Гърция - Метеора

  • 5 914
  • 15
Искам да направя подарък на съпруга ми за рождения ден - екскурзия до Гърция - Метеора.
Спряла съм се  на това предложение на Бохемия

http://www.bohemia.bg/prog.php?p=128&c=15

Дайте вашите препоръки, добра ли е туристическата агенция, споделете впечатления от маршрута - всяко инфо ще е от полза

Виж целия пост
# 1
Много съм доволна от Бохемия и аз бях с тях в Гърция! Peace
Аз не бях по тази програма и не съм била в Едеса.
Солун е много красив град,струва си да се види.
Метеора - хубаво е,но аз не бях много впечатлена.Това е лично мнение,разбира се.Ако ми беше дошло из невиделица,вероятно щеше много да ми допадне,но аз бях гледала толкова много снимки от там - купища.Бях толкова чела и слушала за там,че чесно казано,бледичко ми се видя на живо.И все пак не е лошо - приятно е да се разходи човек.
Ако до сега не сте били в Гърция,няма и да придобиете голяма представа за нея.
Хотелите,в които настаняват в Паралия Катерини са малки,нови,спретнати и чисти.
Виж целия пост
# 2
Ако досега не сте ходили натам , по - добре е с агенция . Никой досега не се е оплакал от Бохемия , поне около мен  Peace
Солун е много любим мой град , много често ходим - ще ти хареса  Hug
Метеора ... и аз като pina не се впечатлих особено  Laughing но при мен проблема е , че по принцип не се впечатлявам ... за нищо !!!
На мъжа ми много му хареса !
Отивай , няма да сбъркате !
Виж целия пост
# 3
Аз не съм пътувала с тази агенция, но съм минавала по същият маршрут.
Останах с много хубави впечатления от Гърция.
В Солун много ми хареса църквата "Св. Димитър". Аз съм ходила в доста черкви, но тази е огромна и много красива. Там се намира и ковчега на "Св. Димитър".  Може да си запалите свещичка за здраве, ако я посетите.
Метеорите също много ме впечатлиха. Чудо е за мен да се сътвори такова нещо на такава височина преди толкова много години.  Бяха ми разказвали за тях, но друго е като ги видиш
"на живо".  Водопадите в Едеса са просто величествени. Невероятна красота. Моя съвет е отидете, ще ви хареса.  Peace
Виж целия пост
# 4
Е, аз не съм доволна от Бохемия, но беше преди 5-6 години. Дано са се променили нещата.
Приятно пътуване!
Виж целия пост
# 5
И аз съм чувала добри неща за екскурзите на "Бохемия".
Виж целия пост
# 6
Не съм пътувала с тази агенция, но миналото лято бях в Метеора ( сами с колата). Не знам какви са интересите, но програмата е много нагъчкана за 3 дена с толкова неща + пътуване. Ако се интересуваш от Метеора, като културно място ( а не само да се види набързо) мога да ти изпратя една друга фирма като информация. В момента не се сещам името, трябва да попитам и ако се интересуваш няма проблем да те насоча към тях. Екскурзоводите им са много добри ( професионални писатели, историци, културолози и т.н.)
Виж целия пост
# 7
Kalinka,дай линк за тази фирма,те само Гърция ли предлагат?

Иначе Метеора по програмата на Бохемия е горе долу цял ден.Не е цял ден,всъщност,понеже и пътя е включен и т.н.,но на Метеора има да седите дълги часове.Само в големия манастир стояхме час и половина някъде.На мен лично чак много ми дойде.После в женския манастир ходихме - там по-малко,може би 30 мин.Във фабриката за икони 1 час.С автобуса отпред,отзад,къде се катерили алпинисти и си оставяли кърпите...
Това в Каламбака е 30мин почивка.
Виж целия пост
# 8
Не съм ползвала услугите на Бохемия и нямам конкретно мнение за тях. Но от Метеора съм впечатлена. Да, бях гледала доста снимки, но друго си е усещането на живо. На мен ми подейства страхотно. Един ден обаче не стига, за да се насладиш пълноценно на това място. Ние бяхме отседнали в Катерини, половин ден път до Метеора и трябваше набързо да разгледаме манастирите. Това препускане е доста неприятно и на мен лично ми развали от части хубавото усещане от мястото. Та ми се струва много по-подходящо да отидете сами, с кола, за да не ви пришпорват.
Приятно изкарване и да се похвалиш след това Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Брей...,знам си аз че в мен е проблемът...
Мене времето на Метеора ми стигна,достатъчно му се нагледах,чак повече не ми се ходи.Що така не ме впечатлява тази Метеора?!?!  newsm78


Авторката не темата нищо не пише - тя дали ни чете?! Thinking
Виж целия пост
# 10
Pina, въпрос на човек, усещания и т.н. Wink
Виж целия пост
# 11
Pina, въпрос на човек, усещания и т.н. Wink
Да,да така е!
Виж целия пост
# 12
И ние бяхме на такава екскурзия - за 3 дена всичко да се види, много претоварено ми се видя. Особено след нощен живот в Солун, да пътуваш на сутринта до Метеора, бях като парцал. Иначе от Метеора останах впечатлена, хареса ми.
Виж целия пост
# 13
Много ми е любопитно, защо повечето агенции предлагащи екскурзия до Метеора не предвиждат спане по-близо до това място. Иначе половината ден отива в пътуване до манастирите и все се бърза.
Виж целия пост
# 14
Защото там нощувките са по-скъпи,а в Паралия Катерини,особено извън сезона,както е в момента,предвид че се ползват едни и същи хотелчета от години,цената е минимална - предполагам!
Може би и за да разпределят пътя по равно между София и Метеора,нали се спира и в Солун... newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия