Вода на бебчето?

  • 1 719
  • 59
Здравейте, бебчето ми е на месец и половина, на смесено хранене сме, (кърма мноого малко - по 20мл на хранене и останалото АМ), само че бебчо не ще вода напоследък, а до онзи ден изпиваше само по 20-30 мл чай или вода. Днес не е пил водичка изообщо дори, като опитам да му дам вода избутва шишето с език и ако настоявам... накрая се задавя. А водичката, която се опитвам да му дам е с мъничко кафява захар. Какво бихте ме посъветвали?
Виж целия пост
# 1
да махнеш захарта като начало newsm78
Виж целия пост
# 2
Щом не иска от шише му давай с лъжичка. Също така махни захарта. Това е моето мнение.
Виж целия пост
# 3
Съвсем същото е и при нас - все едно аз съм го писала, само че аз във водата не слагам захар.
Според мен няма място за притеснение - щом не иска не го насилвам. Достатъчно е съвсем мъничко да
поеме, за да отмие млякото в устата, за да не се развиват гъбички - така ни каза педиатърката.
 Аз след всяко хранене му предлагам вода - понякога пие доста, понякога хич не я ще - то само си знае
кога има нужда.
Виж целия пост
# 4
Съвсем същото е и при нас - все едно аз съм го писала, само че аз във водата не слагам захар.
Според мен няма място за притеснение - щом не иска не го насилвам. Достатъчно е съвсем мъничко да
поеме, за да отмие млякото в устата, за да не се развиват гъбички - така ни каза педиатърката.
 Аз след всяко хранене му предлагам вода - понякога пие доста, понякога хич не я ще - то само си знае
кога има нужда.
значи не само ние сме на приливи и отливи? Laughing
Виж целия пост
# 5
значи не само ние сме на приливи и отливи? Laughing

А и като гледам сме раждали горе долу по едно и също време!  baby_neutral
Виж целия пост
# 6
Всяка изпита глътка вода е глътка мляко по-малко.
Детето знае кое е добре за него, не го наливай насила и не се плаши, като не пие.
Ако приготвяш АМ точно по указанията за брой мерителни лъжички и милилитри вода, то бебето си получава необходимата доза течност.
Не се притеснявай, няма бозайник, дето да тича след бебетата си с биберон да ги налива с вода Wink
Виж целия пост
# 7
Щом не иска вода не го насилвай. За захарта са ти писали вече.
Виж целия пост
# 8
Махаш водата и захарта.

В кърмата и АМ има достатъчно вода, но във водата няма и една калория, нужна за бебето.

Изчакай с водата до 6-тия месец, когато захраниш.
Със захарта изчакай  до 12-тия месец и след него - колкото повече, толкова по-добре.
Виж целия пост
# 9
....Не се притеснявай, няма бозайник, дето да тича след бебетата си с биберон да ги налива с вода Wink
hahaha hahaha  Hug
Виж целия пост
# 10
Със сигурност няма нужда да слагаш захар, а и самата вода не ти е нужна в млякото има достатъчно. Моето бебче още не е пило вода и докато не стане на 6 месеца нямам намерение да й давам  Peace
Виж целия пост
# 11
Вахни захарта, опитай да дадеш вместо вода чай, примерно на ХИП за колики, но сложи една лъжичка вместо две на 100мл.само за вкус, намалявай количеството чай докато остане само чиста вода, ние така бяхме.
Виж целия пост
# 12
да махнеш захарта като начало newsm78
и не се притеснявай и дъщеря ми не пие вода , аз също се притеснявах , но разбрах че няма за какво
Виж целия пост
# 13
Махаш водата и захарта.

В кърмата и АМ има достатъчно вода, но във водата няма и една калория, нужна за бебето.

Изчакай с водата до 6-тия месец, когато захраниш.
Със захарта изчакай  до 12-тия месец и след него - колкото повече, толкова по-добре.
 newsm10
Виж целия пост
# 14
И Ели не иска да пие вода. Пиеше чай през втория месец, но след това не иска и глътка от него и не и педлагам. Мисля, че се увери че не е мляко и не иска да прави компромиси Laughing

  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия