Загубена диплома за средно образование!?!

  • 22 674
  • 32
Помагайте, мъжа ми си загуби дипломата за средно. Какво трябва да направи сега? В училището, в което е учил ли да отиде? Един негов приятел каза, че било закрито. В такъв случай? newsm78
Виж целия пост
# 1
Личните дела на учениците, на базата на които се издават дубликати на дипломи за средно образование, се пазят 50 години. Дори и да е закрито училището, документите се пазят или в общинската администрация или в училище-приемник. За да се издаде дубликат е необходимо да подадете молба, че искате да ви се издаде дубликатът и да осигурите снимки за новия документ. Това е.
Виж целия пост
# 2
Пропуснах да напиша, че това се отнася за общинските училища. За професионалните не зная, може да е друг редът.
Виж целия пост
# 3
Личните дела на учениците, на базата на които се издават дубликати на дипломи за средно образование, се пазят 50 години. Дори и да е закрито училището, документите се пазят или в общинската администрация или в училище-приемник. За да се издаде дубликат е необходимо да подадете молба, че искате да ви се издаде дубликатът и да осигурите снимки за новия документ. Това е.
  Hug  bouquet А къде се подава тази молба? В МОН ли?
Виж целия пост
# 4
Не, в училището, където е учил. Но при положение, че е закрито, трябва да се разбере къде е отишла тази документация. А това го знаят най-добре общинските администрации.
Виж целия пост
# 5
А къде да търсим в тези общински администрации? И благодаря за бързия отговор!  bouquet
Виж целия пост
# 6
А къде да търсим тези общински администрации? И благодаря за бързия отговор!  bouquet
  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 7
И какво толкова смешно има,че пита къде се намира общинската администрация ? Crossing Arms

Виж целия пост
# 8
И какво толкова смешно има,че пита къде се намира общинската администрация ? Crossing Arms


Не вярвам някой сериозно да задава този въпрос ! #Crazy
Виж целия пост
# 9
И какво толкова смешно има,че пита къде се намира общинската администрация ? Crossing Arms


Не вярвам някой сериозно да задава този въпрос ! #Crazy
Явно неточно съм си задала въпроса. Нямам в предвид що е то общинска администрация. А ти Марче80, ако нямаш какво да кажеш по темата какво правиш тук? newsm78
 
Виж целия пост
# 10
Маци, дипломата за средно образование преди се вземаше при постъпването във висше училище и много хора забравят да си я търсят след като завършат. Неговата да не е там? Моята скоро се сетих, че не съм я взела  Embarassed
Виж целия пост
# 11
Ако училището е закрито и няма приемник, т.е. на неговото място не е изникнало друго училище, отидете до местната община, в отдел "Образование" и попитайте къде да се търси документацията от училището.
Молете се да е запазена (да не е изгоряла или наводнена)!
Има и други варианти на търсене на диплом за завършено средно образование. На всяко работно място, на което е работил човек се прави досие, в което има снимани диплом и трудова книжка. Поискайте от такова место ксерокопие от диплом и отидете в съответния град, в съответната администрация, в отдела за образование или в самото училище, за да ви издадат и легализират ксерокопието.

Много сложно и многословно го описах, но ако не сте схванали нещо ще ви го дообясня!
Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 12
И какво толкова смешно има,че пита къде се намира общинската администрация ? Crossing Arms


Не вярвам някой сериозно да задава този въпрос ! #Crazy
Явно неточно съм си задала въпроса. Нямам в предвид що е то общинска администрация. А ти Марче80, ако нямаш какво да кажеш по темата какво правиш тук? newsm78
 
  Ами ,Цветче76, представи си, че не сме последователки на Ванга и няма как да знаем къде и в кой град е съответната общинска администрация !  hahaha Обикновено е на центъра в една голяма сграда до площада , дано така вече се ориентираш  Whistling Момичето по-горе ти е обяснило какво да направиш , ти пак... Ами да иде вместо теб и мъжа ти да я извади тая диплома, а...?  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Не казвам, че темата е полезна, а задавам въпрос. Не знаех, че тук се пише само по полезни теми!  И мен темата за Авон не ме интересува, за мен тя не е полезна, затова не влизам там, но съответно УВАЖАВАМ жените, които пишат там, защото за тях тя е полезна, интересна и т.н. И мъжа ми не носи розови чорапи. А относно въпроса - като си отговаряш все сама - ми напиши ми как се вади дубликат, а не ме апострофирай! Не виждам нищо лошо да попитам тук, при положение, че някой може да е имал същия проблем и да ме насочи какво да направя! Иначе аман от всезнаещи!
Виж целия пост
# 14
Не мисля да обяснявам защо ми стана смешен въпросът ти, а предвид последвалото гробно мълчание, явно не само на мен Simple Smile Да питаш къде е общинската администрация за мен е толкова тъп въпрос, че не знам защо въобще се занимавам да обяснявам. Като имаш нужда от някакъв документ, обади се на съответната инстанция и събери информация от първа ръка, какво сложно има... Rolling Eyes Закрито било училището, ами има си отдел "Просвета" в общината, те ще ти обяснят най-добре какво е нужно. Всеки има право да пуска каквито си иска теми, все пак сме в клюкарник   Mr. Green, но да не се чуди после защо му се смеят  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия