Любов необяснима

  • 7 973
  • 151
Думата ми е за местата, към които изпитвате необяснимо привличане, чувствате се дълбоко свързани с тях, усещате, че ги познавате, дори и никога да не сте ги посещавали. Дали ще отидем по-далеч и ще го наречем "спомени от предишен живот" или не, е въпрос на интерпретация  Simple Smile
Както писах и в темата на Кроасания, откак се помня, Ирландия ме изпълва със странен трепет (е добре де, и Боно също  Mr. Green). Не става въпрос за харесване - аз и Куба харесвам, примерно - а за някакво усещане за принадлежност, за "моето място".
Другото, което ме изпълва с трепет, са онези малки сталинистки блокчета от 50-те години, дето са като къщи... особено, ако са жълти. А сега, де  Simple Smile
Ако се сетя за още, ще допълвам.
А "вашите места" кои са?
Виж целия пост
# 1
Трявна. Веднъж съм ходила там. А се чувствах... все едно съм си вкъщи и винаги съм живяла там. Като остарея, ще живея там.
Виж целия пост
# 2
Пловдив.
Планината, но полегати хълмчета с полянки, заобиколени от гора.

Виж целия пост
# 3
Мисля,че Ню Йорк е моят град.
Виж целия пост
# 4
Определено Англия, имам особено усещане за принадлежност даже филми като гледам. Много ме влече леко надутото им отношение, мрачното време, обноски...С Калин@ даже сме говорили, че сигурно сме били бълдъзи някъде в Англия  Mr. Green
Варна също ми е такова място, но си го обяснявам по други начини. Ще дописвам после.
Виж целия пост
# 5
Моето такова място е United Kingdom - цялото обединено кралство...защото ме привличат всички страни... Шотландия, Ирландия, Уелс и не на последно място Великата Британия Simple Smile В смисъл това, което си представям винаги (никога не съм ги посещавала) и което ги обединява са тучни зелени поляни, езерца с патки или гъски, върби със свличащи се клони до земята край езерцето и широки стволове, на които можеш да си направиш цяла хралупка...Атмосферата на това ме привлича, самият език, литературата - представям си как дъвча стебло от цвете и чета Шекспир в оригинал  Crazy или пък се разхождам сред перфектно подрязан рай грас с рокля с обръчи, чадърче и ветрило...Въобще там е моето място и моята любов необяснима  Heart Eyes

П.П. Толкова се вдъхнових да описвам, че допуснах сто правописни грешки  Blush
Виж целия пост
# 6
Будапеща - извън България.
Смолян - в България  Peace
Виж целия пост
# 7
Ако и с Естер сме били бълдъзи, ставаме доста голяма фамилия  Grinning
Виж целия пост
# 8
Исландия е моята несбъдната мечта. тук
Виж целия пост
# 9
Даффич, колко му е, то може така целокупно да се прераждат цели родове и фамилии - предният път аристократки, тоз път (както ти каза) - уви, обикновени селянки, но и ССФ, все пак  Mr. Green

ммм, да и лошото дъждовно време, но с ирландско уиски или кафе  Blush
Виж целия пост
# 10
Шумен.
Виж целия пост
# 11
Определено Англия, имам особено усещане за принадлежност даже филми като гледам. Много ме влече леко надутото им отношение, мрачното време, обноски...С Калин@ даже сме говорили, че сигурно сме били бълдъзи някъде в Англия  Mr. Green
Ще ви изтрия от кю-листата си по политически причини  #2gunfire
Виж целия пост
# 12
Братислава - извън България.
В България - едно варненско село.
Виж целия пост
# 13
Чувствам се свързана с всяко малко южняшко градче на брега на морето. Дали ще е в Гърция, Южна Италия, Испания или пък по нашето си крайбрежие, няма значение - винаги се чувствам на мястото си!
Обичам горещи и тихи следобеди, мълзеливо прелитащи мухи, малки калдъръмени улички със смокинови дръвчета, китни дворчета с лозници...и т.н. Разбирате, де! Heart Eyes
Виж целия пост
# 14
Пловдив.
Извън...Не съм много сигурна. Някъде със сняг. Финландия или Канада newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия