Не искам да я отбивам, но...дайте съвет

  • 1 275
  • 23
Ето го и проблема........откакто се е родила малката има зверски колики, не спира да плаче и вече не мога да я гледам как се мъчи.Другото което е аз съм вече адски изнервена, чувствам се виновна аз за тази и мъка.До сега не съм и давала нищо друго освен кърма, няколко пъти бях на крачка да и дам АМ, но все се отказвах.Може да ви се стори крайно, но мразя тия химии и само при мисълта да и ги давам се чувствам още по-зле, защото имам кърма, не е да нямам.Минах на диета, ям само заленчуци и месо, без мазнини, без сол, без каквото и да е било, което може да я дразни...и пак същата история.
Знам, че много дечица са си живи и здрави от АМ, ама все пак..........депресирам се само при мисълта да не суче от мен..........но пък немога да съм пълноценна нито за нея нито за сина ми изнервена до краен предел
Ох...дайте ми съвет, не знам как да постъпя, не мога да преценя кое е правилното.......... Cry Cry Cry Tired
Виж целия пост
# 1
Разбирам какво ти е HugИ аз имах един период на подобни "греховни" мисли,защото бях изнервена до краен предел.Нищо ли не й помага при коликите?
Не зная как конкретно да ти помогна,освен да споделя как постъпих аз-открадвах си времето,докато малкия спи,за да правя нещо много приятно , далеч от него-пълнех си вана,пусках си музика,излизах за по час с някоя приятелка...
Мъжът ми предлагаше да вземем жена,която да помага за около месец-идеята някой друг да дундурка дребното,а аз само да го кърмя,когато трябва,много ме блазнеше.В крайна сметка не прибегнахме до този вариант,понеже открих начин да успокоявам бебето,а и постепено свикнах със ситуацията.
Хубавото е,че в един прекрасен ден и това свършва,дано да е по-скоро при вас!

Колкото за кърменето-помисли си добре дали заради още един-два месеца(защото едва ли ще има колики по-дълго от това)си заслужава да спреш и как ще се чувстваш после-ти се познаваш най-добре,ти си тази,която ще реши Grinning ,а аз бих те посъветвала да не се отказваш!
Виж целия пост
# 2
Здравей   bouquet Разбирам колко ти е трудно, и ние преминахме през такъв период. Мъчително е да гледаш как детенцето ти се свива от болки, а ти не можеш да му помогнеш особено, макар че правиш всичко необходимо. Според мен обаче ти правиш най-доброто за дъщеря си - кърмиш я. Затова и няма защо да се чувстваш виновна. Не мисля, че което и да е АМ е за предпочитане пред кърмата, що се отнася до коликите (и не само). Дано се включат други мами, които имат опит с АМ при колики, за да ти дадат по-точна информация (аз не съм давала АМ, продължавам да кърмя). Няма ли възможност някой да ти помага с по-голямото дете?  Прегръщам те и ти желая спокойни следващи дни Hug   Hug  Hug
Виж целия пост
# 3
Zdravei,
Izviniavai za latinitsata. zasto mislish che s AM kolikite ste izcheznat? Daje ima po-goliam risk s davaneto na butilka, bebcho da poema vazdux i taka oste poveche da go boli koremcheto.
dasteria mi imashe zverski koliki do 3 mesets (sega e na 4,5). Mi uspokoiavaxme se s masaj na koremcheto (kragovi dvijenia okolo papcheto, vana s topla vodichka, dundurkane i lejane varxu koremcheto i, kapkite Cab symplex".
Kuraj ne se otkazvai ot karmeneto, tova e nai-dobroto koeto mojesh da napravish za detentseto ti. Hug
Виж целия пост
# 4
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=232052.0
виж тука...
не се отказвай....по-добро от кърмата няма...ще се справиш с коликите, няма да им се даваш я...)))
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви, момичета, сега повече вярвам, че постъпвам правилно!
Опитах каквото се сетите, но тя спира да плаче чак когато вече толкова се е уморила от плач, че няма сили да продължи.Толкова е прекрасно чувството, да храниш бебчето от себе си, че нямам думи, връзката е незаменима.............за това и не искам да я отбивам или поне не още
Имам помощничка, която гледа сина ми по цял ден, но безсилието и постоянния рев ме изнервят до краен предел, за това и поисках мнението ви!
Виж целия пост
# 6
Със сигурност коликите няма да изчезнат или да намалеят от АМ.Нито пък спазването на толкова стриктна диета от твоя страна ще промени нещо.Хапвай каквото ти е вкусно,избягвай по-пикантните храни и газообразуващи.А педиатърът ти какво те посъветва да даваш за коликите?Пробва ли масаж на коремчето или топли кърпи?Бебчето не се ли успокоява докато суче?Това,че имаш кърма е чудесно,не се отказвай   newsm10
Виж целия пост
# 7
Не се отказвай, коликите все някога свършват  Simple Smile А някои деца имат много по-зверски колики от АМ.
Провери си пак храната. Моята например реагираше на свинско. Махнах го и се родихме. Зелените чушки, доматите и целината също могат да са препъни камък. За бобовите и зелевите сигурно си го знаеш. Опитай да смениш и кравето сирене и кашкавал с овчи и кози. Намали сладкото. Твърде многото лактоза в млякото ферментира в стомахчета и води до образуване на газове. Спри газираното (ако въобще пиеш). Кофеиновите и какаовите неща също можеш да ги оставиш за след третия месец (и без това с тях не бива да се прекалява). Ако даваш вода я спри. Водата разрежда и без това малкото стомашни сокове на бебето. От там храната се задържа по-дълго и пак започват ферментационни процеси
За самата болка затоплена пелена, кърпа, дрешка или нещо подобно върху коремчето облекчава. Едни приятели ползваха и сешоар - насочваш го към коремчето, но от разстояние и през кърпа (за да не духа директно към детенцето).
Ако е от храна единственият начин (макар и досаден) е да си записваш всеки ден какво хапваш и какви са коликите на бебенцето (силни, слаби, отсъстващи  Grinning)
Предполагам, че е много трудно (ние се разминахме с 6-7 вечери за 3-те месеца), но със сигурност от кърмата по-добро няма. Тежкото ще мине. А от АМ положението може да не се подобри, а даже и да се влоши с някоа алергия или друг проблем.
Стискам ти палци! Кураж!
Виж целия пост
# 8
Дръж се  Hug Hug Hug, скоро ще минат. Ама аз кво ти обяснявам, та ти вече имаш опит. Аз се успокоявях с това, че поне не помнят хайванчетата гадната болка. А пък ако от АМ коликите минаваха ехееееееее, щеше да струва майка си и баща си. Постинга ти е много напрегнат, личи че ти е много тежко. В такива моменти ти се струва че мъките нямат край...Ако това ще те успокои май 99% от бебетата са така. Чувала съм от приятелки с деца само за 1-2 които са се разминали с коликите.
Поне има с кой да споделиш. Представяш ли си едно време като е нямало ни доктор, ни телефон, ни интернет...
Виж целия пост
# 9
Всички известни методи за успокояване ги пробвахме, да не говорим, че и импровизирам здраво.Няма масаж, топла баня, затопляне с кърпа и т.н. капки всякакви опитахме, единствено заспива от сешоара( и сина ми беше така)
Вода не давам и съм твърдо против даването и.Като цяло от години не ям млечни продукти от краве мляко, само от козе ако ще ям въобще.Сладко хапвам, от време на време, газирано не пия, не обичам.Кафе пия веднъж седмично може би, ей така ако се сетя.Върл фен сън съм на здравословното хранене.Не ям пържено или панирано, мазно и т.н.
Когато суче малката е тишина, ако я питате нея тя може само да си яде, много е лакома.В болницата още имахме проблем с преяждането.
И да питам още нещо, не мога да го намеря с търсачката, а знам че някъде го пишеше, защото съм го чела, когато сина ми беше на няколко месеца:
Колко трябва да растат бебетата през първите месеци?
Знам, че е относително, самата аз винаги съм била анти настроена към всякакви статистики, само дето ме притеснява, че за 1 месеца малката е пораснала само с 1 см, а пък е качила 800гр.За първия месец порасна с 3см.Сина ми растеше с по 2, 3 см на месец, а като гледам и другите бебета са така.
Виж целия пост
# 10
1. Таблиците са правени от хора и са някакви все пак усреднени показатели
2. За един месец - 1 см - какво те притеснява, за мен е по нормално, отколкото 2-3 см;
3. Като знам как ги мерят............Можеш ли да ги накараш тва бебенце да застане мирно и да се изпъне, за да го измериш съвсем точно.
Така че не си го слагай на сърце, идеално си наддава девойката. Та няма да я взимат в NBA та. Laughing
Виж целия пост
# 11
заведи я на класи4ески хомеопат.на нас само това ни помогна,коликите минаха още същия ден след приема на лекарството.а ти защо не пишеш ве4е в форум августки мами?
Виж целия пост
# 12
Мила не се предавай!! newsm10 Както другите майчета вече ти казаха от АМ може да стане по-лошо. Просто това е период, който е кошмарен, но поне знаеш че ще отмине, още малко и е свършило. Продължавай да кърмиш  и да правиш всичко това което описа и скоро всичко ще е зад гърба ти!!  newsm08.
Дъщеря ми нямаше никакви колики слава на бога, но аз така бях наплашена че си купих едно лекарство от Германия Lefax, казват че било златно.
Пожелавам ти успех и помни че правиш най-доброто за детето си и не си виновна ти за временно й неразположение!! smile3525
Виж целия пост
# 13
Може и да не звуча окуражаващо , но следват още по-трудни периоди и по -продължителни от този ,  така че горе главата . Wink
Хайде , правиш наистина най-доброто за детето си , а АМ-а нищо не решава още повече че доколкото схващам ще се чувстваш и виновна  Thinking.
 Все пак ти си знаеш какъв е предела на нервите ти.Всеки решава сам за себе си.
Пожелавам ти дълго и успешно кърмене.  bouquet
Виж целия пост
# 14
Само не разбрах каква връзка има това с АМ. Наистина най-много нещата да се усложнят. При нас помагаше мехлемчето бейбинос-това което е за коремче, на комшийката също и помагаше много.Ако не си пробвай го. Освен това една бабешка рецепта но също помага - взимаш една памучна кърпичка напокряш я с топла водичка и я натъркваш хубаво със сапун, ама много хубаво и така я залепяш на коремчето като компресче, слагаш си отгоре дрешките и да стои докато изсъхне.Знам че ще си кажеш няма ли да се простуди така-спокойно, нама.Естествено това ще го направиш докато сте си в къщи без да излизате навън защото наистина миже да се простуди. А ти ще се успокоиш само когато и бебочето се успокои. Стискам палци.Късмет
Пиши дали това ще подейства и при теб Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия