Е добре де,как става тая работа-за киселото мляко.

  • 1 337
  • 20
Здравейте,днес взех кисело мляко Герма-2%.
Доста четох по интернет и стигнах до извода,че е най-хубаво.
Всичко е много хубаво,ама как така млякото има срок на годност 31.10.07. Sick Thinking
Това са 2 седмици-14 дни.
И как това мляко няма да се развали за това време?  #Crazy
Нали уж е без консерванти. newsm78
А и на кофичката пише,че съдържанието е само закваска и прясно мляко.
Виж целия пост
# 1
Аз,пък от много четене в нета реших,че дъщеря ми докато яде АМ няма да и предлагам кисело мляко Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Направи експеримент дори и доста след този срок няма да му има нищо.А как става ли ми те и кравите вече мислят с перспектива Joy
Виж целия пост
# 3
Понеже в библиотеката към форума пишеше, че кисело мляко може да се дава след 1 годинка, аз реших да пробвам. Досега 3-4 пъти съм пробвала, детенце го яде го с бисквити, много и харесва. Мен все още някак си ме е страх. Именно от консервантите.
Ама като питаш как става тая работа със срока на годност, аз винаги съм се чудела как така и детските пюрета са със срок на годност поне година. И не, не вярвам да нямат консерванти. Иначе не ми е ясно как ще се съхрани пюрето, като в него няма нито захар, нито оцет.
Виж целия пост
# 4
Аз кисело така и не давах. Знам че в БГ така е по принцип, но след годинката тук смених АМ-а с пълномаслено прясно мляко. И защо си взела за детенце 2% мляко? Питам най-сърдечно, защото гледам още е малко детето. Тук ни казват до 2 годинки пълномаслено, после се преминава на 2%. Предполагам така трябва да е и с киселото мляко.
Виж целия пост
# 5
Пастьоризацията съхранява пюретата и плодовите сокове до година, но за киселото мляко съм съгласна. "Елена" според мен е малко по истинско, защото се вкиселява като го оставиш отворено, но и аз още не съм давала. Дори се чудя  Thinking дали да не си купувам от един човек който кара прясно мляко през ден и да си го квася  newsm78. Не е кой знае каква философия, ама пък и това мляко не го знам какво е...  Thinking
Виж целия пост
# 6
Пробвай Био кисело мляко, страхотно е! Ще се изненадаш приятно  Peace.
Виж целия пост
# 7
Ами закваската се прави не с Лактобацилис Булгарикус, а с Термофилис нещо си. И се прави точно защото ферментацията с първите бацили е "кисела". Прави се заради по-голямата трйност на продукта. И по този повод киселото мляко вече не е кисело, а сладни.
Виж целия пост
# 8
Борис не е вкусвал кисело мляко до 1г. и 6м. Категорично го отказваше. До 1г. пиеше адаптирано мляко и после преходна храна и така до обща. Чак преди една година започна да яде много кисело мляко със захар за десерт. Даже не иска да яде плодовите кис. млекца. Но той сам си избира в магазина кис. мляко: на баба. Познайте кой го научи-баба му. Laughing А малчо, който е голяма лакомия на 5 месеца отказа адаптираното мляко. Нямаше марка която да не съм купила. В нас беше като аптека. Принудих се да му дам кисело мляко. Леле какво ядене падаше. Бях много против ранното даване на кис. мляко, но обстоятелствата ме принудиха.
Виж целия пост
# 9
И аз си мислех, че домашното кисело мляко би трябвало да се вкисне много бързо. Да да, ама не. Заквасвам домашно мляко, с домашна закваска и полученото кисело мляко не вкисва В хладилник и 10 дни. А овчето издържа и повече. Може би бактериите на студено /2-4 градуса/ не се развиват? newsm78
Виж целия пост
# 10
От няколко кисели млека Герма- та става кисела най-бързо по мои наблюдения.
Виж целия пост
# 11
Давам кисело мляко защото Калоян отказа АМ.
И за това сега смесвам 2-та вида мляко и се пие.
Та по темата.
Купувала съм няколко вида млека и на всички тях пише ,че имат сухо мляко.
Взимала съм и Елена.Малчо всичко пие.
MissZ взимам такова мляко по препоръка на педито.
Много пъти съм гледала в Пикадили това Био мляко и май ще го пробвам.
И все пак
Имали истинско кисело мляко-без консерванти,без сухо мляко и всякакви добавки на пазара?
Виж целия пост
# 12
За съжаление в нашия град не мога никъде да открия киселото мляко Био. Crossing Arms А съм чувала, че техните продукти са истински.
Виж целия пост
# 13
Аз мисля да давам АМ до годинка и половина. Дано до тогава да не го откажат. Не, че като взимам от кухнята, зная какво точно слагат.
Виж целия пост
# 14
Ето малко инфо за киселите млека :
http://www.bnap.org/2006/05/19/kiselo-mlqko/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия