Някой давал ли е най-обикновен биберон за залъгалка?

  • 2 903
  • 26
Здравейте отново мами!

Явно днес ще ви затрупам с въпроси!Дано да можете да смогнете да ми отговорите! Simple Smile

Въпроса ми е: Бебето ми е почти на месец. И в болницата за да го успокои акушерката му напъха в устата от обикновените каучукови биберони, с които разполагат там. Той много добре я прие, въпреки че аз бях си занесла силиконова на Авент,която изобщо не искаше.Имам чувство че пластмасата му тежеше. После като излезнах от болницата му купих каучукова на Нук,която ту дъвчи,ту не ще като също като тази на Авент.
И един ден видях в един магазин същите тези обикновени каучукови биберони, с които разполагат в болницата!
Реших да му купя такава, нали си я хареса още там.
Но магазинерката ми каза, че не ми препоръчва този биберон да използвам за залъгалка и тя неможеше да ми обясни защо. Каза ми че дистрибуторите и казали така?
Въпреки това аз я взех и сега сме само с нея. Много я харесва а и е най-леката и лесно я задържа според мен в устичката си.
Може ли някой да ми даде съвет относно мнението на магазинерката.
Виж целия пост
# 1
И ние така. Според мен им харесват защото топчето им е такова, че им се задържа между венчетата и не пада толкова лесно. Пробвала съм толкова други видове, но тези най-обикновените са най-добре приети. Дори сега съм му оставила в креватчето 3 вида, единия от които е от тези анатомичните-м/у другото тази му е най-неприятна, защото не може да си я лапа правилно. Сега заспа и в устата му е най- обикновената-току що му я махнах. Предполагам, че не ги препоръчват защото съм чувала, че латекса предизвиква алергии- но при нас всичко е о.к.
Виж целия пост
# 2
И ние сме с такава, вече почти цяла година, на Камера за 50 ст. Другите не ги иска имахме и Чико и НУК. Плюе ги и не ги иска.
Виж целия пост
# 3
Аз все си мислех че бебка не понася биберони. Имах подарьк Авент, които тя не искаше- като и ги пьхнех в устата нацупваше долната устничка и почваше един рев. Добре де ама като ми свьрши кьрмата в 10 месец трябваше някак да и давам млякото. Отидох и купих най-обикновен биберон- резултата беше супер- веднага почна да пие. А като сетя колко сьм мьчила детето с тези нововьведения, а то искало най-обикновен мек биберон.
Мислех че и вода не ще да пие, а то било заради Авент-а.
Той е много твьрд и няма нищо общо като форма сьс зьрната на гьрдите и бебето се чуди що е това Grinning  Grinning
Виж целия пост
# 4
Обикновените не се препоръчват, защото не са анатомични
Виж целия пост
# 5
Благодаря за мненията ви досега!

А какви са тези анатомични? За първи път чувам за тях. Да не би тези като Авент? И какво може да му причини като не е анатомичен?
Виж целия пост
# 6
Виж тук http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_45_132&products_id=365. Тези изискват ориентация, а бебето не е наясно с това. Нищо няма да му стане ако не е анатомична. И двата вида могат да са еднакво вредни, защото мястото, което се опира във венците е цилиндрично, така че ако ще му се кривят зъбите не4 виждам какво може да го предпази. Всичко е рекламна политика- такива невероятни глупости можеш да чуеш- думи нямам
Виж целия пост
# 7
Цитат на: sneji20
Благодаря за мненията ви досега!

А какви са тези анатомични? За първи път чувам за тях. Да не би тези като Авент? И какво може да му причини като не е анатомичен?

Точно така, тези обикновените не са анатомични, затова не ти ги е препоръчала продавачката. А анатомични означава да са спескани от едната страна, а не бибата да стои кръгла, като топче. Ама и аз едно обяснение праснах. Виж сега, щом бебето е свикнало с такава биба, оправия няма. С каквото тръгнеш отначало с такова си и оставаш . Моят мъник смуче от самото начало анатомична, но виж момата ми, не щеше и нешеше друга биба освен ония маргаритки за по 50 стотинки, най-обикновените. Щом й дадях анатомичната и я плювваше и си търсеше нейната. Нищо и няма на, по едно време си мислех, че ще й се изкривят зъбите, те затова не били хубави обикновенните, ама не. Трябва само навреме да ги отучим от тях, ама туй на по-късен етап!
Айде лек ден и не се тревожи излишно!
Виж целия пост
# 8
Аз нещо не разбирам- в болницата залъгалка ли дадоха или от обикновените биберони, с които дохранват там. Ако са тези за хранене те не се препоръчват да се ползват за залъгалка. Бебето поема много въздух с тях, а и според мен наямат ограничител и може да го налапа целия.
Виж целия пост
# 9
Моето зверче ползва само Нук и никакъв друг. Отначало и купувах каучуков, а след 3-4 месец - силиконов. Подариха ни Камера и Чико, но категорично ги отказа, при условие че в родилния дом и бяха дали един на Чико. Сега пие вода пак само от шише Нук. Опитвах се да я науча с чаша, имаме на Авент, да сменя шишети с друго, което не се излива, но не. Може цял ден да стои жадна, но няма да пие от друго, а с млякото нямахме проблеми. Изглежда на Нук са и най-удобни, защото са ортопедични. Чух хубави думи за тях и от зъболекари.
Виж целия пост
# 10
Цитат на: viliandar
Аз нещо не разбирам- в болницата залъгалка ли дадоха или от обикновените биберони, с които дохранват там. Ако са тези за хранене те не се препоръчват да се ползват за залъгалка. Бебето поема много въздух с тях, а и според мен наямат ограничител и може да го налапа целия.


  202uu  Точно това е причината. Много добре си го обяснила.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Eti
Цитат на: viliandar
Аз нещо не разбирам- в болницата залъгалка ли дадоха или от обикновените биберони, с които дохранват там. Ако са тези за хранене те не се препоръчват да се ползват за залъгалка. Бебето поема много въздух с тях, а и според мен наямат ограничител и може да го налапа целия.


  202uu  Точно това е причината. Много добре си го обяснила.

Ако наистина става въпрос за такъв биберон без ограничител, най-добре веднага го изхвърли. Аз май нещо друго разбрах. Ама можеш да намериш биберон залъгалка в същата форма. Пробвай!
Виж целия пост
# 12
В болницата дават биберон в шише за вода.И този е биберона за който става въпрос. Само че тогава му го дадоха един с дупка,засхтото нямат други.Докато аз му взех нов и не съм му пробивала дупка за да го ползвам за залагалка. Незнам какво имате предвид под биберон с ограничител, но този няма пластмаса по него и не може да го налапа целия. Притеснява ме единствено ако наистина може да попоречи на венците сега и може би по нататък за зъбките, но незнам дали е рано да се притеснявам затова. А за въздуха като няма дупка, той не може да гълта въздух.  И въпреки всичко това си харесва. Дори маргаритка му взех,но този обикновенния се предпочита!


И още един въпрос извън темата: Как да сложа и аз такива картинки с възрастта на бебчето така и неразбрах?
Виж целия пост
# 13
Цитат на: sneji20
В болницата дават биберон в шише за вода.И този е биберона за който става въпрос. Само че тогава му го дадоха един с дупка,засхтото нямат други.Докато аз му взех нов и не съм му пробивала дупка за да го ползвам за залагалка. Незнам какво имате предвид под биберон с ограничител, но този няма пластмаса по него и не може да го налапа целия. Притеснява ме единствено ако наистина може да попоречи на венците сега и може би по нататък за зъбките, но незнам дали е рано да се притеснявам затова. А за въздуха като няма дупка, той не може да гълта въздух.  И въпреки всичко това си харесва. Дори маргаритка му взех,но този обикновенния се предпочита!


И още един въпрос извън темата: Как да сложа и аз такива картинки с възрастта на бебчето така и неразбрах?


Ако му даваш биберон без пластмасова дръжка, а от тези които се слагат на шише - тогава ми слагай и пластмасата, която се завива на шишето, та да не може да го налапа целия - иначе той се сгъва. И, според мен трябва да започнеш да му го сменяш с някакъв друг, който е залъгалка от време на време, защото бебчо сега е малък, но ще "си открие ръцете" и ще започне да си го вади сам от устата и да го лапа от най-различни страни - не знам дали ме разбра - исках да кажа, че е добре да използваш залъгалка, а не част от шишето.
Моето бебче чак сега "откри" залъгалките, преди не искаше и да чуе за тях! Сега си смуче упорито палеца и от време на време го заменям със залъгалка - номера минава.
Относно лентичките - отвори този сайт и си направи лентичка, копирай това, което пише в полето "PseudoHTML, UBBCode™ or BBCode", после влез във профила си и paste на това, което си копирала вече в полето подпис. Ако има проблем прочети темата за лентичките от ето тук или пак питай! Успех!
Виж целия пост
# 14
Цитат
Аз нещо не разбирам- в болницата залъгалка ли дадоха или от обикновените биберони, с които дохранват там. Ако са тези за хранене те не се препоръчват да се ползват за залъгалка. Бебето поема много въздух с тях, а и според мен наямат ограничител и може да го налапа целия.


Ау-ууу. Ама аз си мислех за обикновени залъгалки, а не за онези, които трябва да се дупчат. Вярно, че е опасно с такъв - може да се задави и задуши, защото няма какво да го ограничава, а бебетата яко дърпат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия