X-Prep - перорален разтвор за изчистване на червата

  • 15 458
  • 14
Здравейте вече раждали мами  Simple Smile,
предстои ми следващата седмица планирано секцио и наблюдаващият ми бременността лекар ми предписа един ден преди операцията  отчистително Х-преп, за да не се налага клизма. Някоя от вас вземала ли е този разтвор и ако е би ли споделила дали е болезнено изчистването на чревцата, докато трае действието на лекарството  / от 5 до 8 часа /?  Тъй като цяла бременност изкарах с ужасен запек, не знам дали да го вземам или да се подложа на клизма    Cry  Благодаря предварително на мамчетата, които ще се отзоват на питанката ми!
Виж целия пост
# 1
Не съм го ползвала този разтвор но мислех и аз да поразпитам за нещо такова...нали казват
че организма преди раждане естествено се чистел и родилката често получавала разстройство...затованякак ми изглежда и по-естествено и по-ефективно,(все пакпри клизмата водата стига до някъде, а ако имаш запекне се знае дали това донякъде ще е достатъчно ) нито колко силно ще ти подейства този разтвор - може и двете накуп да се наложи.
но ще се подсигуриш че "работата ще е свършена"  Joy
Виж целия пост
# 2
Виждала съм ефекта на подобно лекарство върху мой близък, на когото предстоеше операция, и честно казано поне 5 часа не можа да излезе от WC.
За сравнение, след клизма на мен ми бяха нужни 10 минути.
Виж целия пост
# 3
Не ме притесняма времето, което ще бъда в тоалета, а болката - има ли такава или няма, тъй като чета, съдържа сух екстракт от семенници на Александрийска сена. Спомням си преди години имах проблем със запека и си бях сварила чай от Сена. Болките буха ужасни, имах чувството, че червата ми се разкъсват. Ако и сега ще е така  Cry  Cry ... С дуфалак е съвсем различно - никаква болка, но пък не знам до колко се изчиства организма. Благодаря все пак, че дадохте мнение!
Виж целия пост
# 4
Няма да има болка. Аз съм го пила преди операция, но няма да излеше с часове от тоалетната. Joy
Виж целия пост
# 5
Ох, благодаря ти... нямаш си напредстава какво притеснение свали от плещите ми.   bouquet
Виж целия пост
# 6
Нямам мнение за конкретното лекарство, но искам да те успокоя, че клизмата не е нито страшна, нито болезнена. Даже ми се струва по-подходящ вариант за бременни, а хапчетата са си химия, която минава през организма ти. Пък и след клизмата седенто в тоалетната е не повече от 10-15 минути. А 5-8 часа ми звучи ужасно, пък и е предпоставка за поява на хемероиди.
Виж целия пост
# 7
Нямам мнение за конкретното лекарство, но искам да те успокоя, че клизмата не е нито страшна, нито болезнена. Даже ми се струва по-подходящ вариант за бременни, а хапчетата са си химия, която минава през организма ти. Пък и след клизмата седенто в тоалетната е не повече от 10-15 минути. А 5-8 часа ми звучи ужасно, пък и е предпоставка за поява на хемероиди.
Така е. Клизмата минава наистина  бързо. Неприятно е усещането, но се преживява Peace
Виж целия пост
# 8
Ако имаш познат аптекар, той най-добре ще те ориентира  Peace

За моето секцио не съм пила нищо, нито са ми правили клизма.
Виж целия пост
# 9
Аз също бях секцио, но ми правиха клизма. Уточнявам, за да няма подведени.
Виж целия пост
# 10
Ами мамчета, той доктора ми каза, че за секцио не е необходима клизма, но аз цяла бременност изкарах с ужасен запек и той за това ми изписа разхлабителното, но акушерката ми каза, че е доста "hard"за червата това лекарство, надувало ги много и се притесних ,че ще боли , а с бебче в корема се притеснявам много да не направя някоя беля  Sad . Те ме успокоиха,че нищо няма да се случи, освен да започне родова дейност, но така или иначе на следващия ден ще ме порнат...  Rolling Eyes Но сега пък тея хемороиди дето може да се появят  newsm78 . Ох... с рициново масло дали няма да е по безобидно а?
Виж целия пост
# 11
Ако ще използваш X-препа - изпий го с много вода - много е сладък с вкус на череши. След това задължително трябва да изпиеш около 2 литра вода /е не на ведъж де  Wink /. Прави се така, защото, има риск от обезводняване! Пиша ти това, защото в клиниката в която работя даваме този сироп на всичките ни пациентки на които им предстои операция - до сега не сме имали проблем при използването му! Успех със секциото - всичко да мине леко и гладко.
А за хемороидите ще ти препоръчам едно "кравешко" мазило /колкото и странно да звучи/ - аз раждах нормално и имах такива хемороиди, че направо не можех да си сегна на ду..то. Та това лекарство се купува от ветеринарните аптеки и се казва Антифлегмин - pretynka, вярвай ми, че след няколко дни направо ми пораснаха криле на гърба  Laughing
Виж целия пост
# 12
Ако ще използваш X-препа - изпий го с много вода - много е сладък с вкус на череши. След това задължително трябва да изпиеш около 2 литра вода /е не на ведъж де  Wink /. Прави се така, защото, има риск от обезводняване! Пиша ти това, защото в клиниката в която работя даваме този сироп на всичките ни пациентки на които им предстои операция - до сега не сме имали проблем при използването му! Успех със секциото - всичко да мине леко и гладко.
А за хемороидите ще ти препоръчам едно "кравешко" мазило /колкото и странно да звучи/ - аз раждах нормално и имах такива хемороиди, че направо не можех да си сегна на ду..то. Та това лекарство се купува от ветеринарните аптеки и се казва Антифлегмин - pretynka, вярвай ми, че след няколко дни направо ми пораснаха криле на гърба  Laughing

Ronq, това значи ли,че лекарството трябва да разтворя във вода и така да го изпия , а в следващите няколко часа да се налоча  Laughing с 2 литра вода? Благодаря за пожеланията  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Лекарката при която бях на ЖК ми прави секциото и също ми изписа това лекарство за предишния ден. Каза да хапна на обяд нещо леко (супа) и след като го изпия, ако вечерта съм много гладна - да пийна бульон, май и малко супа можеше. Аз не ядох нищо, но също си спомням нещо за вода, може би го пише на листовката, а ако няма такава, питай фармацевта.
Относно болки и седенето в толетната: Планирах така, че след изпиване да не мърдам от къщи, но при мен беше излишно. Нито ме боля корема, нито седях дълго във WC. Доволна съм, че не ми правиха клизма  Laughing
Виж целия пост
# 14
Благодаря още веднъж на отзовалите се по въпроса ми мами -   bouquet   bouquet   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия