Кой има право на помощи за отопление

  • 108 787
  • 110
Искам да помоля знаещите повече по въпроса да кажат кой има право на помощи за отопление.
И примерно  с такива доходи имам ли право за  помощ за отопление.От заплата , детски , и др. общо 385  лева. Тричленно семейство с дете ученик , 1 работещ и 1 инвалид  неработещ.
Виж целия пост
# 1
Чл. 9. (1) Право на месечна помощ имат лица или семейства, чийто доход за предходния месец е по-нисък от определен диференциран минимален доход.
(2) Основа за определяне на диференцирания минимален доход е гарантираният минимален доход, чийто месечен размер се определя с акт на Министерския съвет.
(3) (Доп. - ДВ, бр. 42 от 1999 г., изм., бр. 97 от 2001 г., доп., бр. 46 от 2002 г., изм. и доп., бр. 118 от 2002 г., изм., бр. 31 от 2005 г., в сила от 1.06.2005 г.) Диференцираният минимален доход се определя, както следва:
1. за лица над 75 години, живеещи сами - 165 на сто от гарантирания минимален доход (ГМД);
2. за лица над 65 години, живеещи сами - 140 на сто от ГМД;
3. за лица над 65 години - 100 на сто от ГМД;
4. за лице, съжителстващо с друго лице (лица) или семейство, и за всеки от съвместно живеещите съпрузи - 66 на сто от ГМД;
5. за лице до 65 години, живеещо само - 73 на сто от ГМД;
6. за лице с трайно намалена работоспособност 50 и над 50 на сто - 100 на сто от ГМД;
7. за лице с трайно намалена работоспособност 70 и над 70 на сто - 125 на сто от ГМД;
8. за дете от 0- до 16-годишна възраст, а ако учи - до придобиване на средно или професионално образование, но не повече от 20 години - 75 на сто от ГМД, а ако е от 7- до 16-годишна възраст и не учи - 37 на сто от ГМД;



Средното увеличение на праговете е с 10 на сто. Така например, диференцираният минимален доход за отопление за самотно живеещо лице се увеличава от 160 на 175 на сто от гарантирания минимален доход (ГМД), за всеки един от съвместно живеещи съпрузи – от 110 на 120 на сто от ГМД, за лица над 75 г. от 220 на 240 на сто от ГМД, за самотно живеещите лица с трайно намалена работоспособност над 50 на сто и за самотните родители – от 190 на 208 на сто от ГМД, за децата сираци и за тези с трайни увреждания – от 150 на 164 на сто от ГМД, за дете до 18-годишна възраст – от 120 на 131 на сто от ГМД, за лице, съжителстващо с друго лице – от 154 на 168 на сто от ГМД, за бременните жени 45 дни преди раждане, за родители, полагащи грижи за дете до 3 г., за хората над 70 г. и за лицата с трайно намалена работоспособност над 50 на сто – от 140 на 153 на сто от ГМД, за самотните хора над 65 г. и за лицата с трайно намалена работоспособност над 90 на сто – от 210 на 229 на сто от ГМД, за лицата с трайно намалена работоспособност над 70 на сто – от 170 на 186 на сто от ГМД.
Гарантираният минимален доход, въз основа на който се определят месечните прагове на диференцирания минимален доход за отопление, е 55 лв.


Това ти го копнах от страницата на министерството.Имай предвид че се взима предвид брутния доход.
Виж целия пост
# 2
Amor_  bouquet 
Виж целия пост
# 3
Имам близка роднина,която е на 74 години и е вдовица с 142 лева пенсия.Има ли право на помощи за отопление?
Виж целия пост
# 4
Имам близка роднина,която е на 74 години и е вдовица с 142 лева пенсия.Има ли право на помощи за отопление?

Мисля, че има. Прагът беше около 138 лв., без да се вземат последните две покачвания на пенсията от април и юли.
Виж целия пост
# 5
А човек, който е на 28 г. и живее сам, безработен и без доходи има ли право на помощ ? При положение обаче, че не се разписва в бюрото по труда... newsm78
Виж целия пост
# 6
Със сигурност - не ! Трябват 6 подписа в БТ.
Виж целия пост
# 7
Amor_, това са нормативите за месечно подпомагане.
Подпомагането с целеви помощи за отопление се урежда с Наредба № 5 от 30.05.2003 г. на МТСП. Съответно нормативите са:
Цитат
(3) (Изм. - ДВ, бр. 35 от 2005 г.) Диференцираният минимален доход за отопление се определя, както следва:

1. (изм. - ДВ, бр. 87 от 2006 г., в сила от 01.11.2006 г.) за лице, живеещо само - 175 на сто от гарантирания минимален доход (ГМД);

2. (изм. - ДВ, бр. 87 от 2006 г., в сила от 01.11.2006 г.) за лице с трайно намалена работоспособност 50 на сто или над 50 на сто, живеещо само - 208 на сто от ГМД;

3. (изм. - ДВ, бр. 87 от 2006 г., в сила от 01.11.2006 г.) за дете сирак - 164 на сто от ГМД;

4. (доп. - ДВ, бр. 70 от 2005 г., изм. - ДВ, бр. 87 от 2006 г., в сила от 01.11.2006 г.) за самотен родител с дете до 18-годишна възраст, а ако учи - до придобиване на средно или професионално образование, но не повече от 20-годишна възраст - 208 на сто от ГМД;

5. (изм. - ДВ, бр. 87 от 2006 г., в сила от 01.11.2006 г.) за всеки един от съвместно живеещи съпрузи - 120 на сто от ГМД;

6. (изм. - ДВ, бр. 70 от 2005 г., изм. - ДВ, бр. 87 от 2006 г., в сила от 01.11.2006 г.) за дете от 0- до 18-годишна възраст, а ако учи - до придобиване на средно или професионално образование, но не повече от 20-годишна възраст - 131 на сто от ГМД.;

7. (изм. - ДВ, бр. 87 от 2006 г., в сила от 01.11.2006 г.) за дете с трайно увреждане - 164 на сто от ГМД;

8. (изм. - ДВ, бр. 87 от 2006 г., в сила от 01.11.2006 г.) за лице, съжителстващо с друго лице (лица) или семейство - 168 на сто от ГМД;

9. (изм. - ДВ, бр. 87 от 2006 г., в сила от 01.11.2006 г.) за бременни жени 45 дни преди раждане - 153 на сто от ГМД;

10. (изм. - ДВ, бр. 87 от 2006 г., в сила от 01.11.2006 г.) за родител, полагащ грижи за дете до 3-годишна възраст - 153 на сто от ГМД;

11. (изм. - ДВ, бр. 87 от 2006 г., в сила от 01.11.2006 г.) за лице на възраст над 70 години - 153 на сто от ГМД;

12. (изм. - ДВ, бр. 87 от 2006 г., в сила от 01.11.2006 г.) за лице на възраст над 65 години, живеещо само - 229 на сто от ГМД;

13. (изм. - ДВ, бр. 87 от 2006 г., в сила от 01.11.2006 г.) за лице на възраст над 75 години, живеещо само - 240 на сто от ГМД;

14. (изм. - ДВ, бр. 87 от 2006 г., в сила от 01.11.2006 г.) за лице с трайно намалена работоспособност 50 на сто или над 50 на сто - 153 на сто от ГМД;

15. (изм. - ДВ, бр. 87 от 2006 г., в сила от 01.11.2006 г.) за лице с трайно намалена работоспособност 70 и над 70 на сто - 186 на сто от ГМД;

16. (изм. - ДВ, бр. 87 от 2006 г., в сила от 01.11.2006 г.) за лице с трайно намалена работоспособност 90 и над 90 на сто - 229 на сто от ГМД.

(4) (Изм. - ДВ, бр. 70 от 2005 г.) При наличие на повече от едно основание за определяне на процент по ал. 3 се прилага процентът с по-висок размер.
Процентите се умножават по ГМД=55 лв.
От този месец има още една промяна - пенсиите се коригират с коефициент 1,21.

AFD, не мога да ти изчисля ДМДО, тъй като не си посочила с колко % ТНР е инвалида и колко е пенсията му /тя се коригира/. Ако се затрудняваш да го изчислиш, пиши ми тук или на бележка и ще ти помогна.

vok, ако позната ти живее сама попада в
Цитат
12. (изм. - ДВ, бр. 87 от 2006 г., в сила от 01.11.2006 г.) за лице на възраст над 65 години, живеещо само - 229 на сто от ГМД;
или 125,95 лв. След като се коригира пенсията й става 120,66 лв. или има право та подпомагане - ЛД /120,66 лв./ е по-нисък от ДМДО /125,95 лв./
Виж целия пост
# 8
Извинявам се за намесата тук, но да попитам и аз мога ли да ползвам помощи за отопление или целеви помощи за дете до 18г?Живея сама с детето си на 3г и 9 месеца и с майка ми,не се разписвам в бюрото по труда, не мога да покажа и доход.Има ли някаква възможност за помощ?
Благодаря предварително за отговорите!
Виж целия пост
# 9
Извинявам се за намесата тук, но да попитам и аз мога ли да ползвам помощи за отопление или целеви помощи за дете до 18г?Живея сама с детето си на 3г и 9 месеца и с майка ми,не се разписвам в бюрото по труда, не мога да покажа и доход.Има ли някаква възможност за помощ?
Благодаря предварително за отговорите!
Детето се подпомага към състава на семейството. В случая трябва да си безработна, регистрирана в БТ поне 6 месеца или работеща и да представяш доход. Това не важи, ако си инвалид. Също така, ако не сте имали сключен брак с бащата /и респективно развод/ и детето е припознато, трябва да си съдила таткото за издръжка.
Виж целия пост
# 10
Добър ден изкам и аз да попитам нещо :Аз също съм разведена с деца на 15г. и на 2г. безработна съм имам вече година и нещо подписи на бт.получавам 35лв.издръжка и 38лв.детски надбавки с тези данни мога ли да ползвам помощти за отоплиние.Благодаря предварително за отговора.
Виж целия пост
# 11
Добър ден изкам и аз да попитам нещо :Аз също съм разведена с деца на 15г. и на 2г. безработна съм имам вече година и нещо подписи на бт.получавам 35лв.издръжка и 38лв.детски надбавки с тези данни мога ли да ползвам помощти за отоплиние.Благодаря предварително за отговора.
Имате право на помощи за отопление. Поинтересувайте се какви документи трябва да представите и кандидатствайте.
Виж целия пост
# 12
Извинявам се много че пиша без да съм чела темата, но нямам време да я прочета. Днес бях в социални, за да си подам документи за помощ за отопление. Но ми беше казано, че няма да ме одобрят, защото съм редовна студентка и не ми взеха документите. Иначе съм самотна майка, бащата е признал детето,но не ми плаща издръжка. В момента живея при родителите си и доходите ми са 118 лв. месечно и съм одобрена за стипендия в размер на 50 лв. месечно,но все още не ми е изплатена.
Моля ако някой има подобен проблем да ми пише. Бих желала да разбера могат ли да ми откажат на такова основание. Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 13
Няма да те одобрят,не защото си редовна студентка или самотна майка,а за това ,че живееш заедно с родителите си.А те вероятно имат доход,достатъчен,че да не могат да се впишат в графа социално слаби.Ако живееш отделно,заедно с детето ,тогава може да получаваш помощ за отопление.
Виж целия пост
# 14
А как се установява и доказва,че даден човек живее сам или не живее сам? Устно,с декларация,справка от МВР или....?
Аз как се "диференцирам"?- водя се самотен родител, детето ми е на почти 1 година - това значи ли,че може едновременно да ме смятат като самотен родител и като родител,отглеждащ дете до 3 г. + за детето,т.е. 208 на сто от ГМД + 153 на сто от ГМД + 131 на сто от ГМД? Доходите ми са обезщетение по майчинство 180 лв.+детски помощи 18 лв. Моля да ми отговори някой по-компетентен имам ли право на помощи?
Виж целия пост
# 15
А как се установява и доказва,че даден човек живее сам или не живее сам? Устно,с декларация,справка от МВР или....?
Аз как се "диференцирам"?- водя се самотен родител, детето ми е на почти 1 година - това значи ли,че може едновременно да ме смятат като самотен родител и като родител,отглеждащ дете до 3 г. + за детето,т.е. 208 на сто от ГМД + 153 на сто от ГМД + 131 на сто от ГМД? Доходите ми са обезщетение по майчинство 180 лв.+детски помощи 18 лв. Моля да ми отговори някой по-компетентен имам ли право на помощи?
При наличието на повече от едно основание за даване на процент се дава по-благоприятното. Т.е. - за теб е по-благоприятно да те считат за самотен родител /208 %/ + 131 % за детето. Полученото умножаваш по ГМД /55 лв./ и сумата трябва да е по-голяма от доходите ти, за да получаваш.
Виж целия пост
# 16
Бих искала и аз да задам 1 въпрос.Колко трябва да са доходите на член от сем. за да получи някаква помощ?Имам 3деца +мъж.
Виж целия пост
# 17
Бих искала и аз да задам 1 въпрос.Колко трябва да са доходите на член от сем. за да получи някаква помощ?Имам 3деца +мъж.
Пиши ми на ЛС трудовия статус на теб и съпруга ти /работещи, безработни/, има ли някой с инвалидност и има ли дете до 3 г.
Виж целия пост
# 18
Zdravei te,
iskam da popitam za slednija kazus: maika mi zivee sama, i e pensionerka treta grupa invalidnost ,vzema okolo102.65lv. pensija i dosega e poluchavala enegriini pomoshti , no dnes i kazaha che njama pravo ,dohoda i bil visok, tja njama drugi dohodi. Molja otgovore te mi ili daite savet.
Виж целия пост
# 19
НАРЕДБА № РД-07-5 от 16.05.2008 г. за условията и реда за отпускане на целева помощ за отопление
Издадена от министъра на труда и социалната политика, обн., ДВ, бр. 49 от 27.05.2008 г., в сила от 27.05.2008 г.
Общи разпоредби
Чл. 1. С тази наредба се определят условията и редът за отпускане на целева помощ за отопление на лица и семейства през отоплителния сезон.
Чл. 2. (1) Право на целева помощ за отопление имат лицата и семействата, чийто средномесечен доход за предходните 6 месеца преди месеца на подаване на молбата-декларация е по-нисък от диференциран минимален доход за отопление и отговарят на условията по чл. 10 и 11 от Правилника за прилагане на Закона за социално подпомагане (ППЗСП).
(2) При определяне правото на целеви помощи за отопление размерът на пенсиите, определен след 1.VII.2008 г., се намалява с коефициент 1,104.
(3) Основа за определяне на диференцирания минимален доход за отопление е гарантираният минимален доход (ГМД), чийто месечен размер се определя с акт на Министерския съвет.
(4) Диференцираният минимален доход за отопление се определя, както следва:
1. за лице, живеещо само - 175 на сто от ГМД  -  96.25 лв.
2. за лице с трайно намалена работоспособност 50 на сто или над 50 на сто, живеещо само  208 на сто от ГМД – 114,40 лв.
3. за дете сирак - 164 на сто от ГМД -  90,20 лв.
4. за самотен родител с дете до 18-годишна възраст, а ако учи - до придобиване на средно или професионално образование, но не повече от 20-годишна възраст - 208 на сто от ГМД  114,40 лв.
5. за всеки един от съвместно живеещи съпрузи - 120 на сто от ГМД  - 66,00 лв.
6. за дете от 0- до 18-годишна възраст, а ако учи - до придобиване на средно или професионално образование, но не повече от 20-годишна възраст - 131 на сто от ГМД  - 72,05 лв.
7. за дете с трайно увреждане - 164 на сто от ГМД  -  90,20 лв.
8. за лице, съжителстващо с друго лице (лица) или семейство -168 на сто от ГМД -      62,40 лв.
9. за бременни жени 45 дни преди раждане - 153 на сто от ГМД  -  84,15 лв.
 10. за родител, полагащ грижи за дете до 3-годишна възраст-153 на сто от ГМД -84,15 лв.
 11. за лице на възраст над 70 години - 153 на сто от ГМД – 84,15 лв.
 12. за лице на възраст над 65 години, живеещо само - 229 на сто от ГМД – 125,95 лв.
 13. за лице на възраст над 75 години, живеещо само - 240 на сто от ГМД – 132,00 лв.
14. за лице с трайно намалена работоспособност 50 на сто или над 50 на сто - 153 на сто от ГМД – 84,15 лв.
15. за лице с трайно намалена работоспособност 70 и над 70 на сто - 186 на сто от ГМД – 102,30 лв.
16. за лице с трайно намалена работоспособност 90 и над 90 на сто - 229 на сто от ГМД –   125,95 лв.
(5) При наличие на повече от едно основание за определяне на процент по ал. 4 се прилага процентът с по-висок размер.
 
Виж целия пост
# 20
8. за лице, съжителстващо с друго лице (лица) или семейство -168 на сто от ГМД -      62,40 лв.

Моля за извинение,допуснала съм техническа грешка . За съжит.лице сумата е 92,40 лв. / 168% от 55,00 лв. = 92,40 лв. /.
Виж целия пост
# 21
 newsm78 Чудя се дали ще получа помощ за отопление,регистрирана съм в бюрото по труда и получавам 115,00 лв на месец+25,00 лв детски и съм неомъжена?Детето ми е на 2 години и 4 месеца.
Виж целия пост
# 22
Ако живеете с бащата, се взема предвид и неговия доход.
Виж целия пост
# 23
Да , по принцип живеем заедно,но  пред закона съм самотна майка ,нали?Интиресува ме дали посочения ми доход е достатъчен за помощ? Благодаря за включването  bouquet
Виж целия пост
# 24
Пред закона "Самотен родител е този, който сам отглежда детето си." Справка - Допълнителните разпоредби на Закона за социално подпомагане. Не се заблуждавай, че понеже за детските не търсят бащата, и за социалните помощи е същото. Ще търсят или доход на мъжа ти или трябва да си го съдила за издръжка и да представиш решението. Дохода от издръжка също се взема предвид.
Виж целия пост
# 25
И аз смятам да кандидатсвам за помощ тази година.При положение,  че не живея с бащата на детето ми, ще се изисква ли някакъв документ от него за доход?
Виж целия пост
# 26
Не, само решение за издръжка ще ти искат. И тя също се смята за доход.
Виж целия пост
# 27
Нямам такова решение.Значи ли, че няма да ми разгледат документите. Не съм  се омъжвала, детето е на негово име, не живеем заедно.
Виж целия пост
# 28
Ами грубо казано презумпцията е, че социална помощ се дава след като са изчерпани всички други възможности за подкрепа. И че бащата на детето също трябва да участва в издръжката му, а ако доходите на майката все още са малки, да се подпомага от държавата.
Виж целия пост
# 29
Благодаря, ще пробвам все пак в местната служба по СП   bouquet
Виж целия пост
# 30
Има промяна в границата за достъп до помощите за отопление през отопл.сезон 2008/09 г.  За тези ,които се интересуват- http://www.asp.government.bg/toplo.htm
Виж целия пост
# 31
Моята баба е  на 75 години ,живее сама и получава пенсия 135 лева.Ще има ли право на помощи за отопление?
Виж целия пост
# 32
Моята баба е  на 75 години ,живее сама и получава пенсия 135 лева.Ще има ли право на помощи за отопление?

Да.  Peace
Виж целия пост
# 33
Моята баба е  на 75 години ,живее сама и получава пенсия 135 лева.Ще има ли право на помощи за отопление?

Да.  Peace

Много категорично,но съвсем не е така.От значение е и имотното състояние на кандидатстващия за помощ,пътувания зад граница през последните 12 месеца,здравословно състояние,съжителства ли с някого в обитаваното жилище,както и имали регистрирана фирма на негово име по Търг.закон. Така че , е хубаво по постоянен адрес да се подаде молба в социално подпомагане и там ще й се направят съответните проверки в институциите и ще й бъде издадена заповед за отпускам или отказвам/с подробни мотиви за отказа/. Към monii-нека баба Ви да отиде в бюрото за соц.закрила по местоживеене с личната карта ,за да си подаде молбата за помощ за отопление най-късно до 31.10.2008 година.
Виж целия пост
# 34
Моята баба е  на 75 години ,живее сама и получава пенсия 135 лева.Ще има ли право на помощи за отопление?

Да.  Peace

Много категорично,но съвсем не е така.От значение е и имотното състояние на кандидатстващия за помощ,пътувания зад граница през последните 12 месеца,здравословно състояние,съжителства ли с някого в обитаваното жилище,както и имали регистрирана фирма на негово име по Търг.закон. Така че , е хубаво по постоянен адрес да се подаде молба в социално подпомагане и там ще й се направят съответните проверки в институциите и ще й бъде издадена заповед за отпускам или отказвам/с подробни мотиви за отказа/. Към monii-нека баба Ви да отиде в бюрото за соц.закрила по местоживеене с личната карта ,за да си подаде молбата за помощ за отопление най-късно до 31.10.2008 година.
Благодаря,ще я посъветвам да го направи!Мисля,че отговаря на тези изисквания,да се надяваме ,че ще я одобрят за получаване на помощи.Всъщност пари ли се дават на ръка или се заплаща тока по сметката?Баба ми се отоплява с ел.енергия.
Виж целия пост
# 35
Помощите за отопление ще се изплащат еднократно за целия отоплителен период, в размер на 282,50 лева през месеца следващ подаването на молбата ,по банков път или на каса.Видът на отопление не е от значение. Всеки сам ще  определя с какво ще се отоплява .До миналата година за хора отопляващи се с твърдо гориво ,пари в  брой не се даваха, а под формата на натура-дърва или въглища,а за тези с ел.енергия помощта се привеждаше на енергото.Надявам се да съм била полезна.
Виж целия пост
# 36
Извинявам се но не намерих отговор на моя въпрос по-горе и се надявам някой който знае да ми помогне!
Женена съм,живея със съпруга си в етаж от къща на родителите му.Имаме 2 деца 1-то на 4г. другото на 3м.Той работи за 300лв. аз получавам майчинство 370лв.Имаме ли право на помощи и какви точно са изискванията за получаването им???
Предварително благодаря за отговора!
Виж целия пост
# 37
Извинявам се но не намерих отговор на моя въпрос по-горе и се надявам някой който знае да ми помогне!
Женена съм,живея със съпруга си в етаж от къща на родителите му.Имаме 2 деца 1-то на 4г. другото на 3м.Той работи за 300лв. аз получавам майчинство 370лв.Имаме ли право на помощи и какви точно са изискванията за получаването им???
Предварително благодаря за отговора!
Привет.Отговарям веднага: за съжаление няма да имате право на помощ за отопление.Минималният доход ,който не трябва да надвишава вашите през последните 6 месеца , е 353,10 лв./ има се предвид средномесечните ви доходи/,като в това число се вкл. заплата на съпруг,вашите обезщетения за бременност и майчинство ,както и ако получавате месечни помощи за децата.Това са коефициентите,по които се определя достъпа до енергийни помощи-/приемаме ,че децата са без увреждания,както и вие със съпруга /-коеф.за съпруга,двете деца и вие ,[ 144% . + (2х157,20%) + 183.60 % ] от 55,00 лв. = 353.10 .лв.Това са само критериите за доход конкретно за Вашето семейство,без да се има предвид имотното Ви състояние,фирми,пътувания в чужбина и др.
Виж целия пост
# 38
Искам да ви попитам дали имам и аз право на помощ за отопление. Живея на квартира с детето, бащата го е признал. Квартирата ми е 220лв, получавам майчинство 220лв + 25лв детски
Виж целия пост
# 39
И аз и съпругът ми сме инвалиди I група с чужда помощ – придвижваме се с инвалидни колички, не работим. Размерът на пенсиите ни е около 220 лв. вкл. чуждата помощ. Имаме син на година и 10 месеца и получавам майчинство в размер на 220 лв. Иначе получаваме помощи за интеграция, мисля че се водеха (телефон, транспортни) и детски в размер на 25 лв. Въпросът ми е дали можем да получаваме средства за отопление? До колкото ми е известно, но все пак да попитам, след 1 ноември не могат да се подават декларации за отопление, нали (на 1 ноември ми спира майчинството, защото тогава навършваме 2 годинки)? Благодаря ви много!
Виж целия пост
# 40
ДО КОЛКО ЛВ ПЕНСИЯ ТРЯБВА ДА ПОЛУЧАВА ВЪЗРАСТЕН САМОТЕН ЧОВЕК ЗА ДА МУ ОТПУСНАТ ПОМОЩИ ЗА ЕЛ ЕНЕРГИЯ?
Виж целия пост
# 41
и аз искам да попитам нещо.живея сама  с моя син на 1г и 3м,бащата си е дал името,но не живее при нас.получавам 220лв майчински ,искам да попитам имам ли право на помощи за отопление
Виж целия пост
# 42
ДО КОЛКО ЛВ ПЕНСИЯ ТРЯБВА ДА ПОЛУЧАВА ВЪЗРАСТЕН САМОТЕН ЧОВЕК ЗА ДА МУ ОТПУСНАТ ПОМОЩИ ЗА ЕЛ ЕНЕРГИЯ?

Зависи от възрастта.


и аз искам да попитам нещо.живея сама  с моя син на 1г и 3м,бащата си е дал името,но не живее при нас.получавам 220лв майчински ,искам да попитам имам ли право на помощи за отопление

Имате ли брак с бащата?
Виж целия пост
# 43
Здравейте, тъй като видях,че има компетентни по въпроса хора , бих искал и аз да си задам питанката - мога ли да получавам такива помощи (в какъв размер са ) при следните условия :
1. Живея само с майка си (баща ми е починал) , като взимаме с нея по 85 лв пенсия
2. Тя е на ТБ от повече от 6м. като взима по 200лв
3. Аз съм студент-съответно нямам доходи

При тези условия Thinking
Виж целия пост
# 44
ДО КОЛКО ЛВ ПЕНСИЯ ТРЯБВА ДА ПОЛУЧАВА ВЪЗРАСТЕН САМОТЕН ЧОВЕК ЗА ДА МУ ОТПУСНАТ ПОМОЩИ ЗА ЕЛ ЕНЕРГИЯ?
До 150 лева!
Виж целия пост
# 45
и аз искам да попитам нещо.живея сама  с моя син на 1г и 3м,бащата си е дал името,но не живее при нас.получавам 220лв майчински ,искам да попитам имам ли право на помощи за отопление


За съжаление нямаш право на помощи за отопление! Трябва дохода ти да е около 190 лв за да получаваш!
А ти сигурно получаваш и детски 25 лв ,така че съвсем не става! Money
Виж целия пост
# 46
Здравейте, може ли и аз да попитам, Става дума за семейство пенсионери, имат ли право на помощи за отопление мъжа е на 67г и взема 218лв а жената на 64г и взема 133лв.пенсия. Благодаря предварително за отговора. Нещо хич не ми е ясно как се изчислява, иначе нямаше да питам. Embarassed
Виж целия пост
# 47
Здравейте, може ли и аз да попитам, Става дума за семейство пенсионери, имат ли право на помощи за отопление мъжа е на 67г и взема 218лв а жената на 64г и взема 133лв.пенсия. Благодаря предварително за отговора. Нещо хич не ми е ясно как се изчислява, иначе нямаше да питам. Embarassed
Не,нямат право!
Виж целия пост
# 48
Здравейте имам приятелка която е на около 30 г има 60% от телк и е безработна с деца.Мъжът и работи и го осигуряват.Живеят в неино собствено жилище.Може ли да получава помощи за отопление.Взима пенсия няма и 100лв и детските newsm78
Виж целия пост
# 49
До кога е срока за подаване не документите?
Не знам дали имам право, ама ще питам на място какви  точно документи искат, че все ми се правят на важни тука.
Виж целия пост
# 50
До кога е срока за подаване не документите?
Не знам дали имам право, ама ще питам на място какви  точно документи искат, че все ми се правят на важни тука.
мисля че е до 1 ок томври
Виж целия пост
# 51
и аз искам да попитам нещо.живея сама  с моя син на 1г и 3м,бащата си е дал името,но не живее при нас.получавам 220лв майчински ,искам да попитам имам ли право на помощи за отопление
Ако приемем,че сте самотен родител с едно здраво дете ,доходите ви ( майчинство и семейни помощи ) за предходните 6 месеца ,не трябва да надвишават 223,74 лв.

Здравейте имам приятелка която е на около 30 г има 60% от телк и е безработна с деца.Мъжът и работи и го осигуряват.Живеят в неино собствено жилище.Може ли да получава помощи за отопление.Взима пенсия няма и 100лв и детските newsm78
Не става ясно какъв размер е работната заплата на съпруга и р-ра на пенсията на приятелката ви.

Здравейте, може ли и аз да попитам, Става дума за семейство пенсионери, имат ли право на помощи за отопление мъжа е на 67г и взема 218лв а жената на 64г и взема 133лв.пенсия. Благодаря предварително за отговора. Нещо хич не ми е ясно как се изчислява, иначе нямаше да питам. Embarassed
С този р-р пенсии - нямат право.

ДО КОЛКО ЛВ ПЕНСИЯ ТРЯБВА ДА ПОЛУЧАВА ВЪЗРАСТЕН САМОТЕН ЧОВЕК ЗА ДА МУ ОТПУСНАТ ПОМОЩИ ЗА ЕЛ ЕНЕРГИЯ?
До 150 лева!
Най-високия коефициент за отопление е 288 % ,т.е. 158,40 лв.Зависи от възрастта на лицето , но  също така дали е с увреждане,с определен % от ТЕЛК.

Здравейте, тъй като видях,че има компетентни по въпроса хора , бих искал и аз да си задам питанката - мога ли да получавам такива помощи (в какъв размер са ) при следните условия :
1. Живея само с майка си (баща ми е починал) , като взимаме с нея по 85 лв пенсия
2. Тя е на ТБ от повече от 6м. като взима по 200лв
3. Аз съм студент-съответно нямам доходи

При тези условия Thinking
За студенти- помощи само ако са с увреждане (да са с % инвалидност ),като и за тях се разглеждат доходите.Вие сте студент,но получавате наследствена пенсия ,която също е доход за вас.
За майка ви-пенсията и обезщетението от БТ , не трябва да е надвишават 110,80 лв.Това са критерии за лице в трудоспособна възраст,без увреждания.

До кога е срока за подаване не документите?
Не знам дали имам право, ама ще питам на място какви  точно документи искат, че все ми се правят на важни тука.
мисля че е до 1 ок томври

Срокът за подаване на молби за отопление е до 31.ОКТОМВРИ.2008 год.,а размерът на помощта е 282,50 лева еднократно за целия отоплителен сезон.

До кога е срока за подаване не документите?
Не знам дали имам право, ама ще питам на място какви  точно документи искат, че все ми се правят на важни тука.

Къде-тук във форума или в соц.служби? newsm78
Виж целия пост
# 52
Къде-тук във форума или в соц.служби? newsm78
В служба "Социално подпомагане"

Заради една "заинтерисувана" служителка не получих помощи преди две години.
Виж целия пост
# 53
Заради една "заинтерисувана" служителка не получих помощи преди две години.
ЗаинтерЕсувани са хората,които се обръщат към Соц.подпомагане,а социалните работници са длъжни да си свършят работата.Може би си искала да кажеш,че не са ти обърнали достатъчно внимание.
Виж целия пост
# 54


Здравейте имам приятелка която е на около 30 г има 60% от телк и е безработна с деца.Мъжът и работи и го осигуряват.Живеят в неино собствено жилище.Може ли да получава помощи за отопление.Взима пенсия няма и 100лв и детските newsm78
Не става ясно какъв размер е работната заплата на съпруга и р-ра на пенсията на приятелката ви.

мъжът  е с заплата около 430 лв пенсията е няма 100 лв(96 и някви ст)+ детските за 2  деца непълнолетни =50лв
Виж целия пост
# 55
Здравейте , искам да попитам има ли право на помощи за отопление жена на 66 години живееща сама инвалид 1 група   с  право на чужда помощ и пенсия 200 лева,има ли значение  че обитава/сама/ 3 стаен апартамент и има около  4000лева в банка.Благодаря.
Виж целия пост
# 56

Здравейте имам приятелка която е на около 30 г има 60% от телк и е безработна с деца.Мъжът и работи и го осигуряват.Живеят в неино собствено жилище.Може ли да получава помощи за отопление.Взима пенсия няма и 100лв и детските newsm78
Не става ясно какъв размер е работната заплата на съпруга и р-ра на пенсията на приятелката ви.

мъжът  е с заплата около 430 лв пенсията е няма 100 лв(96 и някви ст)+ детските за 2  деца непълнолетни =50лв
Доходите на семейството не трябва да надвишават 353,10 лева.

Здравейте , искам да попитам има ли право на помощи за отопление жена на 66 години живееща сама инвалид 1 група   с  право на чужда помощ и пенсия 200 лева,има ли значение  че обитава/сама/ 3 стаен апартамент и има около  4000лева в банка.Благодаря.
Не е уточнено семейното положение на жената-неомъжена,разведена или вдовица.При определяне правото на помощ за отопление не се има предвид добавката за чужда помощ,получавана към пенсията.Получаваната от жената пенсия с добавката ли е или не?Ако жилището е единствено,то няма значение брой стаи,т.к. се касае за лице с увреждане с чужда помощ.Спестявания до 500 лв. на член от с-во.
Виж целия пост
# 57
И аз да попитам.Майка ми до сега винаги е получавала,но тази година продаде имот.Това от значение ли е и ще откажат ли помоща за отопление?
Виж целия пост
# 58
Здравейте. Искам да попитам нещо за една моя приятелка. Има бебенце на 6 месеца, което не е припознато от бащата. Майката си го гледа самичка и живеят при нейните родители. Тя се осигурява на минималната заплата. Получава и детски - 25лв. Има ли право на помощи за отопление ? Ако е така, какви документи са й нужни ? Майка й и баща й трябва ли да доказват доходи (защото апартаментът е техен) ? Ако изобщо й отпуснат тази помощ, какъв е размера й ?
Предварително ви благодаря.  Hug
Виж целия пост
# 59
Не съм чела цялата тема, но реших да питам все пак.
Имам ли аз право на помощи за отопление- мъж ми е студент редовно обучение и не получава стипендия. Аз до преди месец бях на бюрото по труда повече от година, но и сега нямам договор. Живеем на квартира обаче и имаме регистрирана фирма, която обаче не е действаща към момента. Реално не можем да покажем никакви доходи. Дъщеря ни е на 3 години. Та имам ли право на помощи или не?
Виж целия пост
# 60
здравейте!ако може някой да ми каже да ли имам право на помощи за отопление...живея с бащата на детето ми.детенцето е на 3 год.а баща му работи за минималната заплата-220лв.аз последно съм получила от борсата обещетение през юни около 25 лв.да ли ще мога да получавам?благодаря ви предварително
Виж целия пост
# 61
Живея сама с три деца на квартира,отоплявам се на ток и няма възможност за друг вид отопление.Получавам издръжка за две деца.Две години ми отказват помощи за тока с обяснине че трябва да съдя бащата на трето дете за издръжка и тогава ако не надвишавам минимума да дойда при тях.С бащата на третото дете не сме в лоши отношения за да го съдя за издръжка,той няма възможност да ни помага финансово,тъй като е с временен статут на бежанец.Има ли закон да съдя човек който е без право на работа.Все си мисля че би трябвало да взимам помощи за отопление,истината е че наистина не мога да си плащам сметките през зимата.Осигуряват ме на 220 лева,издръжка 105 лева + детски надбавки за три деца.Моля за компетентен съвет какво да правя?
Виж целия пост
# 62
Искам да помоля знаещите повече по въпроса да кажат кой има право на помощи за отопление.
И примерно  с такива доходи имам ли право за  помощ за отопление.От заплата , детски , и др. общо 385  лева. Тричленно семейство с дете ученик , 1 работещ и 1 инвалид  неработещ.
здравейте!искам да попитам само след като не живея с бащата на 4 год.ми дъщеря(записана с неговите имена)имам ли право на помощи като безработна?живея съвсем сама.
Виж целия пост
# 63
Здравейте! Баба ми е инвалид, първа група с придружител. Досега помощи не е получавала отникъде. Единствената добавка и преференция към пенсията й , която засега е получила е в размер на около 40 лева. Интересувам се от това къде трябва да се подават молби за помощи за храна и отопление? Какъв е крайния срок и изобщо има ли такъв? Мерси предварително!
Виж целия пост
# 64
Здравейте! Баба ми е инвалид, първа група с придружител. Досега помощи не е получавала отникъде. Единствената добавка и преференция към пенсията й , която засега е получила е в размер на около 40 лева. Интересувам се от това къде трябва да се подават молби за помощи за храна и отопление? Какъв е крайния срок и изобщо има ли такъв? Мерси предварително!

Здравейте и от мен. Отговорям, но информацията е оскъдна. Нестава ясно, какво е семейното положение на баба ви.  Добавката за чужда помощ към пенсията не се взема предвид, при определяна правото на помощ за отопление. Важно е какъв е основният размер на пенсията. Молби за отопление се подават в Социално подпомагане по постоянен адрес. Разбира се, че има срокове, които са от 01.07-31.10. всяка година, по сега действащата Наредба. Също така, лицето което ще кандидатства трябва да живее на постоянния адрес и жилището да е единствено за него, да няма регистрирана фирма, да не е пътувал зад граница през последната 1 година, да не е продавал жилищен имот през предходните 5 години. Относно помощи за храна, следва да се обърнета към Домашен социален патронаж, но се заплаща такса, която доскоро беше около 60% от пенсията, но доколкото знам, от скоро процентът е намален. За това, най-добре се обърнете към соц.патронаж.
Виж целия пост
# 65
майка ми е на 81 год. и има пенсия 191 лв. През 2009 е получила от рента 95 лв.Живее сама.Има ли право на помощи за отопление и
какви  документи са необходими.
Виж целия пост
# 66
здравейте!ако може някой да ми каже да ли имам право на помощи за отопление...живея с бащата на детето ми.детенцето е на 3 год.а баща му работи за минималната заплата-220лв.аз последно съм получила от борсата обещетение през юни около 25 лв.да ли ще мога да получавам?благодаря ви предварително
Ако детето е навършило 3 години границата ви за достъп до отпление т.е. на семейството ви е 289,38лв - смятате средномесечният доход на семейството за предходните 6 месеца и делите на 6 -като в дохода влизат и детските/ ако взимате такива/
Виж целия пост
# 67
Живея сама с три деца на квартира,отоплявам се на ток и няма възможност за друг вид отопление.Получавам издръжка за две деца.Две години ми отказват помощи за тока с обяснине че трябва да съдя бащата на трето дете за издръжка и тогава ако не надвишавам минимума да дойда при тях.С бащата на третото дете не сме в лоши отношения за да го съдя за издръжка,той няма възможност да ни помага финансово,тъй като е с временен статут на бежанец.Има ли закон да съдя човек който е без право на работа.Все си мисля че би трябвало да взимам помощи за отопление,истината е че наистина не мога да си плащам сметките през зимата.Осигуряват ме на 220 лева,издръжка 105 лева + детски надбавки за три деца.Моля за компетентен съвет какво да правя?
Вземете от съдия изпълнител документ, че не сте съдила бащата за издръжка. Границата ви за достъп до отопление не мога да определя тъй като не давате информация за годините на децата!
Виж целия пост
# 68

[/quote]здравейте!искам да попитам само след като не живея с бащата на 4 год.ми дъщеря(записана с неговите имена)имам ли право на помощи като безработна?живея съвсем сама.
[/quote]
Ако сте безработна трябва да имате поне 9 месеца регистрация като такава!
Не уточнявате дали имате граждански брак?
Виж целия пост
# 69
Здравейте! Баба ми е инвалид, първа група с придружител. Досега помощи не е получавала отникъде. Единствената добавка и преференция към пенсията й , която засега е получила е в размер на около 40 лева. Интересувам се от това къде трябва да се подават молби за помощи за храна и отопление? Какъв е крайния срок и изобщо има ли такъв? Мерси предварително!
Срокът за подаване на молби декларации за отопление е до 31.10.2009г.
Виж целия пост
# 70
майка ми е на 81 год. и има пенсия 191 лв. През 2009 е получила от рента 95 лв.Живее сама.Има ли право на помощи за отопление и
какви  документи са необходими.
Границата за достъп на майка ви е 187,20лв. Имайте предвид, че се взима средно месечният доход от предходните 6 месеца преди подаването на молбата.
Виж целия пост
# 71
и аз искам да попитам нещо.живея сама  с моя син на 1г и 3м,бащата си е дал името,но не живее при нас.получавам 220лв майчински ,искам да попитам имам ли право на помощи за отопление


За съжаление нямаш право на помощи за отопление! Трябва дохода ти да е около 190 лв за да получаваш!
А ти сигурно получаваш и детски 25 лв ,така че съвсем не става! Money
Границата ви за достъп е 264,42лв - влизат детските а също и издръжка ако има определена такава.
 #2gunfireЧудя се как можеш да даваш мнение без да си наясно с нещата!
Виж целия пост
# 72
Здравейте, може ли и аз да попитам, Става дума за семейство пенсионери, имат ли право на помощи за отопление мъжа е на 67г и взема 218лв а жената на 64г и взема 133лв.пенсия. Благодаря предварително за отговора. Нещо хич не ми е ясно как се изчислява, иначе нямаше да питам. Embarassed
Абсурд!
Достъпа им при положение че нямат група инвалидност е 187,20лв / за двамата/ Simple Smile
Опааа така се засилих, че взех да отговарям на супер стаааарииии въпросиии Joy
Виж целия пост
# 73
Извиете, ако някъде има точен отговор. Живеем заедно с бащата, имаме дете на 7г., което ще е първокласник сега и дете на 2г. Нямаме имоти, фирми, и пътувания в чужбина. Какъв е прагът за получаване на целева помощ за отопление?
Виж целия пост
# 74
Извиете, ако някъде има точен отговор. Живеем заедно с бащата, имаме дете на 7г., което ще е първокласник сега и дете на 2г. Нямаме имоти, фирми, и пътувания в чужбина. Какъв е прагът за получаване на целева помощ за отопление?
- границата за Вас е 417,30 лв.
Виж целия пост
# 75
Много благодаря за отделеното време.   bouquet
Виж целия пост
# 76
Ако някой може да помогне със съвет:
майками живее сама в собствено жилище,но от 2 мес.е безработна и е рег.в бюрото:получи от тях 1х78лв.+1х260лв и й' остават да полу4и още 4х260+6х180лв...., има ли шанс за енергийните помощи ?
Лошото е 4е няма официален развод, онзи е в неизвестност,а са разделени от 20г.,?
 Thinking
Виж целия пост
# 77
Няма шанс, докато не оправи семейното си положение, за никакви помощи! Naughty
Виж целия пост
# 78
Няма шанс, докато не оправи семейното си положение, за никакви помощи! Naughty

 ooooh!,

а как да стане като онзи се крие,ЦРУ ли да викаме,на това му се казва държава Мащеха... Tired
Виж целия пост
# 79
искам да попитам ние сме 3 членно семейство с дете на 10 месеца аз взимам 240 лв жена ми взема 240 майчинство и 35 лв детски общия ни доход е 515лв имаме ли право на помощ за отопление или нямаме и какъв е прага за нас ?
Виж целия пост
# 80
Здравейте, и от мен. И аз искам да питам след като имам фирма на мое име, която обаче е със спряна дейност повече от година дали ще имам право на помощ за отопление?Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 81
Здравейте, и от мен. И аз искам да питам след като имам фирма на мое име, която обаче е със спряна дейност повече от година дали ще имам право на помощ за отопление?Благодаря ви предварително.
Не!
Виж целия пост
# 82
Здравейте... самотна майка съм със 7 годишна дъщеричка....   Работех на трудов договор като барманка, Бруто заплатата ми е 340 и държавата ми плаща 35 детски... От 15 дни съм на легло, след катастрофа и така ще остана поне 6 месеца...в болнични.  Да попитам имам право на Помощите за отопление...  
Виж целия пост
# 83
Здравейте... самотна майка съм със 7 годишна дъщеричка....   Работех на трудов договор като барманка, Бруто заплатата ми е 340 и държавата ми плаща 35 детски... От 15 дни съм на легло, след катастрофа и така ще остана поне 6 месеца...в болнични.  Да попитам имам право на Помощите за отопление...  

Ако дъщеричката ти е на твое име и не си съдила бащата за издръжка, би трябвало да имаш.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 84
Здравейте... самотна майка съм със 7 годишна дъщеричка....   Работех на трудов договор като барманка, Бруто заплатата ми е 340 и държавата ми плаща 35 детски... От 15 дни съм на легло, след катастрофа и така ще остана поне 6 месеца...в болнични.  Да попитам имам право на Помощите за отопление...  
Едно от условията на които трябва да отговаряте е смд -от предходните 6 месеца да е под определена граница!
За сам родител с дете до 18 г тя е 264,42лв.
Виж целия пост
# 85
Няма да те одобрят,не защото си редовна студентка или самотна майка,а за това ,че живееш заедно с родителите си.А те вероятно имат доход,достатъчен,че да не могат да се впишат в графа социално слаби.Ако живееш отделно,заедно с детето ,тогава може да получаваш помощ за отопление.
  Това не е вярно.Тя няма право на соц.подпомагане ако е редовна студентка.Има изключения.По.подробно виж в сайта на мивистерството.Най-добре,обаче иди в соц подпомагане и там ще ти обяснят подробно.Защо така не вярваш на колегите и питаш в разни форуми newsm78
Виж целия пост
# 86
И аз ходих да питам соц работничка какви документи трябват. Отказа ми не защото доходът ни е висок напротив под минимума сме ,но аз имам различна от мъжа ми постоянна адресна регистрация. Дали може с временна да получа тия помощи? Каква държава сме? Аз като дам толкова пари за смяна на адреса, с тях ще си купя дърва или ще си платя тока.
Виж целия пост
# 87
Аз като дам толкова пари за смяна на адреса, с тях ще си купя дърва или ще си платя тока.
Аз те съветвам да си смениш постоянния адрес, ако отговаряш на другите условия.
Личната карта се сменя за 15-20 лв. - 10 лв. е таксата, 1-2 лв. банковата такса, 0,50 лв. заявлението, долу-горе толкова е и плика и снимките са 5-6 лв. Аз си подадох документите на 26 април, обикновената поръчка и на 12 май беше готова. Но и спешната поръчка беше 20 или 30 лв. не помня точно колко. За тези пари ще си вземеш половин кубик дърва, не повече.
Виж целия пост
# 88
За съжаление това с адресната регистрация е истнина.И на мен ми се струва несправедливо по ред причини...ама...
       И аз те съветвам да я смениш,тъй като това е изискване и на други институции.Не знаеш какво ще ти се наложи ...Пък и размерът на помощта е по-голям от разходите за лична карта.Оф..!
Виж целия пост
# 89
Благодаря ви момичета! Наистина в този Абсурдистан тези които имат наистина нужда не могат да вземат помощи.Тук където живея имам съседки живеещи сами с много високи пенсии които взимат помощи за отопление. А семеиства които наистина се нуждаят не могат. Ще послушам съвета ви и ще си сменя регистрацията.
Виж целия пост
# 90
http://lovechtoday.com/news.php?readmore=2882, vijte tova. Smqtam 4e 6te vi pomogne da si otgovorite na zadadenite vaprosi.  Wink
Виж целия пост
# 91
Здравейте,искам да попитам дали имам право на помощи,омъжена съм и имаме син на 11 мес.но баща му ни изостави от както малкия се роди и не се грижи изобщо за сина си.получавам майчинство от 240 лв,имам ли право на нещо и какво мога да направя,ако някой знае нещо по въпроса да пише на ЛС.благодаря предварително
Виж целия пост
# 92
И аз да се допитам до вас информативно. Не съм омъжена но живея с бащата на детето ми и той го припозна. Моят доход е 435лв в който влизат и детските , а мъжът ми не работи но не се разписва на борсата. Живеем в жилище което е на мое име. Имам ли право на помощи за отопление?
Виж целия пост
# 93
мъжът ми по4ина преди 6 м.имам си на 30 г.които не живее при мен.имам ли право на помощ за отопление.или друго.нямям доходи.не съм регистрирана в общината като безработна.моля ако някои знае да пи6е.имам ли право на нещо като сама жена.
Виж целия пост
# 94
Здравейте,искам да попитам дали имам право на помощи,омъжена съм и имаме син на 11 мес.но баща му ни изостави от както малкия се роди и не се грижи изобщо за сина си.получавам майчинство от 240 лв,имам ли право на нещо и какво мога да направя,ако някой знае нещо по въпроса да пише на ЛС.благодаря предварително
В случаят се гледат доходите на семейството в т.ч. и на бащата! Фактическата раздяла не е от значение! На първо време трябва да оправите семейното си положение.
Виж целия пост
# 95
И аз да се допитам до вас информативно. Не съм омъжена но живея с бащата на детето ми и той го припозна. Моят доход е 435лв в който влизат и детските , а мъжът ми не работи но не се разписва на борсата. Живеем в жилище което е на мое име. Имам ли право на помощи за отопление?
Границата за достъп до отопление на 3 членно семейство е 289,38лв /БТВ/.
Виж целия пост
# 96
мъжът ми по4ина преди 6 м.имам си на 30 г.които не живее при мен.имам ли право на помощ за отопление.или друго.нямям доходи.не съм регистрирана в общината като безработна.моля ако някои знае да пи6е.имам ли право на нещо като сама жена.
Съгласно изискванията на ППЗСП, безработните лица трябва да бъдат регистрирани в Д БТ минимум 9 месеца преди подаване на молбата за помощи!
Виж целия пост
# 97
Да попитам и аз.Живея сама с дъщеря ми и брутния ми доход е 289 лв, плюс 35 лв. детски.Имам ли право на помощи за отопление,или отново съм с "високи" доходи.Благодаря  Hug
Виж целия пост
# 98
Аз също бих искала да попитам.Безработна съм и не съм регистрирана в бюрото по труда,имам дете на 2г и 6м,съпругът ми се води в неплатен отпуск повече от една година,имаме ли право енергийни помощи?
Виж целия пост
# 99
Аз също бих искала да попитам.Безработна съм и не съм регистрирана в бюрото по труда,имам дете на 2г и 6м,съпругът ми се води в неплатен отпуск повече от една година,имаме ли право енергийни помощи?
От значение освен доходите са и други неща, жилищна площ, наличие на второ жилище, прехвърляния, продажби, пътувания зад граница, ако отговаряте на тези условия побързайте към социално подпомагане срокът на подаването на молбите е до 31.10.! Simple Smile
Съпругът ви да си вземе доходите за  предходните 6 месеца -т.е. БТВ, за майки с деца до  3години не е необходима регистрация в БТ.
Виж целия пост
# 100
Аз също бих искала да попитам.Безработна съм и не съм регистрирана в бюрото по труда,имам дете на 2г и 6м,съпругът ми се води в неплатен отпуск повече от една година,имаме ли право енергийни помощи?
От значение освен доходите са и други неща, жилищна площ, наличие на второ жилище, прехвърляния, продажби, пътувания зад граница, ако отговаряте на тези условия побързайте към социално подпомагане срокът на подаването на молбите е до 31.10.! Simple Smile
Съпругът ви да си вземе доходите за  предходните 6 месеца -т.е. БТВ, за майки с деца до  3години не е необходима регистрация в БТ.
По принцип сме на квартира,нямаме собстено жилище,но по лични карти се водим на адреса на майка ми,това дали е от значение?Не сме излизали зад граница,нямаме продажби и т.н Peace
Виж целия пост
# 101

По принцип сме на квартира,нямаме собстено жилище,но по лични карти се водим на адреса на майка ми,това дали е от значение?Не сме излизали зад граница,нямаме продажби и т.н Peace

Трябва да живеете на постоянния си адрес по лична карта, за да кандидатствате за енергийни помощи, т.е във вашия случай при майка ви. Ако подадете молбата по постоянен адрес по лична карта, но не живеете там, то ще ви бъде отказана такава помощ. Също така не трябва да имате регистрирана фирма по Търговския закон, независимо дали същата е действаща или не.
Виж целия пост
# 102
Така като ви чета тука мисля, че хич не сте опрели до тия 55лв.
Човек, който има пари да си купи компютър, стои по цял ден(това харчи ток естествено) пред него, плаща такса за интернет(поне половината от тая сума), ми се струва, че няма нужда от тия пари.
Вместо някой наистина нуждаещ се да вземе повече, за да си храни децата и да им купи дрехи за зимата, такива като вас му ги взимат половината, ако не и повече.Справка: темите в "благотворителност..."

И преди да наскачате - помощите са нужни на хора, които не могат да си покрият най-елементарните нужди като ток, храна и някакви дрехи, които са на ръба на оцеляването.А не да виждам майки по цял ден висящи по кафетата с децата си и взимащи помощи за социално слаби.
Помислете наистина една самотна майка колко повече може да й се помогне, ако някои от тези, за които говоря се отказваха от тези помощи.Защото те ги взимат незаконно, т.е. доказват, че са бедни с фалшиви документи или с укриване на доходи.И то за някакви 55лв. Та дори и повече да са.
Ами на един пенсионер как ще му дойдат добре 100лв. повече вместо 55.
Дано се позамислите как и защо взимате пари, които не ви принадлежат.
Та директно на въпроса на темата: Супер беден човек, който няма друга алтернатива в момента.

П.П.Не визирам никого от темата, но знам, че има доста такива, които злоупотребяват.
Виж целия пост
# 103
здравейте, омъжена съм от 2 месеца, мъжът ми е безработен от 1 година, но не е регистриран като такъв, моята заплата е 480 лв. , но получавам реална към 370, ще работя до края на месеца тъй като съм бременна в 8 месец и ми започват 45-те дена преди раждането. Имаме ли право на някакви помощи ми е въпросът, сърдечно благодаря!
А колкото до предното мнение, мислите ли,че ако някой няма нужда от тези пари ще се унижи да пише ... искрено ви пожелавам да не ви се налага ...
Виж целия пост
# 104
И аз да попитам. Самотна майка съм, детето е на две години. Бащата се изнесе, до скоро живеехме заедно и детето е признато. Не е осъден за издръжка. Доходите ми до този момент са били майчинство плюс детски. Имам ли право на такава помощ и какви документи са нужни за кандидатстване.
Виж целия пост
# 105
eni4ka_niq, няма да попаднете по доход.
kekla, първо трябва да осъдиш бащата за издръжка.
Виж целия пост
# 106
Имам един въпрос Колко е тавана за 5 члено семейство? 3 деца 1 на 6год. 2 на 1.6 месеца мъжа ми взема 350лв аз детски 140
За близнаците взех 1200лв. И ми отказаха помощта мерси
Виж целия пост
# 107
Здравейте.
Днес една позната ми каза че имало някакви помощи за отопление или електроенергия за самотни майки. Били 5месеца по 200лв, което ме навява на мисълта че ако е вярно то те са за отопление. Ако има някой запознат нека ми отговори дали е вярно или да даде малко инфо по въпроса.
Виж целия пост
# 108
5 месеца по 200 лева  Shocked Тоест, почти половин година плащат по едно майчинство, едва ли не? Няма такова нещо. Ти само се замисли и сама ще стигнеш до извода, че е абсолютно невъзможно.
Виж целия пост
# 109
Четох наредбата, но не ми стана много ясно  Embarassed
Искам да попитам дали баба ми, която е инвалид с над 70% трайна нетрудоспособност, но живее с майка ми (брутен доход 360 лв) има право на помощи за отопление?
Благодаряна предварително, на всеки, който би ми дал някаква информация!
Виж целия пост
# 110
Здравейте! Изчетох цялата тема и изобщо всичко , което намерих в интернет... и съвсем се обърках Sad Може ли някой от вас да ме ориентира в моя казус.... Нямам граждански брак, детето ми е на 3 год., припознато е от бащата, не живея с него, плащам наем 100 лв. За 6 месеца имам доход от 620 лв. по трудов договор /последните 2 месеца по 310 и предходните 4 съм била безработна без регистрация в бюрото по труда/... Според вас мога ли да кандидатствам за помощи за отопление?  newsm78 Предварително благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия