Суеверие ли е или има сериозна причина?

  • 4 489
  • 52
Хората от които вземам мляко ми се обадиха и ме предупредиха,че кравата трябва да е бременна и не бива да давам от млякото на детето.Аз още кърмя и не давам от това мляко на беб ,но ми стана интересно .Някой знае ли защо не се дава такова мляко на деца? newsm12
Виж целия пост
# 1
 newsm78 Това го чувам за първи път  33uu
Виж целия пост
# 2
Аз не бих вземала дори и кравата да не е бременна. Това мляко минава ли някакъв ветеринарен контрол?
Виж целия пост
# 3
За първи път чувам и аз  newsm78.
Виж целия пост
# 4
Не е суеверие. Свързано е със състава на млякото май. Някъде бях чела, че когато кравата забременее, млякото й ставало негодно за пиене. Поне за пиене от хора, де. Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Е, научихме нещо ново! Hug
Виж целия пост
# 6
Не е суеверие. Свързано е със състава на млякото май. Някъде бях чела, че когато кравата забременее, млякото й ставало негодно за пиене. Поне за пиене от хора, де. Simple Smile

Точно така е. Не е суеверие. И не важи само за кравата.
Свекърва ми имаше коза и се оказа, че когато беше бременна млякото й се разваля много бързо и е негодно за консумация.
Виж целия пост
# 7
За пръв път чувам това суеверие #Crazy Що ли не си направим списък на всички суеверия, свързани с бременността и майчинството  Mr. Green
Единствено важно, според мен, е дали млякото е минало необходимия контрол, за да бъде консумирано! Naughty
Виж целия пост
# 8
не е суеверие.Просто като забременее една крава се появяват в млякото съставки който не са хубави за човека ,който причинямат разтройство а какво остава за бебе.Нали знаеш също че като забременееш с второ докато кърмиш първото трябва по най бързия начин да отбиеш първото защото нещо не било полезно за детето и същевременно за майката.Не сравнявам майката с крава.Само оточнявам
Виж целия пост
# 9
newsm78 Това го чувам за първи път  33uu
и аз също  newsm78
Виж целия пост
# 10
 И аз го чувам за първи път, но е логично!
Виж целия пост
# 11
Добре де, ама много майки си кърмят първото дете, докато са бременни с второто - справка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=186428.0 ...
Виж целия пост
# 12
още едно суеверие за което не бях чувала
Виж целия пост
# 13
....Нали знаеш също че като забременееш с второ докато кърмиш първото трябва по най бързия начин да отбиеш първото защото нещо не било полезно за детето и същевременно за майката....

Не е вярно.
Справка - Кърмаческия форум, тема: "Бременни кърмачки".
Личният ми опит също.  Wink

Единственият аргумент да се препоръчва отбиване е, че при кърменето могат да се предизвикат контракции. Тези контракции са толкова силни, колкото контракциите на матката при оргазъм. Никой не забранява секс 9 месеца при нормално протичаща бременност.

Самият състав на кърмата и количеството й се променят с напредване на бременността, но не се появява нищо вредно. Постепенно като съдържание тя се превръща в коластра, което кара много сучещи деца да се отбият сами, защото не им допада новия вкус.

Като количество също намалява, което също е естествена причина децата сами да се отбият.

Други кърмачета нищо не може да ги спре  Mr. Green, и така се е появил терминът "кърмене в тандем" - тоест - на новороденото бебе и на брата/сестрата заедно.

Толкова за легендите и фактите.  Laughing
Виж целия пост
# 14
И аз за първи път го чувам. Shocked
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия