За изцеждането с помпа

  • 1 256
  • 20
Искам да ви попитам след като сте нахранили бебо по колко мл изцеждате от гърдите си?Защото при нас беше 40 мл и доки каза че явно не се нахранва,че нямам достатъчно кърма:(
Виж целия пост
# 1
Влез тук и чети в библиотеката-http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0А,пък на докторката и прати много здраве Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Аз изцеждах 40 мл. преди да го храня  Crazy След като изцеждаш след хранене, значи имаш най-вероятно. Пробвай да си го кърмиш и да видиш дали наддава нормално за месеца. Стига да не се съдира от рев от глад де.
Виж целия пост
# 3
1.А ти от гърда ли храниш преди това?-ако да значи остава кърма
2.бебо пълни ли памперсите?-ако да всичко е ок
3.прави ли поне 1 час пауза между храненията?-ако да детето е сито
4.като засуче добре ли суче или заспива веднага?- постарай се да се храни добре ако трябва го буди.важно е да захапва правилно
най добре влез в кърмаческия форум.
Виж целия пост
# 4
След като Жорко се нахранеше не оставаше и грам.Опитвах да се цедя и с помпа,и на ръка.Не се събираха и пет грама.Изобщо не съм си помисляла,че не му стига.
Не е вярно,че бебето ти не се нахранва.Щом остава значи му е достатъчно.
Виж целия пост
# 5
Искам да ви попитам след като сте нахранили бебо по колко мл изцеждате от гърдите си?Защото при нас беше 40 мл и доки каза че явно не се нахранва,че нямам достатъчно кърма:(

Смени доки, защото с тия съвети или ще се откажеш от страх, че няма, или ще си докараш хиперлактация от това цедене.
Виж целия пост
# 6
1.А ти от гърда ли храниш преди това?-ако да значи остава кърма
2.бебо пълни ли памперсите?-ако да всичко е ок
3.прави ли поне 1 час пауза между храненията?-ако да детето е сито
4.като засуче добре ли суче или заспива веднага?- постарай се да се храни добре ако трябва го буди.важно е да захапва правилно
най добре влез в кърмаческия форум.
[/quo1te]

1.Да от гърда храня.
2.Бебо пълни памперсите с ако на всяко кърмене и след сън отново-за около 2-3 часа 2 пъти,че и до 3 се стига.
3.Правише по 3-4 часа,а от 2 дни-по 2 часа
Виж целия пост
# 7
Смени доки, защото с тия съвети или ще се откажеш от страх, че няма, или ще си докараш хиперлактация от това цедене.
[/quote]

По-добре да не се цедя нали?Само ако наистина усетя нужда?И аз така викам.

А за количествово,за което ви казах-40 мл,от вчера е по 10-20 мл,но аз разбрах че е малко,че трябва повече да ми остава.Нещо такова.Сега понеделник сме на 1 консултация и ще разберем как е наддал и ще има и пробно кърмене.
Това е че до преди 2 дни си хапваше и спеше по 3-4 часа,а от 2 дни се цупи докато хапва,проплаква,събужда се на 2 часа и затова си мислех и аз че нямам уж.Незнам на какво се дължи.Може би до сега се е нахранвал с по-малко,а сега иска повече и не му се дърпа ли и аз незнам.Дано да си е качил колкото трябва.
Виж целия пост
# 8
Не съм експерт по кърменето, но мога да ти споделя своя опит с тегликите и пробните кърмения. Моята бебка, когато я мерихме на месец, беше наддала само 570гр., а само след два дни беше качила още 110гр. Ако бях слушала някой некадърен педиатър, трябваше веднага да почна да давам АМ. Внимавай с пробното кърмене, защото то заблуждава много, както мен щеше да ме заблуди, ако му бях повярвала на резулатите. На него бебето може да изяде и 10гр., а след два часа да изяде тройно количество. Аз затова, когато бебето се буди по-често, храня по-често. Не чакам да минат три часа, примерно. Така детето стимулира повече гърдите. А това, че си изцедила 20мл., не е никакъв показател. Аз след кърмене не мога да изцедя и толкова, а бебето наддава и си спи като пич. Grinning
Виж целия пост
# 9
И аз така се шашках  Blush
Изцеждах по 10 -15 мл след ядене и веднага реших че детето на си дояжда, а когато я премерихме за първия месец беше качила 1,200 кг Wink
Ако детето наддава, пълни памперсите и е спокойно както са казали по-горе момичета - хич не слушай педиатъра какво ти говори /наистина е добре да се огледаш за друг/  Hug
Виж целия пост
# 10
Той защото се роди 3100 и лекаря каза сега че имал бузки,но нямал коремче,което значело че не му достига кърма.И затова ще видим понеделник.Но първо ще му кажа да го изтегли и ако си е добре няма смисъл от тия пробни кърмения щом е наддало добре.Нали?
Виж целия пост
# 11
Цитат
Защото при нас беше 40 мл и доки каза че явно не се нахранва,че нямам достатъчно кърма:(
Ekita, час по скоро си сменяй докито ,ако го слушаш ще си отбиеш детето. Този твой доки е от старата БГ школа по педиатрия от преди 20 годни, там са ги учили на такива неща които само затрудняват и не поощряват кърменето. Аз допуснах грешката да послушам такива докита и отбих детето си (нещо за което ще съжалявам цял живот) ,а трябваше да посетя кърмаческия форум. Препоръчвам ти да отправиш въпроса си в кърмаческия форум там ще получиш много ценни съвети ,помощ и подкрепа.
А, що се отнася за изцедените 40 мл. браво имаш предостатъчно кърма. Аз кърмих три месеца ,след това сме имали кърмаческа стачка (нещо което научих по-късно от кърмаческия форум),но докитата при които попадах ми даваха все грешни съвети пихме два вида антибиотици и т. н. да не изпадам в подробности ,но от всичко това си докарахме ГЕР(повръщане) нещо което още продължава. Дори тези "педиатри" ми казаха ,че трябва да престана да кърмя дори ми предписаха хапчета за спиране на кърма ,че причината за повръщането била ,че кърмата ми била рядка и трябва да храня със специални АМ срещу повръщане.  newsm78 Това е върха на некадърността ,не мислиш ли?
Преди когато кърмих съм изцеждала съвсем малко 10-20гр. ,а когато спрях да кърмя един път изцедих 240гр. от едната гърда просто бебчето си е изсуквало колкото си е искало. Изцедената
кърма и пробното кърмене не са показател за количеството на кърмата. Единственото което е важно бебето да се чувства добре и да мокри памперса.
Виж целия пост
# 12
Екита тегли му една на твоя доктор и си гледай спокойствието  Peace

Моето скромно мнение съвпада изцяло с това на останалите. Че то моето бебче като нямаше дори и 2,5 кила означава че според твоя доктор е умряло от глад. Ние например спяхме постоянно и ако не му тикнех шишето с кърма в устата то и 5 часа нямаше да потърси манджа и това през целия първи месец. Нормално е бебетата като са толкова малки да спят и да правят такава пауза, с растежа започват да намалят паузата. Та ние се учихме да се кърмим когато бебо навърши пълен месец и навакса в килограмите, той и един час не правеше пауза в началото. Съвета ми е като плаче ако не можеш да разбереш от какво първо му предложи гърдата си. А ако се съмняваш че не му стига едната гърда давай да си дояде и от другата - така ще увеличиш количеството си кърма. И недей да спазваш 3 часовата пауза тя не е за бебчовци на кърма според мен.  Hug

И недей да се цедиш, само ако ги усетиш много пълни.
Виж целия пост
# 13
Аз също след изцеждане имам съвсем малко кърма - 5-10 мл. Това не е показател. Важното е бебчето да се чувства спокойно. И храня винаги, когато я устея, че е гладна за да стимулирам гърдите си.
Виж целия пост
# 14
Той защото се роди 3100 и лекаря каза сега че имал бузки,но нямал коремче,което значело че не му достига кърма.И затова ще видим понеделник.Но първо ще му кажа да го изтегли и ако си е добре няма смисъл от тия пробни кърмения щом е наддало добре.Нали?
Ти сама знаеш какво да правиш.Виждам,че си взела правилното решение.Една майка винаги знае какво е най-добро за своето дете.Само така и продължавай напред! newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия