Много моля да си изясним една голяма заблуда която цари тук

  • 7 282
  • 209
Да започна първо с един цитат взет от темата за даскалите
Цитат
.....300 лева в София вече са ниска заплата даже и за хора със средно образование. За справка - вестниците с обяви. Така че изборът е доста голям, не се притеснявай.  ...
И така - каква е заблудата. Някои хора продължават да смятат че гр. София е България и България е гр. София. Опомнете се бе хора. С каква наглост даскалите ще искат 700 лв. заплата при положение че средната заплата в провинцията е около 300 лв. Говоря за цяла България че някъде даже е и по-зле. Защо вие софиянци си мислите че в България хората вземат вашите заплати. Нека тук да се включат хора от провинцията да им обясним на софиянци колко е заплатата в провинцията защото тези в София съвсем не знаят къде живеят вече. 300 лв. заплата в едно село е огромна заплата. Никой не може да си мечтае за такъв разкош. И представете си сега даскалицата която учи 10 деца в това село взима 700 лв. заплата...кво става .. къде сте тръгнали.
Примера със заплатите на даскалите е само пример. Идеята на темата е да обясним на шопите че ако те си мислят че 900 лв. заплата е нещо обичайно то за нас хората от провинцията това е само мечта.... на кой свят живеят тези в гр. София не ми е ясно изобщо.
Виж целия пост
# 1
Това е било винаги и бъде - София е България . Другите градове са си провинция , каквото и да означава това ... Във Велико Търново продължава да властва минималната заплата (не средната) с години наред . И в крайна сметка , който както намери -  се спасява .
Виж целия пост
# 2
И аз това се питам #2gunfireВ нашия град средната заплата е точно 300лв,като се има в предвид,че много хора все още работят на минималната Shocked.Малко са тези,които получават около 500лв примерно.Няма лошо да им повишат малко заплатите,но от 300 на 700лв #Crazy......е грубо казано нахално Naughty
Виж целия пост
# 3
Защо не се направи една анонимна анкета, в какви граници е заплатата?
Чиста, след удръжки.
Интересни ще са резултатите.
Виж целия пост
# 4
Борис  като цяло си напълно прав, ама сега ще се разрази една ...
"провинция срещу София", не ти е работа  ooooh!.
Виж целия пост
# 5
няма да споря с никого тук за пари, но и работата ми и жилището ми са в източните квартали на София т.е. в единия й край и разходите ми за газ/бензин на месец за 100 лв. + още по около 3 лв. всеки ден за обяд, ако работя за 300 лв. аритметиката не излиза отникъде.
Виж целия пост
# 6
Няма лошо!!!
Тъкмо ще бъдат стимулирани млади,умни, талантливи, амбициозни провинциални жители да се насочват към тази професия и да си стоят по родните места, вместо да идват в София.
Прекрасна перспектива!!!
Виж целия пост
# 7
Защо не се направи една анонимна анкета, в какви граници е заплатата?
Чиста, след удръжки.
Интересни ще са резултатите.
Коя заплата - в София или в провинцията. сравнени със заплатите в София заплатите на даскалите са ниски, но сравнени със заплатите в останала част от страната са дори високи..
Борис  като цяло си напълно прав, ама сега ще се разрази една ...
"провинция срещу София", не ти е работа  ooooh!.
Ами извинявай ама крайно време е шопите да разберат че техните заплати нямат нищо общо с заплатите в останалите райони на страната. Да искат даскалицата в с. Вълканово да получава 700 лв. заплата при положение че никой в селото не получава повече от 200 лв. си е чиста подигравка с хората... И тази даскалица учи 6-7 деца останали в селото... Наглост... жива наглост е това
Виж целия пост
# 8
Добре, дай опции заплата, определен размер - провинция и заплата, определн размер - София.
Виж целия пост
# 9
Мен ми омръзна да слушам какво кощунство било учителката на село да получава 700 лв. Защо не- на който му се струва супер, да се преквалифицира и да отиде на село, да учи децата и да си харчи с кеф преголямата заплата. А хората по селата не са останали на мин Р.З - който не го мързи гледа животни, произвеждат царевица, картофи, боб, цветя, ако щеш, за гражданята. Оцеляват, има и хора с добър стандарт. Няма ги някои разходи на големия град, но пък в магазина цените не са като в Пикадили или Метро, а по-високи, и не може да следиш промоции и намаления за дрехи, обувки.
И няма селски училища с по 6-7 деца клас. В такива случаи децата пътуват всеки ден до съседното село, както и учителите им.
Виж целия пост
# 10
Боре, всеки си заслужава положението, но може да заслужи /извоюва/ по-добро. Какво против имаш селските учителки. Добре, че все още ги има, че глей кво стаа у форОма. Wink
Виж целия пост
# 11
Не е важно колко получаваш, а там където живееш за какво стигат.
Виж целия пост
# 12
Добре, дай опции заплата, определен размер - провинция и заплата, определн размер - София.
Еми тя опцията си я има. Заплатите в София са да кажем два пъти по-високи от другите райони на страната. Следователно който работи в София да си взема висока заплата щом има кой да му я дава, но който работи в провинцията моля заплатата му да бъде горе-долу на размера който взимат повечето хора в тази провинция. Иначе става нагло. Много малко хора в провинцията вземат 700 лв. заплата. Ето тук има хора от провинцията - да си кажат кой от тях работи за 700 лв. почти никой съм сигурен. е на кво от горе тогава даскалите от провинцията ще искат 700 лв. няма ли да ги е срам да гледат хората в очите. пак повтарям става въпрос за провинцията а не за София. заплатите в провинцията нямат нищо общо с тези в София..
Виж целия пост
# 13
Борисе, тия 700 лв. и за София не са малка заплата...  С тях всичко ще се юрне даскал да става.
Виж целия пост
# 14
Решението е просто - закриват училищата в с. Вълканово, Горно нанадолнище, Долно нанагорнище и близките 1-2 села. В географския център на общината остава само едно училище и даскалицата вече учи по 25-30 деца вместо по 6-7. И ето ти, вместо 4-5 заплати по 300 лв, една заплата от 700 лв - все пак даскалицата работи колкото в София. С икономията от 600-800 лв един автобус с един шофьор кара децата от околоните села на училище.
Ама на селянина не му харесва, защото 10 км до съседното село му се виждат като екскурзия до Луната. И селянинът обича да гледа в паничката на другите селяни и го е яд, че даскалицата ще взима 2 пъти колкото него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия