подут лимфен възел

  • 5 416
  • 10
 4ела съм инфо за лимфните възли и 4естно казано,като открих по слу4айност
на вратлето на синът ми, подвижно грахово топ4енце,сериозно се притесних.
Мястото не е болезнено,даже малко трудно се напипва.
Личната лекарка е категори4на,4е няма място за тревога и несмята да ни насо4ва към хематолог(нали така се казва)
Кръвните изследвания на детето са добри,жизнено е ..
Има една упорита кашлица сутрин ,която продължава дълго време
и една нощ,го заболя ушенцето - предполага се,4е това може да доведе до временно подуване на лимфен възел в областта.
Моля,ако някой е имал същите притеснения да сподели,дали трябва да предприемам по-сериозни мерки
и изобщо кога трябва да се притесняваме  от подут лимфен възел?
Виж целия пост
# 1
На мене ми се е случвало,когато бях малка.Пиех антибиотици и си изчезна,не се притеснявай. Hug
Виж целия пост
# 2
Kъде на вратлето?
Виж целия пост
# 3
Намира се,отзад на вратлето-ниско долу в дясната половина..м/у другото ,лекарката откри още
две малки подутинки на тила ,разположени симетрично...
Днес пак и се обадих и тя пак ми обясни,4е синът ми за възрастта си е много висок  (надраства връстниците си)-
полу4авало се дисбаланс м/у растежа и натрупването на мускулна маса на определени места по тялото и след време,тези подутинки,ще се покрият с мускулна тъкан...(дали ме разбрахте-незнам)
Педито вижда,4е съм притеснена и ми каза,щом толкова държа,в понеделник,ще му пусне пълни кръвни изследвания,ще вземем секрети от гърло и нос,но е убедена,4е кръвната картина няма
да покаже нищо тревожно..
Ще се консултирам и с други доктори,но ми беше интересно да попитам,
дали и при някои други деца е имало подобно нещо Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Не е редно да има там възли. Приема се за нормално, да има в основата на тила, там, където се съединяват вратлето и главата /образно казано/. Всички други мимфни възли се наблюдават и се вземат мерки. Добре сте решили да пуснете кръвни изследвания. На Никол за подут лимфен възел отпред на вратлето лекарката искаше да го наблюдавам и да давам повече моркови /за витамин А и Е/.

Не го бутайте често и не го натискайте, че така се увеличават и стават болезнени лимфните възли  Peace 
Виж целия пост
# 5
Здравейте момичета  Hug
Навсякъде по тялото, както и по шията, или в мишницата, има лимфни възелчета. Те са толкова много, че не можеш да им хванеш края  ooooh!
Когато стане възпаление - от зъб, хрема, синуит, травма по главата (за шията), огризани нокти, драскотини от котки, ранички от копане, ухапване (за ръката), или същото по краката - тези възелчета се възпаляват, подуват, зачервяват, заболяват и прочее...
И тъй като човек си мисли винаги че има рак  newsm78 тогава го хващат нервите  #2gunfire
Спокойно, това става едно на 100 001 !
Обадете се на лекар, който ви е приятел, или на когото вярвате (не винаги е едно и също)  #Crazy и питайте...
Бъдете щастливи, на мен ми беше приятно  bowuu
Виж целия пост
# 6
Моите и двамата имат-белези от предишни възпаления,които не изчезват напълно(или изчезват,но много бавно,защото съм ги напипвала като са били здрави).Не съм го смятала за притеснително,и дано да не е Praynig ,но големия толкова често ми е боледувал(и още е така),че немога да им хвана края Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
не мисля че е нещо ужасно. моят син има такова възелче само когато е с настинка, т.е. когато се разболява тогава се надува.
Виж целия пост
# 8
В момента съм с подут лимфен възел под челюстта, колкото малък орех беше като се появи и то от херпес. Снощи обгорих херпеса с паста за зъби и точно за пет минути ми излезе тази подутина, веднага измих пастата дезинфектирах мястото и сложих ацик, тази сутрин лимфния възел и колкото лещено зърно. ЛВ са много чувствителни и реагират при инфекция.
Виж целия пост
# 9
Здравейте момичета  Hug
Навсякъде по тялото, както и по шията, или в мишницата, има лимфни възелчета. Те са толкова много, че не можеш да им хванеш края  ooooh!
Когато стане възпаление - от зъб, хрема, синуит, травма по главата (за шията), огризани нокти, драскотини от котки, ранички от копане, ухапване (за ръката), или същото по краката - тези възелчета се възпаляват, подуват, зачервяват, заболяват и прочее...
И тъй като човек си мисли винаги че има рак  newsm78 тогава го хващат нервите  #2gunfire
Спокойно, това става едно на 100 001 !
Обадете се на лекар, който ви е приятел, или на когото вярвате (не винаги е едно и също)  #Crazy и питайте...
Бъдете щастливи, на мен ми беше приятно  bowuu

Благодаря за информацията! Не съм знаела, че има толкова много причини за подуване на лимфните възли. Имам два, които почти винаги са леко подути и на лекар съм ходила - нищо ми нямало, ама като съм Тома Неверни... Сега съм по-спокойна!
Виж целия пост
# 10
Благодаря на Doktor Ogi и на всички,които
сте се включили в темата...
Вече се успокоих -детето ми мина през три различни педиатъра(нали съм паника #Crazy),
които потвърдиха и вашите мнения,4е този сорт подутини,не са опасни.
Отзад на вратлето,преди седмица,синът ми имаше една пъпка,която до скоро много го дразнеше и се 4ешеше -
 и след това което прочетох и ми кзаха лекарите, си давам сметка,4е подутинките се падат в близост до обрива
и е съвсем логично,да са се появили и  заради това или пък
  дългото възпаление на гърлото на детето.

Благодаря ви отоново-желая здраве на всички ви!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия