Как да направя попара без глутен?

  • 819
  • 5
Търся някакви продукти, подходящи за бебе на 8 месеца, с които да правя попара, но да е без глутен. От детските бисквити на Плазмон има само от тези на прах, които не стават за попара. И по диетичните магазини гледах, даже купих едни безглутенови бисквити, но те пък имат яйца, сухо мляко и т.н. Някой може ли да даде идея за някакви бисквити, сухари, хляб?, който да са подходящи за целта?
Виж целия пост
# 1
Вариант ли е паста (макарони)? Ако да - то по диетичните магазини видях онзи ден макарони на БГ фирма - оризови и царевични, и двата вида - без глутен Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Да, за макарони не ми беше хрумнало...Ще ги потърся, благодаря!  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Пробвай и с оризовите сухарчета  Wink
Виж целия пост
# 4
А по същество - тук (П-в) в големите супери има оризови ъм, сухари (не се сещам по-добра дума) - екструдирани оризови и царевични. На мен са ми като стиропор на вкус... Но детето ги хареса, като й дадох да опита. Дали ще станат на попара - нямам идея Confused Струва ми се, че ще плуват отгоре Grinning
Може би най-удачно ще е да опечеш няколко хляба със съставки по твой избор, без глутен, а после да препечеш на филийки и ето ти сухари Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Да, оризовите сухари ги знам, но незнам дали бебето ще може да ги яде - доста твърди ми се виждат  newsm78. Нищо не ми пречи да пробвам, де.
Като че ли най-удачно е да се хвана сама да си направя хляб.... Thinking ама пуст мързел....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия