За да остане природа в България

  • 555
  • 7
В момента се строят незаконни пътища и лифт към Седемте Рилски езера в Национален парк Рила от частната фирма Рила Спорт АД и Община Сапарева баня. Строителството е в противоречие със законите на Р България и Европейския съюз.
Умишленото пренебрегване на настоящите закононарушения са предпоставка за последващо незаконно и далеч по-сериозно унищожение на природата ни. 
(Рила е Национален парк и защитена зона по Натура 2000 съгласно европейските закони. Едно от светилищата на България и Европа е застрашено от незаконното застрояване с нови ски-курорт (Паничище-Езерата-Кабул, Искровете, Супер Боровец и Картала).

Частни фирми и лица вземат под аренда обществените хижи с вероятност да ги превърнат в частни хотели (Мусала, Рилски езера, Скакавица, Мечит). Директорът на парка  беше уволнен заради несъгласието си с незаконното строителство на Паничище.)

Изпратете своето писмо с искане да се защити Рила и да спре незаконното строителство-
http://forthenature.org/petitions/

Благодарим ви за подкрепата.
Виж целия пост
# 1
Подписах се още преди няколко дни  Peace И на шествието бях, и на концерта за малко, че бях с все още не съвсем оздравялото си дете.
 Дано имат успех тези акции, така както имаше успех кампанията за Странджа! Hug
Виж целия пост
# 2
Подписах се. Много ми се иска да вярвам, че подобен род петиции ще се вземат под внимание, поне у нас, за съжаление. Много ме боли като гледам какво се случва с прекрасната ни природа. Дано да успеят тези начинания, дано спасим нашата природа! Peace
Виж целия пост
# 3
                    Не ми приема електронната поща. За пръв път ми се случва  Crossing Arms...
Виж целия пост
# 4
Снощи на концерта се подписах в хартиената подписка на Батенберг...  Peace
Виж целия пост
# 5
Този, който обича страната си не унищожава нейните богатства!!!
Виж целия пост
# 6
Пускам ценни линкове...

www.gudevica.org - лятна еко академия за деца

www.zelen.bg

www.dmsbg.com - друга инициатива на Българска Фондация Биоразнообразие - изпрати един смс спаси 1кв.м. природа... 
Виж целия пост
# 7
За подписката- не ми прие подписа- има същото име като моето по- надолу...
Ще се опитам да им пиша на ел. поща.

Иначе, това ми е едно от любимите места, не искам да стане както с Банско!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия