Кисело мляко - от кой месец?

  • 2 477
  • 35
Мили майки,

дъщеря ми е почти на 9 месеца и забелязах, че обожава кисело мляко. Омита плодовите дуети на Хип с кисело мляко, но обича и обикновеното, което вкъщи купуваме (например Елби 3,6%). Нашият педиатър ни каза, че не се препоръчва да се дава кис. мляко преди 1 година. Но аз искам да чуя и вашето мнение като опитни майки. След като Мирела го яде с удоволствие, защо да я лишавам от удоволствието? Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Тогава за какво питаш?  Grinning Вече си дала и не искаш да я лишаваш, значи продължаваш и това е  Wink

Педиатърът ти е много прав, опитай се да го слушаш по принцип Peace
Виж целия пост
# 2
По принцип-след навършване на 1 година. Така е препоръчително и е за предпочитане.
Но много майки дават и преди това-около 10-тия месец започват да дават кисело мляко с бисквити, примерно.
Твоето бебе пие ли АМ?
Виж целия пост
# 3
Само моята педиатърка ли включва в менюто прясно мляко след 4 месец, та какво да говорим за кисело #2gunfire #2gunfire #2gunfire
А иначе кисело мляко може спокойно да се дава след 10 месец, но мисля, че няма проблеми да даваш и сега - щом и понася добре, а пък и го харесва Peace
Виж целия пост
# 4
Щом си дала...давай Wink
Лично на моя му дадох в края на 11м....беше почти на година.
Виж целия пост
# 5
аз лично съм чувала хора , които дават кис.мляко още като бебето навърши 4 месеца и нищо им няма на децата.Така че давай , така или иначе вече си дала  baby_neutral
Виж целия пост
# 6
Дъщеря ми още не е яла кисело мляко-пие АМ!
Ама ти вече си решила,че няма да я лишаваш от удоволствия,така,че нашите съвети май не ти трябват!
Виж целия пост
# 7
Само моята педиатърка ли включва в менюто прясно мляко след 4 месец

Тогава защо е още твоята педиатърка   Thinking
Виж целия пост
# 8
 Педи каза след годинка. Даже ми даде за пример някакво дете, което наскоро направило страшна алергия от него. Затова ми препоръча да изчакам.
 Иначе майка ми от 4 месец си ме е хранила с кис. мляко с бисквити! ooooh!
Виж целия пост
# 9
Племенницата ми започна на кисело мляко от 2 месечна възраст - тя се роди по време на голямата инфлация 1996г.и тогава просто нямаше АМ на пазара,но млякото беше от домашната крава на родителите на снаха ми.Аз лично смятам да изчакам,т.к още сме на смесено хранене 50/50 АМ и кърма.
Виж целия пост
# 10
Честно казано ти се чудя  newsm78 При всичките хубави плодови дуети на ХИП или Нестле в днешно време, които са специално за бебета и няма съмнение са по-полезни от обикновеното кисело мляко да искаш да й даваш друго ... То детето ще яде каквото му дадеш, но помисли кое е за предпочитане? Удоволствието ли е най-удачния критерий...  Confused Аз и след годинката продължавам да предпочитам тези на ХИП пред обикновено кисело мляко.  Wink
Виж целия пост
# 11
В Италия се дава кисело мляко от 7-ия месец.
Виж целия пост
# 12
С риск да ме разкъсате, но аз мисля, че има и по-полезни неща от плодовите дуети на Хипп и Нестле и киселото мляко е едно от тях  NaughtyВсеки сам избира кога да го въведе след 7-ия месец  Peace
Виж целия пост
# 13
Аз също съм твърде скептично настроена към всичко купешко,колко е полезно и колко не-не давам процент и мнение,но смятам че домашното кисело мляко е по-полезно на 100% от всички купени пюрета.
Виж целия пост
# 14
С риск да ме разкъсате, но аз мисля, че има и по-полезни неща от плодовите дуети на Хипп и Нестле и киселото мляко е едно от тях  Naughty


Не и за бебе на 9 месеца... Не е въпроса кой какво мисли, а какво е доказано. Сега не са времената на бабите ни. Но е нормално българинът да е "скептичен".  hahaha  hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия