Защо не му пада пъпа?

  • 8 273
  • 11
Моето бебе е на един месец и още не му е паднал пъпа.Детската лекарка каза ,че е бил с по -дебела пъпва връв и за първи път вижда пъпче,което не иска да пада.Почнах вече трето шише с 95 градусов спирт,само един път успях да го завъртя и повече не иска.Слагам му и пудра топоцин.Лекарката каза че ако не падне да една седмица ще ни прати на хирург.
Има ли някаква опасност,и дали ще падне от самосебе си.
Благодаря ви много,че и без това съм много притеснена....
Виж целия пост
# 1
Здравей!На бебето на моя позната пъпчето падна чак на 40 дни така че не се притеснявай и при вас ще стане.Успех.
Виж целия пост
# 2
3dravei.Na moeto momi4ence i be6e taka pyp4eto.Na6ata pediatyrka doide vky6ti i bukvalno i skysa pyp4eto.dosta trudno go mahna. :ooooh:Pyp4eto i stoq nqkade do 30 den.Ne se pritesnqvai pri nqkloi de4ica padat po-trudno.Pri nas bukvalno go otkysnsha. Whistling
Виж целия пост
# 3
Ще те успокоя ли ако ти кажа, че нашия падна    на 51 ден!!!!!!!!!!!!!! Стягаш ли кончето?
Виж целия пост
# 4
Според мен нямаш повод за притеснение - при някои деца пада по-късно Peace
Виж целия пост
# 5
То е с щипка и само веднъж успях да го завъртя.Щипката трудно се мести.Дано да падне по-бързо..Благодаря ви на всички ,сега съм по спокойна...
Виж целия пост
# 6
Спокойно Stop И нашият пъп падна към 40-тия ден  Tired
Виж целия пост
# 7
И нас педито ни каза,че пъпната тъкан е по-дебела и затова
пъпчето падна на 40-я ден.
Виж целия пост
# 8
Отдолу под щипката има конче  Peace
Трябва да е хубаво затегнато и един вид това коне да пререже пъпната връв.
Виж целия пост
# 9
Съветвам те да помолиш педиатърката ти да му върже и конче освен щипката Peace На моя син така направихме и пъпчето падна много бързо Rolling Eyes Мисля си, че ще ви спести ходенето на хирург newsm78 А иначе и той беше само с щипка, а пъпната връв беше доста дебела Whistling
Виж целия пост
# 10
И нашата педиатърка все ни успокояваше, че пъпната връв е по-дебела и САМА ще падне. Но един ден ни изюрка да отедем в Пирогов! Там се оказа,ЧЕ НЯМАЛО ДА ПАДНЕ САМА! Отне секунди, привързаха го много по-надолу, но не много стегнато. Трябваше да се чуем с хирурга след няколко дни, като падне "новото" пъпче, но то пак не падна цяла седмица! След второто привързване вече падно само за няколко дни. Да отбележа, че за бебето няма болка. Втория път спеше и се събуди когато тръгвахме от кабинета.
Всичко беше много бавно, но крайният резултат е естетически блестящ!
Виж целия пост
# 11
За да падне по-бързо трябва да опиташ да го въртиш по възможност в едната посока. Мен ми беше притеснено в началото да го пипам, но видях, че детето не изпитва болка и започнах да го мърдам/не винаги можех да го завъртя/ навсякъде и падна бързо. То след 20 дни много отдавна е изсъхнало и виси на изсъхнала кожичка - просто и помогни да падне.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия