Здравна застраховка в САЩ

  • 6 105
  • 6
Здравейте момичета!

Преди 3 седмици пристигнахме със зелена карта в Ню Йорк от Европа. Преди това живеехме в Германия.
От известно време се опитвам да се ориентирам в различните планове за медицински застраховки, но за мое съжаление не успявам да се справя сама и се надявам вие да ми помогнете със съвети.

Проблемите ни:
1. От две години опитваме безуспешно да си направим бебе.
2. През март тази година ми направиха конизация (резултатът от ПАП теста беше 4а; хистологията ЦИН 3). Първата контрола в края на юни беше ПАП 2.
3. Имам висок пролактин (лека хипотиреоза), заради който от началото на юни пия L-Thyrox.
4. Резултатите от единствената спермограма (от началото на юли) бяха към долната граница на нормалните (референтните) стойности.

Нямам проблеми с овулацията. Правя тестове редовно (преди мерих и температура) и имам проследен цикъл през август.
В Германия ни препоръчаха да опитаме още 2-3 месеца и ако не се получи, да се замислим за стимулация и инсеминация.
Два месеца минаха вече и цикълът ми е дразнещо редовен. Sad

Сега чуденето е каква застраховка да си направим предвид проблемите, които имаме.
Допълнителна информация: най-вероятно аз няма да започвам работа скоро. Съпругът ми е хирург (board certified in USA), но не знаем кога ще започне работа. Т.е. застраховка чрез работодател отпада за сега.

Друго нещо, което ме интересува е колко струва един гинекологичен преглед + цитонамазка, ако не си застрахован при "нормален" гинеколог. Чух много противоречиви цени (от $100 до $300).

Ако има момичета в Ню Йорк, четящи това, ще съм адски щастлива да се запознаем. Може да ми пратите лично съобщение с координати за връзка. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
cubbit здравей,

едва ли ще мога да ти помогна, защото мисля, че застраховките варират за различните щати, а освен това зависи дали сам плащаш или е групова полица. Аз съм с Blue Cross and Blue Shield of Illinois. Доволна съм.
 За цитонамазка съм плащала около $ 100 + $ 70 за визита при лекар.
Виж целия пост
# 2
Не зная дали ще ти помогна с моето инфо, тъй като аз живея в Невада. Аз имам застраховка от работодателя с която не плащам нищо, освен ко-пеймент.
Когато дойдохме и нямах застраховка направих на малката с PacifiCare, те имат индивидуални и доколкото знам не са лоши.
http://www.ehealthinsurance.com/ehi/quote?carrier=pacificare& … kgDLCKEgitLYWA33H

Виж целия пост
# 3
cubbit , добре дошла в Zoo York  Hug

Има най - различни застраховки и естествено идеални няма  Simple Smile
ето ти линковете за някои

http://www.empireblue.com/home-employers.html
https://www.oxhp.com/

http://www.ghi.com/
http://www.aetna.com/index.htm

можеш да прочетеш за плановете които предлагат
или да им се обадите и да ги попитате за нещата които ви интересуват
иначе преглед при генеколог е 100$ и нагоре, конкретни цени за изследванията не зная

ако желаеш пиши на лични и аз ще се радвам се да се запознаем  Simple Smile









Виж целия пост
# 4
Здравей!
Аз също съм в НЙ, ние сме на CD PHP застраховка, не съм особено доволна, но и по-зле сме виждали. Имай предвид, че дори и с работодател да ти е застраховката, застрахователните компании понякога правят промени в полицата..и ако не ти е изгодно си търсиш нова, ако не просто се съобразяваш с новите условия. Което значи, че понякога започват добре, но постепенно се влошава покритието ( поне моите лични впечатления са такива, досега сме били на Blue Cross, Aethna и на тази).
Защо не дойдеш и в американската ни темичка да се запознаеш с момичетата, може да имаш и повече съвети! Peace  bouquet
Виж целия пост
# 5
Момичета, благодаря ви!  Hug

Тези дни имаме проблеми с Verizon и интернета е под всякаква критика, затова не можах да отговоря до сега.

Ще прегледам линковете.

Надявам се да се "видим" скоро в американската тема. Всичко зависи от Verizon. Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Здравей cubbit, добре дошла в маймунарника  Mr. Green  (НЙ, де, не форума  Sunglasses )

Значи, аз живея в НЙ и докторицата ми е тук, много е мила и внимателна и си ходя при нея вече 5 години, така че ако търсиш препоръка, пиши ми на лични, ще ти пратя контакти. Аз си имам застраховка от работодателя, та плащам само $20 за годишен преглед и цитонамазка... но ето това са цените ако нямаш застраховка:

визита - $265
цитонамазка + лаб. изследвания - $220, + още една такса с това обяснение - $70. (Гледам си разпечатката от "сметката" която ми е пратена от застр. компания, няма по-подробна информация, за съжаление...)

Възможно е тези цени да са високи защото док. е в Манхатън. В Бруклин, Куйнс и примерно Джързи може би е по-евтино. (Нямам си идея, просто предполагам... дано още някой се включи тук с личен опит.)

Иначе аз съм с Aetna и съм супер доволна... но по принцип през работодател в повечето случаи излиза по-евтино, особено с големите фирми. Вие ще трябва да се ориентирате към private health insurance, където не само могат кожата да ви одерат, ами и ако има някакви preexisting conditions да откажат да ги покрият или като цяло да ви застраховат... Дано не е така, разбира се!

Ако имаш въпросчета, питай. Късмет  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия