Миризма от канала

  • 14 656
  • 11
С какво да премахна неприятната миризма от каналите сутрин?
В банята се усеща доста.
Виж целия пост
# 1
С изграждане на читава канализация или с прогонване на съседите - няма хора, няма лай...., както е казал Сталин.
Виж целия пост
# 2
По принцип миришат канали, които не се използват.
Например имаш WC, с подов сифон, в който никога не се излива вода.
Така че ако не е такъв случаят, освен да имате много стари канализационни тръби  newsm78
Виж целия пост
# 3
Ако е от мивките, смени сифоните. Ако е канал на пода, първо изсипи в него препарат за почистване, който разтваря мазнините, после ще се наложи да смениш тапичката на сифона с такава, която се затваря плътно и се отваря само при използване или с такава, която покрива плътно отвора, като позволява само водата да се оттича.
При всички случаи има някаква грешка в изграждането на канализацията и докато не се отстрани, проблема не може да изчезне напълно. Не е задължително тръбите да са стари. Може би контролната шахта е прекалено близо или канализацията е неправилно свързана.
Виж целия пост
# 4
Пробвай с препарат за отпушване на канали  Simple Smile Аз ползвам гела на м. Мускул. Идеята е, че те разграждат органичните отпадъци в канала, от където е и неприятната миризма! Освен това са и леко ароматизирани, но ти все пак можеш да сипеш в канала и малко ароматизатор за тоалетна след това.  Процедурата няма да ти реши проблема перманентно, ще трябва периодично да се прилага, но помага! Grinning
Виж целия пост
# 5
Имаме същия проблем в къщата- и двете ни бани, особено като се променя рязко атмосферното налягане, смърдят отвратително  Sick Няма оправия  Tired Всичко пробвах, но липсата на канализация просто не ми дава шанс! Ще следя все пак за нещо новаторско  Laughing
Виж целия пост
# 6
да и аз имам такъв проблем в банята, ще следя темата
Виж целия пост
# 7
 А при нас мирише. А като се пусне ширма в кухнята мирише из целия апартамент на канал от банята!
Виж целия пост
# 8
Kato se pusne absorbatora triabva zadaljitelno da se otvori prozorec, ina4e se obrazuva vakuum i se raznasia mirizmata ot kanalite. [osobeno ako si s PVC dograma]
Виж целия пост
# 9
 Виж не съм се замисляла. Да с PVC съм и пробвах. Така вече е добре! Много благодаря!
Виж целия пост
# 10
Веднъж седмично изливам по малко неразреден  Доместос в сифоните...около 30 мл. Няма миризма! Wink
Виж целия пост
# 11
Веднъж седмично изливам по малко неразреден  Доместос в сифоните...около 30 мл. Няма миризма! Wink
Ох, този проблем всяко лято се появява и май само като излея някой препарат в канала спира да мирише. Но за постоянно решение и аз не се сещам newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия