спешно до майките, които са използвали Парлодел за спиране на кърма

  • 2 278
  • 16
Здравейте,
Сигурно е имало и по-стари теми, в които е обсъждано това, но съм притеснена и затова пускам нова с питане.
Бебето ми е на 5м и 23 дни, вече го захраних. От около 2 м. започнах да го дохранвам защото ми намаля кърмата. Сего вече давам само сутрин и вечер.
През цялото време обаче все съм със запушени канали - ту на едната ту на другата. Освен това млякото ми не тръгва веднага при сучене ами след няколко минути. Днес и на 20 не тръгна. Измъчихме се и двамата. А гърдата ми е напрегната. Не мога да цедя не тръгва, само бебето ми успява, горкото. Ходих на док. и ми изписа Парлодел. В листовката пише големи страхотии та се обръщам изцяло към онези, които са го използвали да ми кажат как е минало при тях.
Предварително благодаря на тези, които ще ми дадат своя опит.
 
Виж целия пост
# 1
Съжалявам, че не мога да ти дам съвет. По-добре питай в кърмаческия форум.
Успех!
Виж целия пост
# 2
За това не знам, на мен нми изписаха Достинекс и не проявих нито един симптом, макар страхотиите да си ги пишеше, знам че главоболие се появява....дано всичко е наред при теб!
Виж целия пост
# 3
Аз нямах възможност да кърмя и още на другия ден след раждането започнах с парлодел. При мен още от първия ден започнаха тези странични ефекти като гадене, виене на свят и ниско кръвно които не отминаха докато не спрях да го пия. По принцип се пие две седмици, но при мен след като го спрях пак ми дойде кърмата и пак го почнах докато на края не се отказах да го пия просто защото тези странични ефекти са ужасни и вече не издържах и след време кърмата сама си спря. Трябва да знаеш че скоро след като започнеш да го пиеш кърмата спира(поне при мен беше така) но трябва да си го пиеш 2 седмици ако не и повече иначе пак ще ти дойде кърмата Hug
Виж целия пост
# 4
На мен пък нищо ми нямаше,пих го 14 дни по 2 таблетки на ден.По съвет на доктора разчупвах таблетките на две и така го пиеш четири пъти в деня.Така се усвоява по-лесно и се намаляват страничните ефекти.Също след като изпиеш хапчето може да хапнеш нещо сладко или пък да изпиеш нещо тонизиращо
Виж целия пост
# 5
Защо не пробваш компресите със зелеви листа (намачкан или нацепен леко с нож лист от прясно зеле, който се увива около гърдата и се сменя на 2-3 часа или при увяхване, ако вдигаш температура). Това не са бабини рецепти, а клинично изпитвано средство с двоен ефект - успешно се справя с бучки и начално възпаление и в добавка е ефективно средство за спиране на кърмата, ако се прави продължително време (няколко дни). Зелето не пречи да си продължиш с парлодела - но най-вероятно бързо ще почувстваш облекчение на гърдите. Лецитинът също е добро средство в периода на отбиване - пречи мазнините в кърмата да се слепват и да образуват капчици, които могат да запушат каналчетата и да предизвикат подобни проблеми. Взима се по 4 таблетки от 1200мг дневно, докато проблемът е остър и после се намалява до спиране. Не е лекарство - хранителна добавка е и се използва широко във всички сладкарски произведения. Има го във всяка аптека, този на Уолмарк е около 9лв за 30 таблетки.
Виж целия пост
# 6
Аз пих Достинекс, малко са скъпички, едно хапче излиза около 10лв., но 2-3 хапчета стигат, по листовка са 2 хапчета/т.е. 2 дни/. Нямах никакви странични ефекти, е малко ми беше по-ниско кръвното, но звучи доста по-добре отколкото да пиеш 2 седмици хапчета  Sick.
Ти решаваш  Hug Hug Hug.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за отговорите,
Толкова съм се гипсирала че не знам какво да правя, не ям не пия вода ...
В момента съм със зелево листо. А Лецитин започнах до пия когато ми се появи проблема. Изпих 2 шишета на Валмарк но редовно се запушваха.
Това което сега ме притеснява е че нищо не потича, като стисна гърдата изхвръкват няколко силни струйки и след това НИЩО.
А беби толкова се измъчи сутринта 2 пъти и след обяд, защото все си мислех че ще успее да си я дръбне и го слагах, но не.
Дали е проблем да слагам Окситоцин, напоследък той ми помага, но са необходими 2.
Ужасно се тормозя, все си мисля че не съм направила достатъчно за детето си, но се измъчихме ужасно.
Виж целия пост
# 8
За Парлодела не знам, но ако видиш списъка със странични ефекти на Достинекса, леле майко.....Аз изпих две таблетки Достинекс и кърмата ми спря.Запушени канали, за които нищо не помогна newsm45 и дотам беше кърменето.
Виж целия пост
# 9
Аз пих парлодел още в болницата, имаше странични ефекти както са ти казали другите майки, но спря, не веднага разбира се Wink
И изрично ми казаха да не се изцеждам. Бях се притеснила, защото станаха едни буци и истории, но наистина след около 2-я ден се оправиха.
Така че няма страшно, но се пият минимуммм 10 дена!
Успех!  Hug
Виж целия пост
# 10
Минах 9 пъти през всички страхотии дето ги пишеш+1 мастит. LaughingРазликата беше,че цедях на ръка по 2 дена докато отпуша гърдата,бебето ми дори не сучеше.значи на мен ми изписаха Достинекс,защото аз така исках-по-бързо става с него,няма да се мъчиш толкова дни с този Парлодел,но предполагам,че действието му е почти същото-аз тъй като имах много кърма,която постоянно предизвикваше запушвания,първите 2 дена с Достинекса не можах да не цедя изобщо,а се поизцеждах по мъничко,като станат корави гърдите,колкото да намаля коравото,не до край в никакъв случай.Страх ме беше ужасно,че ще се запуша като пич,но устисках(чак ревах от нерви и от страх с тези запушвания).По този начин ще ти намалява кърмата всеки ден,докато не стигнеш етап,в който въобще няма да чувстваш напрежение и няма да цедиш.Доктора ми беше казал никакво цедене и бинтоване ,ама аз казах Naughtyи си изцеждах по малко 2-та дена+ че сложих само един стегнат сутиен ,да не усещам гърдите-спря си кърмата,те хапчетата си вършат работата.Ако не се бях изцеждала въобще,определено щях да стана на буци,които болят и не можеш да спиш,защо трябва такива агонии?то не са зелеви листа,не са други глупости-аз си цедях по много малко първите 2 дена само.Пиех много лецитин.Хапчетата(Парлодела) си имат съставка,която така или иначе мисля хормонално предизвиква спиране на кърмата,така,че според мен и малко да изцеждаш,колкото да се облекчиш,ако много боли,няма да има проблем-при мен нямаше никакъв,а и майки,които са минали през този път също ми го казаха-мамолози са казали,че неизцеждането не води до нищо добро,докато гинеколозите наблягат на това-да не изцеждаш-аз послушах мамолозите и не съжалявам.- в крайна сметка това е гърда,не вагина.
Виж целия пост
# 11
Към майчетата, които са успяли да се докопат до хапчетата Достинекс, може ли да ми кажете къде да го намеря, тук в Русе твърдят, че го няма, а в София къде го продават? Няма проблем да се сдобия с рецепта за това, защото вече втори ден Бромокрипина не ми действа, а гърдите ми са на камък и супер болезнени Cry (след късен аборт) Много благодаря Hug
Виж целия пост
# 12
Аз пия Парлодел дълги години поради здравословни проблеми. Това лекарство е най-ефикасно когато се пие сутрин м/у 6 и 7 часа или вечер към 23 часа. Незнам за каква доза става въпрос, но може да разпределите така, че вечерта да приемате по-голямата част (преди лягане). Ако не ви устройва, хапвайте по-малко преди лекарството и пиите течности,макар че не се препоръчват във вашия случай. Ако и тези неща не ви помогнат-спрете го. Има много други начини-стягане,минимум течности,парене с вряла вода или диетка Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Пих Парлодел за спиране, след като се борих постоянно със запушени канали и накрая мастит. Първия ден като си изпих хапчето и така ми падна кръвното, че .... Но Naughty следващите дни ги взимах по време на хранене и нямах никакви проблеми. Никакъв алкохол обаче. Аз ги пиех по схема.
Виж целия пост
# 14
Ох, да, то оставаше и алкохол да се пие...макар,че искаме да удавим мъката си...а маститът ако се получи, какво се прави-реже ли се? Embarassed Вече имам операция на едната гърда от бучка и направо вече....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия