Домашно картофено пюре?

  • 4 403
  • 13
 Мами как да го приготвя без да прилича на лепило...? Слагам в канче с вода, варя и след това пасирам с малко от останалата вода. Накрая след охлаждане прибавям АМ ( ХИПП 2). Не го яде.....дави се а го правя рядко, днес дадох картоф и тиква на ХИПП и папка с кеф!
Виж целия пост
# 1
Не може, все си е лепило. И аз имах два отчаяни опита с тази лепкава гадост, също давене и позиви за повръщане и прекратих с опитите. Оттогава картофено пюре не вкусва  Crazy
Виж целия пост
# 2
Моята педиатърка ми беше казала в началото пюретата да са с консистенция на гъста боза. Така че намачквах картофите с повече кърма и когато станеше на пюре с по-груба консистенция, врътвах пасатора няколко пъти, за да стане по-гладко. Никога не ми е ставало на лепило.
Виж целия пост
# 3
На лепило става от пасатора.Аз варя картофите обелени на парченца и после ги пасирам с обикновен ръчен пасатор,става и с вилица.Може да пробваш и през по едра цедка със сигурност няма да стане като лепило. Peace
Виж целия пост
# 4
Моето пюре никога не става на лепило. Сварените и нарязани картофи пасирам в кухненския робот с малко вода и АМ и става перфектно. Peace
Виж целия пост
# 5
На лепило става от пасатора.Аз варя картофите обелени на парченца и после ги пасирам с обикновен ръчен пасатор,става и с вилица.Може да пробваш и през по едра цедка със сигурност няма да стане като лепило. Peace

Абсолютно вярно е.
Виж целия пост
# 6
с блендер се пасира. и става прекрасно. най-хубавото.
Виж целия пост
# 7
и аз имах няколко неуспешни опита да я накарам да яде пюре картофи и също се задави.
Виж целия пост
# 8
Благодаря момичета, взех нови картофи и тиквики и ще опитам пак:)
Виж целия пост
# 9
Никога не ми е ставало на лепило.
И на мен Peace

Явно не си му докарала гъстотата както трябва.
Виж целия пост
# 10
От пасатора става на лепило, ако ги намачкаш с нещо, с вилица например и после прибавиш млякото, ще имаш идеален резултат!

Успех!

 Hug
Виж целия пост
# 11
На лепило става от пасатора.Аз варя картофите обелени на парченца и после ги пасирам с обикновен ръчен пасатор,става и с вилица.Може да пробваш и през по едра цедка със сигурност няма да стане като лепило. Peace
Peace
Виж целия пост
# 12
Да, от пасатора става на лепило
Виж целия пост
# 13
Варя картофите обелени и нарязани на парченца, изваждам ги веднага след като уврат /трябва да поизстинат/ с мъничко вода /в която са врели/, слагам АМ и пасирам с пасатора. Става суперско. Толкова се ядосах, че сума ти и време търках през цедка като луда  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия