Кашу?!

  • 780
  • 2
имам ядки кашу...кажете как мога да ги оползотворя /освен да ги изям направо Laughing/
чела съм че се използват доста за готвене и ми е любопитно какъв вкус придават
ако някой е ползвал нека да сподели
Виж целия пост
# 1
Лично на мен ми е доста тежко като ястие, защото ядките сами по себе си са тежка и засищаща храна. И като е в комбинация с месо или пържено (китайците често предлагат ястия с кашу) ми идва малко нанагорно  Crazy
Вкусът е добър. Рецепти в нета има доста. Ето ти една, пусни търсачката и ще ти се покажат още. Най-добре си ги изпечете със сол, така могат да стоят дълго време. Вкусна и скъпа ядка е, грехота е да я сготвиш  Simple Smile

ОРИЗ С КАШУ И ПРАЗ ЛУК
Продукти за 4 порции:
1 чаша кафяв ориз
3 чаши вода
4 големи или 6 малки стръка праз
2 с.л. краве масло
1/3 чаша стафиди
1/3  чаша кашу

- Поставете ориза и водата в тенджера, загрейте и след като кипне, дръжте на силен огън около 5 мин. Покрийте с капак и намалете огъня до минимум. Оставете да престои около 40 мин.
- Разтопете маслото в тиган с дебело дъно и прибавете нарязания на тънки кръкчета праз лук.
- Покрийте съда и намалете огъня до минимум, така че праза да се задуши в собствения си сос до омекване, без обаче да загуби хрупкавината си. Внимавайте да не го разварите. Зелената му час трябва да запази яркозелената си окраса. Обикновено за това са достатъчно 5-10 мин. като времето варира в зависимост от дебелината на резенчетата.
- Прехвърлете готовия праз лук в гевгир; след като се отцеди, го върнете в тигана и прибавете стафидите и ядките кашу.
- Разбъркайте сместа и прибавете сол и прясно смлян червен пипер, ако е необходимо. Поднесете веднага.
Виж целия пост
# 2
Аз също имам една китайска рецепта с кашу, зеленчуци и месо, която много обичам, ако те интересува ще потърся рецептата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия