Проточен или стандартен бойлер?

  • 21 172
  • 41
Здравейте, предстои ми обзавеждане на жилище, и на дневен план е бойлера,
с мъжа ми умуваме какъв да бъде той проточен или обикновен със водосъдържател.
Колебаем се относно ефективноста и икономичноста на проточния. Ако някой ползва такъв
от години моля нека да даде мнение. Money
 
p.s Колебаем се между марките AEG, Siemens и Stiebel Eltron. newsm78
Виж целия пост
# 1
Аз съм за стандартен...нашия е 150л и постоянно има достатъчно топла вода...сблъсквала съм се с няколко прточени, но никога не ми е била достатъчно топла водата през зимата. Чувала съм добри отзиви за едни много красиви и малки проточени (Stiebel Eltron), но цената им беше над 800лв.

P.S.: сега се присетих че какъвто и да е проточения бойлер е малко вероятно да успее да стопли хубаво водата ако едновременно някой се къпе в банята и друг пусне чешмата в кухнята

P.S.: Но ако сте на ТЕЦ и ще ползваш бойлера само при профилактики - проточения ще ти свърши работа
Виж целия пост
# 2
Твърдо ПРОТИВ проточните бойлери Naughty.Живея в къща и сме сменили не-един.Според мен Стандартните са много по-удачни.Взимаш си едно уредче за отложен старт/струва 5-6 лева/ и си го пускаш на нощна тарифа с кеф.
Виж целия пост
# 3
Категорично стандартен, ако сте повече души вземете по-голям литраж, но проточен не
Виж целия пост
# 4
С парно и топла вода сме,но и аз съм за стандартния бойлер.На наши познати миналата зима загина сина от проточен бойлер.
Виж целия пост
# 5
Стандартен  Peace
Проточния не стига една жена да си измие косата  Crazy както се убеди наскоро и моята шефка.
Виж целия пост
# 6
За стандартния съм и аз. Пускаш си го през нощта , а денем си ползваш водата.  Един приятел има проточен и не стига че не му намаля сметката на тока, ами и всяка вечер чака да сане 23.00ч. за да се изкъпе на нощна тарифа. Може би по-икономичен е газовият проточен бойлер , но пък е по-опасен а и водата през зимата няма да ти е гореща - а хладка.
Виж целия пост
# 7
  bouquet Благодаря за мненията!!!Само да уточня че говоря за проточен на stiebel eltron около 700-800 лв. му е цената работи на трифазен ток, а не за български такива те не топлят изобщо,говорих с техник и ми ги препоръча горещо, а и разпитвам за тях, защото ни е малка банята и така ще спестим място  newsm78.
Виж целия пост
# 8
Аз твърдо съм за стандартен.Не го знам този проточния дето казваш за него.А защо не си вземете хоризонтален?Ние към такъв сме се ориентирали.За малко пространство е чудесен!А и до колкото знам проточните харчат много ток.Става само за офиси соред мен.
Виж целия пост
# 9
Сложих проточен на Сименс, но за целта прокарахме 3фазен ток. Страшно удобство е, че не мислиш за включване-изключване, че имаш топла вода и можем да се изкъпем и 5 един след друг. Освен всичко друго, проточният е малък и красив.
Виж целия пост
# 10
Техника в сервиза на Стибел елтрон за Бургас, както и продавачката във фирмения магазин са ми приятели и нямат недоволни клиенти от трифазните проточни. Проблем са монофазните, защото при тях температурата не е повече от 40 градуса и не всички клиенти са доволни
Виж целия пост
# 11
И ние сме на ТЕЦ , но имаме и проточен / аварии , профилактики / и да ти кажа честно - и аз не бих ти го препоръчала  Sick
Първо - при проточните е по - слабо налягането , къпеш са , но е много слаба струята , в сравнение с нормално както е .
За да не е така , трябва да си вземеш някакъв супер мощен , което означава , че ще харчиш много ток !
2-ро - не са никак икономични  Confused

  bouquet Благодаря за мненията!!!Само да уточня че говоря за проточен на stiebel eltron около 700-800 лв.
Нашият е такъв ... но не съм доволна . То зависи и от киловатите , мощността и т.н.
Виж целия пост
# 12
За вкъщи не знам какъв бих сложила (с ТЕЦ сме).
На вилата сме с проточен по 2 причини: 1. лятото налягането на водата е ниско и стандартният няма как да се напълни (поне така ни обясниха в магазина) и би било проблем; 2. банята ни е мъничка и проточеният заема минимално място.
Виж целия пост
# 13
Стандартен, разбира се  Peace
Виж целия пост
# 14
Стандартен  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия