За шарките в ДГ

  • 953
  • 4
Мили мами,
моля дайте ми съвет какво да правя? В ДГ на Цвета има варицела и скарлатина. Варицела има в нейната група, но тя е боледувала от нея, а скарлатина има в по-малката. Вече на два пъти я спирам от ДГ заради това, ама тя направо изтъпява и пощръклява вкъщи. Страх ме е да не се разболее от скарлатината и да зарази дребосъчко, но се питам пък докога ще стои у дома и ще издивява.
Вие как се справяте в подобни ситуации?
Виж целия пост
# 1
Ако скарлатината не е в нейната група, какъв е проблема?
Аз не бих я спирала, ако не е в нейната група, то по тази логика въобще не трябва да ходи, ние имаме карантина(варицела) от 06.01, сега пак са я удължили до 17 април
Дано не се разболее! Успех!
Виж целия пост
# 2
Какво можеш да направиш-нищо.Кой може да каже дали ще се разболее или не..Това е кофтито че братчетата и сестричетата носят вкъщи разни бацили,ама дребосъците  не могат да растат под похлупак.Нали така си изграждат имунитет.
Пък и щом скарлатината е в другата група ,мисля че няма за какво   да се притесняваш.
Пък и дават ,че до 6 месеца бебетата имат вроден имунитет от майката.Споко, не се притеснявай толкова...
Виж целия пост
# 3
В момента съм спряла дъщеря ми от ясла именно заради скарлатината.Заразата първо беше в Детската градина,после в другата група и сега е в нашата Sad А то милото вече 2 месеца си е в къщи.Първо една болест,после друга,запушен слъзен канал...
Изчакай ,до края на април трябва да приключи сезона на скарлатината.Наистина трябва да пазиш и каката и малкото бебе,защото болестта е много неприятна,антибиотици,усложнения...
Виж целия пост
# 4
Миналото лято в групата на баткото имаше варицела и аз / нали бях бременна / го спрях  и след 2 седмици милото я пипна .. от парка. Гаранция няма. От едно място го пазиш , то от другаде го пипва.
 Зимата имаха скарлатина в съседната група ,нашата  лелка знае , че сме с бебе и ме предупреди да си го взема в къщи , защото са малко деца и има вероятност/ както и стана/ да съберат двете групи / нашата и тази със скарлатината -  общо 10 деца /. Този път отърва болестите. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия