Гъбички и бременност?

  • 1 380
  • 4
Моля ви за съвет.Днес си взех резултатите от микробиологията и те са положителни за CANDIDA SPP.Пише,че разпространението им е масово.Понеже правим опити от 5 месеца а бебе,искам да ви попитам дали е възможно тези гъбички да пречат на забременяването и ако забременея преди да се лекувам има ли опасност за плода.Ще съм благодарна на всеки отговор ,защото най-рано утре мога да посетя гинеколога си и до тогава ми е малко притеснено.А и чакам резултати от цитонамазка и съвсем съм луднала.
Виж целия пост
# 1
Първо се излекувай.
Виж целия пост
# 2
Съгласна съм с Лали - първо се излекувай.
Успех!
Виж целия пост
# 3
Аз мисля, че за забременяването не е фатално т.е. това не значи, че няма да забременееш. По-добре е разбира се първо да ги излекуваш.
Когато решихме да имаме дете си направих изследвания, имах Кандида, лекувах я , проверка - излекувана. Когато забременях обаче се оказа, че пак имам, но чакахме да мине 3ия месец, слагах вагинални таблетки и всичко се оправи. Бебето му нямаше нищо. Не е фатално, но е хубаво да се изчистят. Има обаче жени/явно съм от тези/, които при някои условия бързо намножават гъбичката/ нормално я има по лигавиците/.
Така, че спи спокойно и успех в опитите!!!!!
Виж целия пост
# 4
Здравейте!
От една година правихме опити за забременяване - не ставаше и не ставаше! Правих си цветна снимка, ходих на физиотерапия, засичах си овулацията с тестове - всичко беше на ред. Никога през живота си не съм имала течения, а и винаги до сега съм ползвала презервативи. Реших да си направя микробиология, но не по ЗК, а на частно при кожен лекар. Оказа се, че съм имала гъбички, но без да са съпроводени с течение, и за това не съм предполагала, че имам. Работех във фармацевтична компания и си попийвах антибиотични лекарства и за най- елементарната настинка, а не съм знаела, че профилактично е трябвало да вземам и антигъбичен медикамент. По този начин гъбички се получават и в стомашно-чревния тракт. Но както и да е , кожната лекарка веднага ми взе намазка и ме накара да изчакам за резултат. Изписа ми 3 бр вагинални таблети + за 3 дни орален прием. Вагиналните бяха Полижинакс, но оралните не помня. Трябваше да започна веднага, понеже ми оставаха няколко дни до овулация. Точно в този месец забременях. Сега имам син на три месеца! Дано ви бъда полезна с разказа си!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия