АЕГ или БОШ?

  • 29 328
  • 22

Анкета

АЕГ или Бош

Опции:

Искам да си купя - фурна за вграждане, котлони и пералня, но още се двоумя между тези две марки.
Мислите ли че АЕГ, който са на българския пазар са произведени в Германия?
Много внимателно разгледах моделите на Бош - и основно моделите са произведени в Испания, Полша, Турция, единици са тези от Германия и са от по-висок клас - т.е доста по-скъпи.
Имате ли някакъв уред от тези на съответно две марки и кое бихте предпочели и защо?
Виж целия пост
# 1
Всички основни уреди са ми  AEG - много, много съм доволна.
Виж целия пост
# 2
Гласувах за АЕГ, но нямам уред с такава марка. От впечатления от познати е само.И Бош нямам.
Виж целия пост
# 3
Аз съм със Сименс/Бош. Абсолютно всички уреди в кухнята са ми с тази марка. От няколко месеца са и до момента съм доволна, дори възхитена. СЪОТВЕТНО ДАДОХ ГЛАС ЗА ТЯХ.
Виж целия пост
# 4
Мога ли да ви помоля да споменете и моделите на уредите с които сте, за да се ориентирам по-добре от кое сте доволни, защото има доста модели, аз съм се спряла на някои но все пак ще е от полза. Също и къде са произведени.
Виж целия пост
# 5
АЕГ  Peace
Виж целия пост
# 6
Гласувах с АЕГ, макар че и Бош бих си взела, ако е оригинален. АЕГ само големите и скъпи уреди са оригинални. Дребните- са произведени къде ли не. Фурната ми е германска, ел, каната  и миксера обаче, въпрекич епише АЕГ си пише че производителя е Китай. Ютията ми също е германска , пак АЕГ. Нямам забележки никакви. Много съм доволна. От миксера не съм много очарована,поради факта, че прибавяйки брашното се разпилява при разбиване по цялата кухня, купата ли нещо не е наред, какво. А каната ми е отскоро, още не съм я ползвала много. Но най-доволна съм от фурната- обичам я Heart Eyes
Виж целия пост
# 7
АЕГ Peace
Виж целия пост
# 8
Съжалявам ако разводнявам темата, но искам от известно време да попитам от къде сте купували АЕГ. В Техномаркет знам, че се продават, но имат ли представителство, което да продава само тях, т.е. продавачите да са специализирани?
Виж целия пост
# 9
АЕГ е Електролукс и по принцип БоШ е по добра марка.  Peace
Виж целия пост
# 10
Бош не съм ползвала, но имам АЕГ и Сименс, твърдо съм за АЕГ. Сименса го купувах това лято. Най-голяма разлика има между миялните, котлоните смятам, че нямат разлика.
 Като се сметне, че Сименс и Бош са един концерн, гласувам за АЕГ
Виж целия пост
# 11
Всичко е много хубаво, но ако е произведено в Германия. За AEG гледайте да пише Made in Germany. А сега масово примерно  Бош-а се произвежда в Турция...ами не ми го хвалете.
Виж целия пост
# 12
Фурните на Бош до 700 лв, са произведени в Испания, а пералните в Полша; Вече над 800 лв са немски уредите.
На АЕГ си пише на самите уреди че са произведени в Германия,но дали не е само търговски трик не знам.
Бих си купила АЕГ ако имаше 2ка котлони на сносна цена, а не 1000 лв- за двойка не ми се дават.
Пералнята държа да е Бош защото съм имала такава немска - ей колко пране е изпрала не е истина просто, само че веднъж падна,защото я бяхме качили на едно прагче и не я бяхме поставили добре, но за съжаление е много трудно да намериш пералня Бош - произведена в Германия за 6 кг най-много ми трябва, не ги внасят ли какво, няма ги тези модели на пазара.
Виж целия пост
# 13
Пералнята, съдомиялната и фурната за вграждане са АЕГ/произведени в Германия/. Нямам забележки относно качеството им. Обаче за тези пари други марки уреди имат повече екстри.
Виж целия пост
# 14
На мен темата ми е много интересна, и аз се колебая между двете марки (включвайки и Сименс към Бош). Така или иначе, ползвам печка със стъклокерамичен плот и програмируема фурна на Бош, техен аспиратор, миксер; миялна и пералня на Сименс, също пасатор и термокана. От 2000 до 2006 са купувани, повреди не съм имала изобщо на нито един уред. Имат защити срещу аварии, материалите са подбрани прецизно, леки са за поддръжка, какво още? Бош и Сименс се продават по каталог и мога да си ги поръчам, а АЕГ има основно в Техномаркет Европа, без каталог, със спорни описания на уреда(сравнявам с данни от официалния сайт в Интернет на АЕГ), това ме затруднява. Не знам как стои въпросът със сервиза, все ще се наложи някой ден - имат ли резервни части, разбират ли си работата?
Бош се продава в EXPO 2000 - имат бг сайт, сравнително добър, имат и магазин до София Ленд, горе долу става. Абе направо са си невежи, ама да ходя чак до Германия за една пералня ли?? Чета в Интернет, рискувам, купувам. Все пак фирмата се развива, няма спор. Сега съм си харесала професионална ютия от Сименс, АЕГ таквоз чудо няма(поне не в БГ).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия