Не иска лъжица - да се тревожа ли?

  • 383
  • 6
Отново се обръщам към по-препатилите от мен. Малчо категорично отказва да го храня с лъжица - независимо дали става дума за пюрета или наша храна. Когато му давам с пръсти си хапва - не много ама поне е нещо. Инак интерес към лъжицата и към "манджата" има, но май ги възприема повече като предмети за игра.
Ще съм благодарна на някой друг съвет и споделен опит.

П.С. Щях да забравя другата ми проблематика - все още не иска вода. Чашата или шишето са предмети за игра.
Виж целия пост
# 1
За лъжицата незнам...идва ми на ум само да я смениш с друга...за водата, ние сме на 8 месеца и все още не пием...но се кърмим на поискване...и отвреме на време ако реши пие сокче...пишка си нормално и резултатите от урината си бяха оки....
Виж целия пост
# 2
Радина пропи вода на година и 3 месеца направо от нормална чаша.
Виж целия пост
# 3
Остави го да си играе с лъжицата ,а ти пробвай с втора да го храниш.
Не му отнемай лъжицата веднага след като приключите храненето -нека да играе с нея колкото иска.Може да го оставиш дори да бърка в чинията ,ако има желание за това.

По-добре е лъжицата да е пластмасова.
Възможно е металния вкус на лъжицата да му е неприятен.
Виж целия пост
# 4
Точно на около 7-8 месеца и Тони изведнъж започна да слага ръце пред устата и буташе лъжицата. Поне си мислех, че посяга да я бута. Аз не настоявах и скоро разбрах, че иска сам да се храни, сам да си държи лъжицата и да си играе с нея. (После започна да лапа лъжицата ухилено.) Около седмица продължи това упорство да яде сам. Естествено той не можеше да яде с лъжица. Слагах хапчици храна пред него и той много се радваше да си ги взема сам. (Тогава преминахме и на по-едро пасирана храна.) Любими храни като кисело мляко без проблем приемаше и от лъжица - не можеше да устои. Simple Smile Пробвай да предлагаш хапчици и/или интересна играчка/занимавка за ръце и докато си се занимава, може и да приема лъжичката. Peace
Виж целия пост
# 5
Алекс имаше такъв период, не ще с лъжица, но приема храна от пръстите ми. За щастие мина. Не съм го насилвала, предлагах храната по всякакъв начин. А и реших да установя някакъв ритуал при храненето с твърда храна, тоест отиваме в кухнята, слагам го на столче и т.н. Преди го хранех хаотично, навсякъде, седнал в мен ... така май успява да се концентрира повече.
За водата, Алекс пиеше вода само в най големите жеги. От тогава не ще. И сок го пробвах, но не ще. Преди няколко дена му предложих да пие от чашка (капачето на авентско шише) и изпи доста. Е, понамокри се, но му беше интересно и пи.
Виж целия пост
# 6
Това за втората лъжица за него го пробвахме вече, но той много бързо загуби интерес към "неговата" лъжица за игра и взе да иска моята.
Няма да се учудя ако наистина се окаже, че иска да яде сам. Проявява такива щения от момента, в който започнах да го захранвам. Днес  съм решила да пробвам нещо друго - ще му облека едно пончо "лигавник", ще му връча една лъжица и да го видим какво ще направи.

За водата не се притеснявам чак толкова, защото се кърмим на поискване, което означава по 10-15 пъти на денонощие. Идея е да пробвам директно от чашка без накрайници.

Благодаря Ви за съвети и споделения опит.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия