И нещо за ваксините...моля кажете

  • 429
  • 6
Здравейте мами, искам да попитам нещо за ваксините във втория месец  Thinking  ние онзи ден бяхме на консултация с малката и и биха две-една в крачето и една в ръчичката,та искам да попитам нормално ли е, защото в имунизационния календар пише една подкожна ваксина плюс капки, моля кажете как е било при вас  newsm78
Виж целия пост
# 1
Капките е ваксина срещу детски паралич, но от близо година не я прилагат, сега слагат инжекционна, при която няма странични ефекти. Не знам защо са я вписали като капки. Някоя мама може да знае повече.....
Виж целия пост
# 2
Точно така вече не е капки, а инжекция...но....всъщност повечето деца малко по-трудно я понясат...
Явно просто имунизационния ти календар е стар. Вероятно е печатан миналата година или по-миналата.
При нас до сега бяха капки, но др месец е последната полио и ще е инжекция и като кси говорихме с педи каза, да очаквам Т след нея, а от капките никога не ми е правил реакция, но тогава ми обясни, че всъщност децата повече правели към тази реакция...а и тази е мъртва докато до сега беше жива и уж правила и по-слаб имунитет...
Виж целия пост
# 3
ние се ваксинирахме с пентаксим 2,3,4 месец Peace
Виж целия пост
# 4
И ние преди няколко дни сложихме Пентаксим и мога да кажа че си заслужава парите до последната стотинка, а и детето се боде 1 път а не 2 пъти
Виж целия пост
# 5
На моето дете в 2 месец му биха също две инжекци.По една във всяка ръка, в едната с/у полиомиелит (капките от близо година не се прилагат, както ти писаха другите мами), а другата с/у ДТК (дифтерия,тетанус и коклюш).
Аз лично не предпочетох Пентаксим, детето ми така или иначе понесе ваксините без проблеми,без температура и други неразположения.Е има и такива при които ги има, но аз познавам и деца ваксинирани с Пентаксим, които също са имали температура.
Виж целия пост
# 6
 И ние се ваксинирахме с Пентаксим Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия