как се предпазва бебе от вируси

  • 3 068
  • 36
малка е още и не мога да й давам пресни плодове, а повечето витамини са за по-големи деца...освен витамин С какво друго бих могла да давам, за да засиля имунната й система.

P.S. за съжаление вече и кърма едва има (от мен не суче, та изцеждам  вече едва по около 80 ml на ден)
Виж целия пост
# 1
единственото, което ми идва на ум е да не се отказваш от кърмата и да положиш всички усилия поне зимните грипави месеци да приема бебчето дори и малко, но кърма. Моето момченце миналата зима само благодарение на кърмата "подмина" 2 сериозни грипа в къщи, донесени от мъжа ми. Вторият път и аз се разболях доста сериозно, но със зверски усилия не спрях да го кърмя. Малчо мина с 2 дена лееека хрема и 1 ден кашля. Не пи никакви лекарства. А ние с мъжа ми се влачихме по 2 седмици.
Поне нашата педиатърка не изписва никакви витамини на толкова молко бебе. Витамин С ми беше казала да не давам повече от 5 последователни дни и то в най-активния период, когато ние с мъжа ми бяхме яко болни.
Виж целия пост
# 2
кърмата е най-доброто за засилване на имунитета
ако имаш желание, увеличи лактацията и продължавай, нищо, че не иска да суче от теб, давай й изцедената кърма
дори един път на ден да пие кърма е чудесно  Peace
Виж целия пост
# 3
От вируса не знам как можеш да го предпазиш newsm78Ще ми е интересно,ако някоя ССФ знае и ще се радвам да го сподели!
Виж целия пост
# 4
Според мен няма нужда да даваш нищо за засилване на имунната система... Детето си получава всичко необходимо от храната и млякото. Дори и да не яде още плодове, сигурно пие допълнително АМ след като нямаш много кърма? АМ е наблъскано с витамини и какво ли още не. А кърмата си давай разбира се допоследно, докато можеш. Wink Просто я дръж далече от болни деца и всекидневните разходки на чист въздух също много закаляват.  Peace
Виж целия пост
# 5
Освен гореизброеното, гледай да не се мотаят деца около количката. Ако знаеш как съм се вбесявала на деца, които барат количката и след 10мин се появява някоя майка, която загрижено казва: "Мами, стой по настрани от бебчетата, че си болен". Еее, идвало ми е да ги убия такива, ама нали съм срамежлива, си трая.
Виж целия пост
# 6
Също разходки всеки ден на въздух, стига да не вали и проветряване на стаите у дома. Както и ненавличане с 5 ката.
Виж целия пост
# 7
Кърмата е пълно с имуноглобулини, които защитават и помагат на бебето при болест.
Ако и то е болно, при сукане предава вируса на теб, ти произвеждаш антитела и чрез млякото ги предаваш на бебето. Хитро, а?  Mr. Green

Така че, дори малко да ти се струва кърмата, слагай бебето по няколко пъти на ден на гърда. Изцеденото количество не е показател. Примерно аз си кърмя по цял ден малката, от 2 дни реших да направя малко запаси от кърма, че ще тръгвам на работа, и колко изцеждам за цял ден - 50 мл. А беба расте и дебелее.  Wink

Можеш да увеличиш кърмата, стига да имаш желание. Справка - Библиотеката на Кърмаческия форум.

Друго - закаляване. Разходки на чист въздух всеки ден. Минимум 1 час. Ненавличане с по 3 ката дрехи. На вашата възраст децата ги обличах така, както съм облечена аз. Каката вече ходи по-леко облечена от мен.

Добре е да избягваш разходки и престой в големи затворени помещения с много хора, това е среда на вируси.
При видимо болни щъкащи наоколо деца също внимавай.

Когато захраниш - захранвай внимателно и храни здравословно.

Но имай предвид, че вирусите имат инкубационен период, и уж здрав човек може да е вирусоносител и заразен, без да го знае. Преди да се изявят симптомите, той вече разпространява вируса.
Така че, пълно предпазване няма. И не е възможно. Важното е да отглеждаш здраво дете, което ще се справя с болестите по-леко и бързо.


Виж целия пост
# 8
От вируса не знам как можеш да го предпазиш newsm78Ще ми е интересно,ако някоя ССФ знае и ще се радвам да го сподели!
И аз  Thinking
Виж целия пост
# 9
И с кърма, и без кърма бебетата си имат силен имунитет от раждането. Това мисля, че е до 6 мес. В къщи вече се изредиха двама болници и не са били кой знае колко изолирани, а Емма не прихвана. Кърмих я до преди месец. Голямата ми дъщеря хич не е кърмена и докато не тръгна на ясла, не е боледувала въобще.
Виж целия пост
# 10
АМ са обогатени с всичко необходимо. Ако някой в къщи е болен, гледай да си мие ръцете, ако трябва да пипа бебето, по възможност да седи далеч от него и ако трябва да е близо, да носи маска. От там на татък е въпрос на късмет и на сила на бебчето... И, общо взето, дали ще кърмиш или не, е все тая. Не че е плод на надлежна статистика, но и май няма сериозна такава. Обаче... не съм кърмила, изобщо. Детето на брат ми (кърмено почти до годинка) кара грип, с темпетатура и всичко,моето бебе (с близо година по-малко, на 2 месеца беше тогава), както и аз и баща му бяхме контактни. Майката на племенника ми се разболя, аз се разболях, съпругът ми се разболя, бебето имаше 2-3 дена сополи, от които кашляше (дразнеха го секретите, стичащи се в гърлото), без Т или каквото и да било друго.

Така че, ако ти е тежко, не се измъчвай. Каквото и да направиш, повече от това, което вече си му дала, не можеш да "изцедиш" от себе си.

Впрочем, аз и като бременна на 2 пъти карах тежки грипове, с Т над 39.7.

Това дето ако кърмиш до дупка, даже и да нямаш кърма, измъчвайки и себе си и детето, ще вземеш с вълшебна пръчка да го предпазиш от всички болести и опасности, спада към "градските легенди". Хич не ги слушах ХАмериканците, те изобретяват всевъзможни дивотии понякога. Аз съм била кърмена така - на майка ми не й е достигала кърмата, измъчила се е милата, дохранвала е с лъжичка, за да не се отбия, купувала е допълнително кърма и какви ли не чудеса от храброст е сътворявала, пък с първата си пневмония съм се сдобила преди да навърша годинка, въпреки всевъзможните хигиенни престаравания и усилия. Те ти профилактика с кърмене.

Изобщо, радвай се на детето, не се чуди какво да го направиш, че да си отровите взаимно живота.
Виж целия пост
# 11
Хайде сега "с кърма, без кърма - все тая"... Laughing
Предполагам, не го мислите сериозно?  Laughing

Статистики има, проучвания има, който желае - ще ги открие и прочете. Въпрос на няколко щраквания в Гугл. Питайте педиатрите най-малкото.

Кърмата не е панацея.
Никой не го твърди.
Здравето е въпрос на много фактори - генетични, среда на живеене, закаляване, храна, не на последно място добър старт в живота - с коластра и кърма.

Можете да давате лични примери как кърмено бебе боледува и некърмено не боледува, но това не е показател в общ мащаб. Ако 3 кърмачки дадем обратните примери, ще "победим" ли в дискусията?  Wink За да се прокламира кърменето, има сериозни доводи и изследвания. Не ги пренебрегвайте, защото не сте ги чели.

И още нещо - не е мъчение да кърмиш, защо го приемате така? За мен пък е мъчение да купувам млека, да следя за запек, да стерилизирам шишета, да забърквам смеси, да следя температура на АМ, да внимавам за грамажи и режими...Друго си е на гърдата - и не го мисли... Wink

"АМ са обогатени с какво ли не" в опит да имитират кърмата. Все още не са успели. Един от неуспехите е именно да се създадат "имуноглобулини". 

Няма да влизам в дискусии "За и Против кърмата/АМ". Ще е абсолютно безсмислено за мен. Всеки може да открие и да прочете каквото го интересува.  Wink


Виж целия пост
# 12
Не знам дали кърменето е мъчение. За това просто нямам наблюдение.

Обаче че ДОЕНЕТО за допълнително каквото и там да дадат няколко капки кърма е голямо мъчение, спор няма. То не стига, че правиш АМ, че постоянно миеш и стерилизираш шишета - това как да е, можеш да го правиш веднъж на ден или дори на няколко дена, ако се сдобиеш с достатъчно на брой шишета, АМ можеш да приготвяш в предварително темперирана в термостат вода - аз така правя - само слагам млякото и разтръсквам леко и е готово всичко. Обаче тая помпа трябва да се мие и стерилизира след ВСЯКО доене, което пък е след всяко хранене, по идея, ужас, цял ден не стига само за хранене, довне, миене и стерилизиране.
Виж целия пост
# 13
Не съм кърмила.
На тази възраст пиеше АМ и ядеше плодови и зеленчукови пюрета. Няма нужда от друго засилване. След месец можеш да дадеш и пресни плодове - настъргани примерно.
Обличах много леко, даже в студеното време.
Не боледува.


Първата една година след раждането доста спестявах от разходки, особено зимата  Whistling

Цитат
... След месец можеш да дадеш и пресни плодове ...

Да уточня, че говоря за детето на авторката, след месец ще е на 6 м., да не си помислите, че съм станала фен на ранното захранване на 1 месечни бебета Mr. Green

katiABV, помпата се ползва в началото, за кратко или за запаси, иначе не, ако детето се храни на поискване, няма нуда от цедене, то си регулира количеството, което майка му трябва да произведе, да да си задоволи нуждите  Grinning
Иначе аз точно така процедирах с шишетата, имах толкова, колкото са броя хранения  Simple Smile 10 мин. ми отнемаха на ден за миене (с миялна и това отпада като задължение), а стерилизирането си го прави стерилизатора, врътваш копчето и излизаш  Sunglasses
Виж целия пост
# 14

Хареса ми определението "доене".    Laughing Обидно ли трябваше да е?    Wink
Доенето се налага от 3 до 10 дни максимум, после нито се доиш, нито миеш шишета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия