Мързеливо око

  • 1 441
  • 6
Преди няколко дни поставиха на сина ми диагноза мързеливо око,той е на 9 г.Докторката каза, че след пет годишна възраст няма лечение на това,аз обаче не мога да се примиря, че цял живот детето ми ще има този проблем (диоптър -9,75) при положение, че хванато навреме това нещо се лекува.Моля ви ако някой има информация по въпроса нека напише.
Виж целия пост
# 1
аз съм от излекуваните, ходих с закрито око на предучилищна, после в първи клас само с очила и след време и тях махнах. Помня сам о че много ме караха да бродирам, да се взирам и т.н. с въпросното око.
Виж целия пост
# 2
моят син беше с такава диагноза,
"няма лечение" са малко преувеличени думи,
консултираи се и с други специалисти,

виж тази тема   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=134760.0
Виж целия пост
# 3
Дано да си права Мони, че са преувеличени,но така казаха защото детето е на 9г.Мен ме интересува има ли опасност да се увеличава диоптъра и на здравото и на болното око?Здравото е с диоптър - 0,75 ?
Виж целия пост
# 4
привет, приятелят ми е на 34г. има далекогледство и мързеливо око от дете. тогава не е бил лекуван въобще. преди няколко години му измериха +7 диоптъра на болното око и +4 на здравото. това са много високи диоптри според мен и  бяха нето4ни,  защото прегледа бе само компютърен. както и да е- посетихме един лекар- руснак д-р Владимир Таран. той работи в софия и варна и е специалист по физиотерапия на окото.курсът на ле4ение е 10-14 дни. състои се в рехабилитационни процедури в кабинет, някакви инжекции и в къщи се носят едни пластмасови о4ила с мини дуп4ици, с който се напрягат о4ите и се правят упражнения. резултатът след два курса бе +3 диоптъра на болното око и +0.5 на другото. терапията се повтаря на около 12-24 месеца. скоро му се пада и ще пиша пак. особеното е , 4е лекарят индивидуално преценява дали о4ите ще се поддадат на корекцията и не винаги приема деца.
Виж целия пост
# 5
flavia, ако ирисовия спец ти е нужен за мързеливото око на детенцето, то човека, който аз ти препоръчвам е точния човек.
Той самият е бил с доста намалено зрение на едното си око. Следствие на определени упражнения (ако мога така да се изразя) на очите, нещата значително са се подобрили.
На мен ми даде диплянката, с точните указания. Но не мога сега да я сканирам или снимам.

Отиди и ти при него.
Казва се Даниел и приема в един апартамент в кв. Хаджи Димитър. По-точните му координати трябва да ги потърсиш съвсем малко назад в мненията ми. Ако се затрудняваш - пиши ми.
Виж целия пост
# 6
не се отказвай.. и аз минах по този път с моя син .Излекува го Доц.Контрова(варна)-невероятна жена.Около 1.5-2 г.закривахме "силното" око по 12часа на ден и по цял ден играеше  на компютъра.Колкото повече се товари окото,толкова по добре.Резултатът е невероятен. Вече трябва да ходи без лепка,а той скришом си я слага ...Спокойно...всичко ще бъде наред -само не се отказвай.Голямо изпитание е ,най-вече за родителите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия