Колко сол и захар за 2 годишно?

  • 393
  • 2
Не знам дали и е мястото тук на тази тема, нали е форум за кърмене, но като се има предвид, че и Алекс си суква от време на време, значе минава за кърмаче Laughing
Исках да ви се оплача от бабата на моята съпруг, която откакто съм го родила Алекс все не ме харесва как го гледам и постоянно ме обвинява в нещо - я, че не съм го обличала достатъчно, я, че не му давам шоколадец  #Bad Talk
Тази вечер ни беше на гости и не пропусна да се изкаже колко била притеснена за детето, което било станало слабичко и бледичко (само да вметна, че мъжа ми открай време е с наднормено тегло и за нея това е повече от идеално #2gunfire )
А моят Алекс е едно прекрасно жизнено дете с огромна усмивка, хиляди пакости в минута и тегло точно в графата - средно (според таблица за развитието на децата на Нестле)
Но, не тя си знае нейната - слаб е, та слаб е...
...и като ми надонесла - 5 яйца, 1 л. прясно мляко, торбичка печени орехи, мед и т.н. да съм го подсилела Mr. Green представяте ли си, сякаш в къщи нямаме какво да ядем и държим детето гладно Close  
А най-големия спор се завърза около това, трябва ли той да яде бонбони и има ли нужда от тях, сещате се аз на какво мнение съм, нали....Но тя е убедена, че захарта била полезна за мозъка и толкоз, казвам и аз, полезна, но в норми, той е изял два банана и една ябълка, колко още захар му е нужна Thinking
И понеже когато споря не обичам да съм голословна, реших да ви попитам вас, какво количество захар му трябва на моето момче, че да не остане с "недоразвит мозък" от липсата и Confused:
Пък ако някой знае може да каже и за солта, защото и такъв спор сме водили, абе ужас, какво да ви разправям, добре, че не ми е в къщата newsm44
Виж целия пост
# 1
Мен ако питаш,банана и ябълката са му абсолютно достатъчни,особено пък ако детето не си иска само и други неща (защото синът ми имаше периоди,в които настървено ядеше захар с лъжичка - не е от лакомия,а просто имахме проблеми с ниски нива на кръвната захар и му беше насъщно необходимо).Да не говорим пък,че са по-полезни от всичко друго захар-съдържащо Wink Ти невинно питай бабето колко витамини има в шоколада - че нали детенце бледичко и слабичко,повечко витаминки му трябват за подсилване - та колко ги има в бонбонките?
А за сол - аз гледах на мен да ми е безсолно това,което му давам на него - по принцип и аз не слагам много сол в яденето,така че след като на мен ми е безсолно,мисля,че за него е ок.Не знам защо,но съвсем пък безсолно не ми звучи нито добре,нито особено здравословно.
Виж целия пост
# 2
Избягвам да давам захар на Оги. Яде бисквити с кисело мляко два-три пъти в седмицата, а сутрин слагаме една чаена лъжичка захар в чая за попарата - това му е сладкото. Всеки ден яде плодове - банани, ябълки.
Заради алергията, която има не е опитвал шоколадовите изкушения, т.е. не знае какво е шоколад и не иска.
Слагам сол само в обедната манджа. Аз самата ям много безсолно и меря солта по моя вкус.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия