Учителската стачка

  • 27 571
  • 880
Достатъчно теми се пуснаха по въпроса.
Достатъчно време те стояха във всичките им разновидности едновременно на първа страница.
Приемам, че който е искал да разтовари емоциите си и изпусне напрежението, вече го е направил.
Замириса!
Видно е, че участниците в тях са едни и същи.
Караниците и размяната на "любезности" са еднакви.
Не знам кому е нужно това.
Заключвам всички теми с препратка насам.
Бъдете така добри да спазвате добрия тон и ограничите активността си в тази тема.

Виж целия пост
# 1
                   Оставам да следя стачката.

                   Учители слагат наказателна лихва към 100-те процента

                   "...някои варненски училища вече искат до 120% увеличение на заплатите..."   Whistling
Виж целия пост
# 2
Имам два въпроса към учителите или друг, който може да ми отговори:
1/Кой е Никола Николов и какъв го играе?  newsm78

2/ Вече ни обясниха, че ако се дадат три пъти по 25 % увеличение, реалното увеличение в края ще бъде към 100 %, както бяха първоначалните искания. Сега синдикатите слизат на 3 пъти по 20 %, а правителството предлага 3 пъти по 10 %. Някой може ли да ми каже какъв би бил крайния процент увеличение при втория вариант (3х20%) и при третия (3х10%)?  newsm78
Виж целия пост
# 3

никола николов или николай николов?мисля, че става дума за един и същ човек, председател на националния стачен комитет. и аз си задавам същия въпрос като теб, но нищо не намирам в нета  newsm78
Виж целия пост
# 4
"Учители: "Няма да спрем да стачкуваме докато не постигнем споразумение, което ни удовлетворява. Няма да спрем да стачкуваме. Ако трябва 2-3 седмици още, ще издържим... Нямаме какво да губим..."

                 Всичко за октомври ще им бъде заплатено с увеличенията, затова предполагам, че става дума, че ще издържат на 8-часовия работен ден  newsm78?
                 3 пъти по 20 % = 75 %
                 3 пъти по 10 % = 32 %.
Виж целия пост
# 5
Минзухар, ще задоволя доколкото е възможно люботипството ти.
Не съм учител, нито съм по някакъв начин в системата на образованието.
Най-важната причина, поради която участвам в темите и съм на страната на учителите е, че това е моята гражданска позиция. Най-после, след толкова години една гилдия се обедини. Неприятно ми е и ми е неудобно като всеки ден се срещам с учителите на децата ми и да зная, че работят за мизерни заплати. Те не могат едновременно да се съобразяват с изискванията на системата и с изискванията на родителите (включително и моите). Искам най-после да се види, че нещата в образованието не вървят, защото ми омръзна да се чудя как да обяснявам на децата голяма част от безумните писания в учебниците. И ми омръзна по-голяма част от населението "да си натиска парцалите", защото така било с всички и в същия момент да виждам как се развива светът, а ние все на опашката.
Интересувам се какво става в страната, защото винаги съм го правила, но мога да го отнеса и към общата култура.

В момента както знаете децата не са на училище и по тази причина и аз съм вкъщи. Нашето семейство също търпи загуби и има пропуснати ползи от стачката, но се справяме както можем.
Интересувам се от видое системи за обучение (вкл. иобразователни) системи, от начините за обучение и на деца и на възрастни, изобщо всичко, свързано с "ученето" във всеки смисъл на тази дума. Това е част от моето обучение и професионално развитие.

Определението "настървено" не е подходящо. По-скоро изразявам и защитавам моята позиция.
Виж целия пост
# 6
...
Някой може ли да ми каже какъв би бил крайния процент увеличение при втория вариант (3х20%) и при третия (3х10%)?  newsm78

3х20% е около 75 %
3х10% е около 33%
Виж целия пост
# 7
3х20% е около 75 %
3х10% е около 33%
Точно така  Twisted Evil
Виж целия пост
# 8
                 Всичко за октомври ще им бъде заплатено с увеличенията, затова предполагам, че става дума, че ще издържат на 8-часовия работен ден  newsm78?
                 3 пъти по 20 % = 75 %
                 3 пъти по 10 % = 32 %.
Разбира се,че ще  им се плати.  Сега разбрах за една познта,че не стачкува,защото не била към синдиката и няма да има пари за нея.
Виж целия пост
# 9
Имам два въпроса към учителите или друг, който може да ми отговори:
1/Кой е Никола Николов и какъв го играе?  newsm78

2/ Вече ни обясниха, че ако се дадат три пъти по 25 % увеличение, реалното увеличение в края ще бъде към 100 %, както бяха първоначалните искания. Сега синдикатите слизат на 3 пъти по 20 %, а правителството предлага 3 пъти по 10 %. Някой може ли да ми каже какъв би бил крайния процент увеличение при втория вариант (3х20%) и при третия (3х10%)?  newsm78

Ето ти отговор Wink :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=229794.0
Виж целия пост
# 10
...Сега разбрах за една познaта, че не стачкува, защото не била към синдиката и няма да има пари за нея.
                    Ами аз четох на няколко места, че парите ще дойдат от общините newsm78...
Виж целия пост
# 11

Николай Николов , не Никола Николов, е учител в Първа английска езикова гимназия - гр. София и съпредседател на Софийския стачен комитет на обединените синдикати, говорител на единния стачен комитет.
http://fro-spam156-/Frog/index.php?option=com_content&task=v … 59&Itemid=122
За тези, които искат да се запознаят с произведение на Николай Николов - моля, чететеHug
Виж целия пост
# 12
Благодаря, Радост.  bouquet Занда, и на теб - не видях, че си отговорила също.   bouquet
Виж целия пост
# 13
                  Това ни най-малко не отговаря на въпроса... Радостинчето, мерси   bouquet
Виж целия пост
# 14
Моля!  Heart Eyes  bouquet
Удоволствие е да се запознаете с този човек, да го чуете как говори.
Невероятно ерудирана личност е! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия