Мами,помагайте!

  • 2 201
  • 33
Здравейте!Извинявам се,че пускам темата и тук но съм притеснена за здравето на дъщеря ми,а тук влизат повече мами и се надявам някой да ми помогне! Praynig От известно време насам се съмнявам,чe малката има рахит! #Puppy dog Фонтанелката на главичката й е доста голяма и гънките на крачетата й са различни на брой(т.е. асиметрични).При последната консултация казах на доктора за опасенията ми,а той дори не я погледна и заключи,че в Канада нямало рахит! Shocked  #Crazy  #Shocked Каза ми,че щом я кърмя и й давам Витамин Д нямало такава опасност! #Sniper  #2gunfire Но сега не искам да коментирам мнението на "доктора",а да ви поискам съвет какво да правя сега?!До ортопед мога да се добера единствено,ако имам направление от педиатъра,а след като той е на мнение че малката е здрава такова няма как да получа! Tired Мога да я заведа на "Бърза помощ" и след n-часово чакане ,ако имам късмет да я види ортопед!Но какво да кажа там?! Thinking Не ми се иска да топя педиатъра,че тук са много тънкообидни когато някой се усъмни в "професионализма" им! Crossing Arms Трябва да ги убедя,че случая наистина е спешен,но как?! Thinking Помагайте моля!Извинявам се,че стана толкова дълго и объркано! Neutral Face Благодаря предварително! Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
Холи, не се тревожи. Гънките на крачетата отдавна и в БГ не са сигнал за проблем, а за фонтанелата и на дъщеря ми е голяма и тук както и на теб ни казаха 4е проблем няма. Ти давай витамин Д и излизайте на слънце , дори 10 минути дневно са достатъчни .
Виж целия пост
# 2
Тук не само че гънки не гледат,ами и витамин Д не дават. Така че спокойно. А за ортопеда, не знам как е при вас, но тук ако се обадя на ортопед и кажа че искам час, за да ми види детето няма проблем. Личната лекарка едва ли ще има против и ще направи проблем от това.
Виж целия пост
# 3
Холи, дай по спокойно и си поеми малко дъх
За рахит може да се говори ако има по г ръдния кош уплътнения на местата дето се свързват костта с хрущяла, като бобчета. Ако има ихвръкване на най долните ребра, ама ярко
Надя ти писа - вит. Д, разходки и  много свеж въздух в стаята
Колко голяма е фонтанелата и?
Тя ссе затваря при различните деца са различна скорост но до 18 месец имате много време
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Krassi
Тук не само че гънки не гледат,ами и витамин Д не дават. Така че спокойно. А за ортопеда, не знам как е при вас, но тук ако се обадя на ортопед и кажа че искам час, за да ми види детето няма проблем. Личната лекарка едва ли ще има против и ще направи проблем от това.
Краси,те ще ми дадат час,но той ще е за след няколко месеца!А не искам да чакам толкова и да ми се пука душата! #Puppy dog
Виж целия пост
# 5
Здрасти Холи

Мисля 4е е нормално, фонтамелата да е отворена все още, вие сте малки. 4ела съм 4е е нормално да се затворят около 2г, казвам затворят защото бебетата си имат 2 фонтанели едната е отгоре на глави4ката, а другата отзад, но е по-малка.
Това съм 4ела аз и дано съм те успокоила малко. За гънките на кра4етата за първи път 4увам от теб, затова нищо не мога да ти кажа.
За твое ли4но успокоение може да отидеш на друг лекар. Успех.
Виж целия пост
# 6
Холи,мили4ка аз съм много боса в тази област Embarassed и не знам какво да ти кажа... А не можеШ ли да идеШ на 4астен ортопед или е много скъпо Thinking Пробвай да питаШ Лаура,тя е по_в 4ас с материала. Целувки на малката ( а и на батко и) и дано да са бели кахъри Praynig
Виж целия пост
# 7
Цитат на: HOLY
Цитат на: Krassi
Тук не само че гънки не гледат,ами и витамин Д не дават. Така че спокойно. А за ортопеда, не знам как е при вас, но тук ако се обадя на ортопед и кажа че искам час, за да ми види детето няма проблем. Личната лекарка едва ли ще има против и ще направи проблем от това.
Краси,те ще ми дадат час,но той ще е за след няколко месеца!А не искам да чакам толкова и да ми се пука душата! #Puppy dog


Ох, не знам тогава.Тук ако кажеш че е бебе и ти е спешно ще направят компромис за по-близка дата,опитай.
Виж целия пост
# 8
Дебаланке,фонтанелката е около 5-6 см и в двете посоки (всъщност на ширина може да е по-малко)Shocked (меря го на око,не съм вадила ролетката,но е голямка).Вит.Д давам всеки ден,но тук е по-различeн oт този в BG.Тук представлява сладко сиропче и се дава по 1 ml,а в БГ е като олио и се дава на капки.Т.к не мога да разбера с колко да увелича този тукашния ми изпратиха от БГ и сега давам по 4 капки от няколко дни(откакто ме хвана шубето Embarassed )
Виж целия пост
# 9
Цитат на: HOLY
Дебаланке,фонтанелката е около 5-6 см и в двете посоки (всъщност на ширина може да е по-малко)Shocked (меря го на око,не съм вадила ролетката,но е голямка).Вит.Д давам всеки ден,но тук е по-различeн oт този в BG.Тук представлява сладко сиропче и се дава по 1 ml,а в БГ е като олио и се дава на капки.Т.к не мога да разбера с колко да увелича този тукашния ми изпратиха от БГ и сега давам по 4 капки от няколко дни(откакто ме хвана шубето Embarassed )

Не прави глупости, много по опасно е хипервитаминозата с вит,Д (т.е. много високата доза)
Фонтанелата и е нормална за възрастта, все пак е само на 7 месеца
Виж целия пост
# 10
Цитат на: mcdirock
Холи,мили4ка аз съм много боса в тази област Embarassed и не знам какво да ти кажа... А не можеШ ли да идеШ на 4астен ортопед или е много скъпо Thinking Пробвай да питаШ Лаура,тя е по_в 4ас с материала. Целувки на малката ( а и на батко и) и дано да са бели кахъри Praynig
Ооох мила,да не мислиш че нямаше да съм дотърчала на частен лекар до сега,ако имаше такъв! #Cussing out Тук въобще НЯМА частна практика,с изключение на пластичната хирургия!Пък може и аз да не съм добре запозната!Ако някой знае нещо,да свирка! Whistling Благодаря ви!
Виж целия пост
# 11
Цитат на: debelanata
Цитат на: HOLY
Дебаланке,фонтанелката е около 5-6 см и в двете посоки (всъщност на ширина може да е по-малко)Shocked (меря го на око,не съм вадила ролетката,но е голямка).Вит.Д давам всеки ден,но тук е по-различeн oт този в BG.Тук представлява сладко сиропче и се дава по 1 ml,а в БГ е като олио и се дава на капки.Т.к не мога да разбера с колко да увелича този тукашния ми изпратиха от БГ и сега давам по 4 капки от няколко дни(откакто ме хвана шубето Embarassed )

Не прави глупости, много по опасно е хипервитаминозата с вит,Д (т.е. много високата доза)
Фонтанелата и е нормална за възрастта, все пак е само на 7 месеца
Еее,не ме изправяй на нокти така де! Shocked 4 капки толкова ли са много?!Моя приятелка в БГ нормално дава по толкова!Бързо казвай!Да не оплескам нещата?! ooooh!
Виж целия пост
# 12
Избираш едното или другото. Двете заедно са просто в повече
ама по добре да си стресната, за да питаш и да се поинтересуваш, както правиш сега, че да не стане по голяма беля
Виж целия пост
# 13
Имам предвид, че дозата в 1 мл е равна на тази с 4 капки и ако ги дааваш и 2 неща става двойно дозиране. Разбираш ли?
Виж целия пост
# 14
малииииии, добре,че нищо не знам, та да не се притеснявам Confused Какви са тия гънки-Стела е цялата на едни ГОЛЕМИ СОЧНИ ГЕВРЕЦИ по крачетата и аз обожавам да ги целувам Heart Eyes Но това са си бебешки гънки, които с тати обожаваме да мием дълго.
А за фонтанелата пък какво-тук ми казаха,че и до 18 месец може да е отворена.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия