачката .
Виж целия пост
# 13
Декларирането на доходите от дейност извън трудовия договор винаги е било задължително, независимо дали дава някой частни уроци или нещо друго прави. Ако съм в грешка за законовото положение, да каже.
Така че, при такова положение на нещата, учителите трябва да декларират такъв доход. Спомням си и по Татово време пак беше така.
Виж целия пост
# 14


Не сте трета страна, към правителството се бройте, те само вас чакат.


неприятно ли ви е, че  би могло да ви се поиска сметка  за щетите върху децата ?
щото цяла България слуша само за ваш'та орисия.
имахте достатъчно време да се наиграете...


Щетите върху децата нанася правителството с бездействието си в образованието. Децата страдат повече като  преминават през съществуващата образователна система. И аз не съм учител. Вярвам обаче, че тази стачка е за доброто на децата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия