не иска да се храни

  • 828
  • 3
д-р слънчева здравейте!!!моля ви кажете ми какво да правя Tired синът ми не иска да се храни изяжда по 75 мл и повече не може.роден е много малък недоносен е беше едва 900 грама,сега е 4кг и е на 5 месеца. в момента му давам адаптирано мляко милупа2 и също се храним и с каши  пюрета дори и попарки,пробвала съм какво ли не но...не яде!това ме притеснява и искам да ме посъветвате ,да ми кажете какво да правя, за две седмици е наддал едва 300 грама а педи твърди че е малко.освен това и почти винаги щом се нахрани повръща  #Crazy чудя се какво да правя вече и много се надявам да ми помогнете!БЛАГОДАРЯ ВИ!!!
Виж целия пост
# 1
д-р слънчева здравейте!!!моля ви кажете ми какво да правя Tired синът ми не иска да се храни изяжда по 75 мл и повече не може.роден е много малък недоносен е беше едва 900 грама,сега е 4кг и е на 5 месеца. в момента му давам адаптирано мляко милупа2 и също се храним и с каши  пюрета дори и попарки,пробвала съм какво ли не но...не яде!това ме притеснява и искам да ме посъветвате ,да ми кажете какво да правя, за две седмици е наддал едва 300 грама а педи твърди че е малко.освен това и почти винаги щом се нахрани повръща  #Crazy чудя се какво да правя вече и много се надявам да ми помогнете!докато бе в неонатология му правиха ренген зада видят дали няма някакъв стоп че така да повръща но слава богу нищо му няма добре е ,само неразбирам защо не иска да хапва?смених много храни и нищо !много се надявам да ми помогните  БЛАГОДАРЯ ВИ!!!
Виж целия пост
# 2
забравих да ви пиша че малкият още докато бе в неонатология също не приемаше така добре храната ,и му правиха ренген/съмняваха се за стоп в червата/но се оказа че е добре и няма проблем!не разбирам защо не иска да се храни и повръща/не винаги но повръща/ благодаря
Виж целия пост
# 3
Здравейте! недоносените деца особено тези под 1000 гр. е нормално да не наддават много. Можете да го храните често но по малка. За тази възраст при това количество ще се храни 7 пъти. Захранването е според корегираната възраст- т.е. трябва да е вече 4 навършени месеци корегирана възраст за да го захранвате с други храни освен млякото. Ако няма още тази възраст му давайте само АМ по 80-90 мл. през три часа . общ брой 7 хранения и това е достатъчно.
Ако вече има 4м. корегирана възраст Ви предлагам следния режим:
Сутрин рано - около 6 ч. АМ около 80 мл.
                        9 ч. също АМ около 80-90 мл.
                        12-13 ч. -плодово пюре 50 мл+40 мл. мляко смесени или по отделно.
                        15 ч. АМ 80-90 мл.
                        18 ч.млечна каша без глутен 70-80 мл.
                        21-22 ч АМ. 70-80 мл.
                        0ч-1ч    АМ  70-80 мл.
Общо количество за деня около 560-600 мл. е достатъчно за бебеоколо 4-5 кг. Добре е да наддава около 600-800 гр. на месец. А най-важното е да е жизнено и здраво.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия