Как сте с нощното хранене?

  • 3 529
  • 25
Здравейте мами героини.Имам един проблем с който не мога да се оправя.Моите разбойни4ки са на 1 година и 4 месеца и постоянно се будят нощем за млеко.По 3-4 пъти всяка.Вие как и на каква вазраст махнахте нощното хранене и дали не сам закасняла? newsm78Благодаря предварително за съветите.
Виж целия пост
# 1
Здрасти Дора а,ами ако хапват други неща преди да легнат няма да са гладни и ще издържат през нощта или поне до към 6 сутринта.Не знам какво им даваш освен мляко но и моите момчета бяха така докато просто установих че не се засищат за дълго вече само от едно шише мляко с бисквити. Нахрани ги добре известно време преди да си легнат като заспиват им дай млякото за успокоение,а през нощта ако стават пробвай само с водичка,биберона,някакъв вид успокоение и дано имаш положителен резултат-УСПЕХ! Hug
Виж целия пост
# 2
Аз не мисля 4е са гладни,по скоро ми се струва като някакъв навик. А ве4ер преди къпане ядат супа или каша или нещо подобно.Те нощем пият по 40-50 грама само.Все пак ти благодаря. Hug
Виж целия пост
# 3
навик е  Peace моите са на 2 години и закусват и вечерят само мляко. не се будят нощем откакто направиха 2 месеца. теди сама се отказа от нощното хранене, на тони и се наложи
Виж целия пост
# 4
не им давам мляко нощно време откокто станаха на 3 месеца. пробвай вместо мляко-сокче или чай или вода, така постепенно.
Виж целия пост
# 5
И аз съм на мнение,че се събуждат по навик,а не,че са гладни.Моите също самички спряха да се будят през нощта за мляко още от втория си месец.
Най-добре се опитай да им даваш само водичка,като се будят,ще имаш зор няколко дни,но после като свикнат ще започнат да спят по цяла нощ.Успех! Peace
Виж целия пост
# 6
Дара и Емма се отказаха сами на около 3 месеца,но аз ги будех няколко вечери след като показаха,че нямат нужда от нощните хранения,тъй като бях пощиряла колко точно мл изяждат и да не би да ги ощетя и да не им е достатъчно Shocked.До сега спят по цяла нощ и се хранят към 7:30 сутринта.
Виж целия пост
# 7
Лично моя,субективна преценка,но като чели кърмените бебета по-трудно се отказват от нощните хранения,може би по-скоро търсят контакта с майка си ,не е толкова глад... newsm78
 
Виж целия пост
# 8
Лично моя,субективна преценка,но като чели кърмените бебета по-трудно се отказват от нощните хранения,може би по-скоро търсят контакта с майка си ,не е толкова глад... newsm78
 
и аз имам такива наблюдения  Peace
Виж целия пост
# 9
Ники и Елиян се отвикнаха,когато бяха на 4-5месеца.Давах им сок разреден с вода вместо млякото нощем,постепенно преминахме само на вода.Сега са на 9 месеца и пият само вода 1-2 пъти през ноща,като вечеряме в 20:00,а закусваме в 8:00.УСПЕХ!
Виж целия пост
# 10
Благодаря 4е намерихте време да ми отговорите.Ще опитам вси4ко и дано се успокоят 4е ве4е луда ставам. #CrazyПък и няма да са ве4но малки нали?
Виж целия пост
# 11
1 година и 9 месеца Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Моите момичета спрях да ги храня през нощта около 3-4 месец. Те не че не искаха, аз просто прецених, че е време да спрем. Продължиха да се будят и да плачат през нощта още много месеци, но не съм давала мляко, пиеха вода, гушкахме се, ревяхме всички дружно и т.н. Имам позната на която детето пиеше мляко до 4 годишна възраст и много трудно го отказаха от този навик.
Виж целия пост
# 13
И моите бебетата понякога се будят и искат мляко, е не всяка вечер, но през ден през два става така и по специално Боби.Не съм ги мъчила и оставяла да плачат, и без това бяха по 1 кило и половина като се родиха.Надявам се скоро за постоянно да се откажат.Иначе наистина е навик.Макар че забелязах,когато им давам сладки бисквитки за вечеря, не се будят  Grinning.
Не се притеснявай,скоро сами ще сеоткажат, до към 2 година  Laughing


Виж целия пост
# 14
  Моите още хапват вечер. Кърмени бебета сме и както и други са забелязали обикновенно те до късно продължават да се будят вечер. Е има и такива кърмачета които от втория месец си спят по цяла нощ.
  На мен не ми пречи стига да не е много често, тоест едно , две ставания не са ми проблем. Не мисля засега да предприемам нищо за да ги отучвам и се надявам като пораснат още и избият повечето зъбчета да почнат да спят по цяла нощ. В месеците в които не им избиваха зъбчета имаше нощи в които си спяха по цяла. Често реално се будят само колкото да ги гушна да им дам гърдата и да заспят,а не за хранене. Определено си признавам че ме мързи да се мъча да ги слушам как реват за да ги откажа засега. Ако ми писне прекалено винаги мога да пробвам този вариант.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия