Родителски протест

  • 2 664
  • 73
Навсякъде има подписки за подкрепа на учителите, не може ли обаче да се организира и подписка срещу стачката. Ако има мами от Варна, които споделят мнението ми - дайте да се организираме и да спретнем по един протест поне пред градините. До гуша ми дойде стачката и пиенето им на кафе по цял ден в градините, мислите ли наистина, че учителките в градините имат основание да отстояват искане за 650 лв средна заплата; вие за колко работите и по-малко труд и усилия ли хвърляте в своята работа. Приемам нападки всякакви, но мисля, че един месец стачка е вече прекалено
Виж целия пост
# 1
Навсякъде има подписки за подкрепа на учителите, не може ли обаче да се организира и подписка срещу стачката. Ако има мами от Варна, които споделят мнението ми - дайте да се организираме и да спретнем по един протест поне пред градините. До гуша ми дойде стачката и пиенето им на кафе по цял ден в градините, мислите ли наистина, че учителките в градините имат основание да отстояват искане за 650 лв средна заплата; вие за колко работите и по-малко труд и усилия ли хвърляте в своята работа. Приемам нападки всякакви, но мисля, че един месец стачка е вече прекалено
Така мисля и аз. И ако се организираме всички родители /защото докато учителите имат проблеми с управляващите и са по улиците, и ние, които имаме деца имаме проблеми!!!/потърпевши от безхаберието на министрите и ината на синдикатите, мисля, че ще помогнем този абсурд да приключи!!!
Виж целия пост
# 2
Най-малко, ако всички си заведем децата на градина, малко ще им е трудно да правят сборни групи.
Виж целия пост
# 3
Много ми е интересно какво ще стане,ако родителите започнат да стачкуват и не си заведем децата на училище,когато учителите прекратят своята стачка(когато и да то).И тогава с кого ще работят!?По-лошото е,че децата са заложници в цялата абсурдна ситуация.И все се чудя,защо телевизиите винаги дават родители,които подкрепят учителската стачка.Защото съм сигурна,че има много родители,които не ги подкрепят.
Виж целия пост
# 4
Предлагам всички, които НЕ подкрепяте учителите и мислите, че исканията им са прекалено високи, да отидете в гредините, яслите и училищата и в очите да им кажете какво мислите - това е толкова лесно и можете да го направите когато пожелаете.

Не така стои въпросът за всички, които подкрепят учителите -  едва ли  е възможно да се изправя пред Министър председателя, вицепремиера Вълчев или министър Орешарски, за да им кажа какво аз мисля за тях и за безотговорното им отношение към стачката.
Виж целия пост
# 5
Типично по български а? Вместо да подкрепите учителите, защото те гледат децата ви по цял ден давайте юруш срещу тях. Като ви е проблем стачката просто ги подкрепете, защото управляващите са виновни да се стигне до тук, тоест протестирайте срещу тези, които са допринесли да има стачка, а не срещу потърпевшите. Ако цялото общество ги подкрепи, както и всяка друга справедлива кауза, ще е много по-добре. Нали трябва да сме заедно в тези моменти? Ясно е, че всички сме потърпевши от тая стачка, ама ако пък си мълчим за щяло и нещяло как ще живеем нормално занапред?
Виж целия пост
# 6
Типично по български а? Вместо да подкрепите учителите, защото те гледат децата ви по цял ден давайте юруш срещу тях. Като ви е проблем стачката просто ги подкрепете, защото управляващите са виновни да се стигне до тук, тоест протестирайте срещу тези, които са допринесли да има стачка, а не срещу потърпевшите. Ако цялото общество ги подкрепи, както и всяка друга справедлива кауза, ще е много по-добре. Нали трябва да сме заедно в тези моменти? Ясно е, че всички сме потърпевши от тая стачка, ама ако пък си мълчим за щяло и нещяло как ще живеем нормално занапред?

нали се сещаш, че в случай на удовлетворяване на исканията им, после може всеки да скочи и всеки ще има право, такива са условията в страната, която живеем, имат предложени варианти, вече е време да направят компромис, а не да се опъват като магарета. И да типично по български, защото съм българка. И аз искам по-висока заплата, шефката каза - това е, което мога да предложа на този етап. Затова си намерих и странична работа, това е вариант, 18 години сме в преход, това е положението
Виж целия пост
# 7
Типично по български а? Вместо да подкрепите учителите, защото те гледат децата ви по цял ден давайте юруш срещу тях. Като ви е проблем стачката просто ги подкрепете, защото управляващите са виновни да се стигне до тук, тоест протестирайте срещу тези, които са допринесли да има стачка, а не срещу потърпевшите. Ако цялото общество ги подкрепи, както и всяка друга справедлива кауза, ще е много по-добре. Нали трябва да сме заедно в тези моменти? Ясно е, че всички сме потърпевши от тая стачка, ама ако пък си мълчим за щяло и нещяло как ще живеем нормално занапред?

нали се сещаш, че в случай на удовлетворяване на исканията им, после може всеки да скочи и всеки ще има право, такива са условията в страната, която живеем, имат предложени варианти, вече е време да направят компромис, а не да се опъват като магарета. И да типично по български, защото съм българка. И аз искам по-висока заплата, шефката каза - това е, което мога да предложа на този етап. Затова си намерих и странична работа, това е вариант, 18 години сме в преход, това е положението

А ти нали се сещаш, че всеки има право да има искания? И между другото компромис трябва да се прави и от двете страни. Предложените варианти са смешни (поне за мен), правителството си държи на тези 32%  и не 10, а 100 вариации може да направи с тях разсрочени във времето, но явно те не са удоволетворителни. Учителите искат 100%, да смъкнат до 60-70, сигурно, ама до 30??? И то да ги получат след една година? И в същия момент да се предлага бюджет за образованието за 2008 с по-нисък процент от БВП от 2007...
Като мислиш, че учителите не са прави, вдигай се, хващай един плакат и заставай пред градината, `щото то и да висиш по цял ден на студа по митинги сигурно е много лесно и голям купон, нали?
Виж целия пост
# 8
Студът е днес, ще видя колко са на улицата, нашите учителки си стоят от 8 до 16 часа по градините и училищата, това, което аз четох е увеличението, което искат да стане поетапно и да завърши през юли 2008 с 600 лв, на мен ми звучи по-нормално. Исканията трябва да са съобразени с реалността. Детето ти, ако е много послушно и умно, и ученолюбиво и каже: аз заслужих, да кажем компютър, ще е един вид в правото си да иска награда, нали. Но ако ти получаваш 400 лв, не можеш да си го позволиш, какво правим тогава със справедливите искания?
Виж целия пост
# 9
И в същото време България е на първо място в ЕС по процент от бюджета отпуснат на военните и на последно място по пари от бюджета, дадени за образование.
Виж целия пост
# 10
Студът е днес, ще видя колко са на улицата, нашите учителки си стоят от 8 до 16 часа по градините и училищата, това, което аз четох е увеличението, което искат да стане поетапно и да завърши през юли 2008 с 600 лв, на мен ми звучи по-нормално. Исканията трябва да са съобразени с реалността. Детето ти, ако е много послушно и умно, и ученолюбиво и каже: аз заслужих, да кажем компютър, ще е един вид в правото си да иска награда, нали. Но ако ти получаваш 400 лв, не можеш да си го позволиш, какво правим тогава със справедливите искания?

Не знам какво и къде си чела, но повече от 32% и то разсрочени за година и нещо не съм чула да се предлага. Както и да го смяташ 32% на 300лв идват малко под 400лв. За 600 не се говори,  всъщност говори се -  точно това искат учителите  Laughing Въобще не коментирам, че всъщност не са и 32%, защото имаше разни условия и за тях...
Виж целия пост
# 11
Избягвам да се включвам с мнения, защото по принцип на това място / форума/ те са излишни.
Ясно, че учителите не са на почит тук. Но дори да нямах отношение към образованието, бих застанала зад всеки, който може да постигне повишение на заплатата си, защото това ще доведе рано или късно и до моето увеличение, а май и на доста от нас. Независимо в кой сектор, държавен или частен. А евентуалният неуспех означава нула перспектива за всеки, който някога нещо поиска.
Виж целия пост
# 12
Избягвам да се включвам с мнения, защото по принцип на това място / форума/ те са излишни.
Ясно, че учителите не са на почит тук. Но дори да нямах отношение към образованието, бих застанала зад всеки, който може да постигне повишение на заплатата си, защото това ще доведе рано или късно и до моето увеличение, а май и на доста от нас. Независимо в кой сектор, държавен или частен. А евентуалният неуспех означава нула перспектива за всеки, който някога нещо поиска.
И какво ще се получи? "Надскачане" с цифри - цифрите ще растат, цените ще растат, пенсията 1000лв ще стане реалност, цената на хляба също ще е 10 лв. И кой ще спечели?

Успех с "повишаването"!
Виж целия пост
# 13
И в същото време България е на първо място в ЕС по процент от бюджета отпуснат на военните и на последно място по пари от бюджета, дадени за образование.
Всеки труд трябва да се уважава и зплаща. И докато учителите са на последно място в стълбицата образованието ни ще се влошава и цялата нация ще се оскотява. Не се сещам за нито един власимащ в системата на образованието /и не само там/, чието дете учи в България...
Виж целия пост
# 14
Тази тема е изумителна! Против какво точно искате да "спретнете" протест? Против нежеланието на учителите да образоват децата ви грижовно и всеотдайно срещу 100 евро на месец? Против първата що-годе нормална проява на гражданско самосъзнание? Защо не пробвате вие да фотосинтезирате с жалката учителска заплатка, та да видим, колко ведро и засмяно ще учите децата ни, колко точно време ще прекарате в търсене на нови и все по-интригуващи начини за преподаване на учебен материал? Отвратителни са нападките срещу стачкуващите... Ако живеехме в съседна Гърция, например, досега към тази стачка да са се присъединили и родители, и лекари, и месари, а не всеки да се свива в кьошето си и да мърмори под нос, какви алчни търгаши за тез даскали. Българска ни работа...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия