Бебче на 15 дни - много плаче!Колики или...?

  • 943
  • 8
Здравейте на всички мами! Имам един въпрос към вас! Имам малко племенниче, момченце, на 15 дни, което много плаче! Почти през цялото време - свива крачета и плаче. Аз предполагам, че е от колики! Има ли значение какво яде майката, когато кърми и дали храната и се отразява върху състоянието на бебчето.
Аз предполагам, че може да е гладничко и да иска по-често да суче!
Братовчедка ми са я посъветвали да го дохранва - стандартно при всички плачливи бебета май. Но не мисля, че е добра идея. Има си кърма, изцежда я. Казали и ,че може да е рядка.
Моля ви, да я посъветвате, понеже тя ще чете тук! Все още не се е регистрирала, понеже не остава време - бебчо много плаче !
Благодаря предварително за отговорите ви    bouquet !
Виж целия пост
# 1
Почнали са го коликите мъничето.Дава ли нещо за тях?Ако не помага да се посъветва с педиатър с какво да ги смени.Как кърми по час или на поискване?Да пробва на поискване да го кърми и ако може да махне дохранването с АМ.Повече гушкане на бебчо и носене на ръце.Да не се притеснява че така ще свикне.Сега малкото човече се нуждае от много нежност и внимание.
Виж целия пост
# 2
Съветвали са я да дохранва, но не дохранва. Бебчето е само на кърма!
Виж целия пост
# 3
На колики си прилича тов, което описваш. Щом има достатъчно кърма, няма нужда да го дохранва - само ще затрудни коремчето повече! Naughty Да пробва капки против колики, затопляне на коремчето и най-вече гушкане и носене - дано отминат бързо тия бебешки мъки! По въпроса за диетата на кърмачката - във форума има много информация - може да прочетеш вместо нея и да й обобщиш. На първо време добре е да намали ( или изцяло изключи) млечните продукти, шоколада, кафето, бобови. Пожелавам бързо успокояване на бебчо и да си кърми успешно! Hug
Виж целия пост
# 4
Колики са, моят съвет е да го държи на гърда колкото по-често по-добре,  от кърма не може да го прехрани, а когато суче по-малко плаче, поне така беше при нас. Коликите бяха до около 50 ден  и да не почва да дохранва при условие че бебето си суче, и да не дава води и глюкози ....
Виж целия пост
# 5
Препоръчвам на майчето да прочете ето тази много кратка статийка:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21073
В САЩ всички педиатри използват точно тези признаци за да проверят дали бебето поема достатъчно кърма.
Ако бебето се храни достатъчно (подозирам че е така) майката трябва да се успокои.
Срещу коликите, както и срещу преумора, превъзбуждане, за по-лесно изакване, срещу хълцане, за приспиване и успокояване (и за каквото още се сетите), при нас действаше кърменето. Първите 2 месеца ми беше много лесно-при всяко недоволство слагах Алекс да суче и му минаваше.
Горещо препоръчвам този метод на лечение на всичко-така е много лесно да се гледа бебе Grinning
Друго, което помагаше беше носенето в кенгуро или слинг, гушкане на рамо (гака че коремчето да е притиснато в тялото на този, който гушка), разходки с количка или кола, пеене и т.н. Аз лично лекарства против колики не съм давала и не бих давала, понеже не искам да давам излишна химия на детето си.
Много е важно също така майката да е спокойна и отпочинала-давам гаранции че ако майката е нервна или уморена бебето също става нервно. Нека семейството и приятелите и помогнат с къщната работа и да я подкрепят, а не да я карат да се съмнява, че се грижи добре за бебето си (ако е възможно де).
Най-вече нека да знае майчето, че бебето постепенно ще се успокои, ще свикнат един с друг и ще им става все по-приятно да са заедно. Обикновено след първия месец и бебето и майката се успокояват (майката е по-уверена, че умее да се грижи добре за бебето, а самото бебе вече се е уверило, че това е така Grinning) и живота им става много по-лесен и приятен! Hug
Виж целия пост
# 6
Ето и една чудесна статия за коликите:
клик

А ето и един цитат от нея:
Цитат
5 неща, които родителите могат да направят, за да задействат успокоителния рефлекс:

1)      Повиване (бел.прев. – има се предвид плътно загръщане на бебето с леко одеалце, а не вредното повиване с изпънати крачета) – плътно, с ръцете надолу

2)      Странична позиция или по корем (бел.прев. – има се предвид да се държи бебето на ръце в такава позиция, а не да лежи/спи по корем!) – макар че да спи по гръб е най-безопасната позиция, това е и най-малко ефективната за успокояване на плача

3)      Силен звук шшшш – висок, продължителен бял шум(т.е.наподобяващ шума от майчината утроба-бел.моя)

4)      Люшкане – ритмично движение

5)      Сучене – за много неспокойното бебе тези древни методи трябва да бъдат прилагани всички наведнъж и толкова енергично, колкото плаче то самото. (Трябва да се чувствате сякаш „танцувате” с бебето, като то ви води!)
Твърде често се избързва с предписването на дохранване-абсолютно е ненужно в този случай.Единственото спасение е много често кърмене-без оглед на това преди колко време е сукало бебето за последен път и т.н.В този труден за бебето период майчината гърда е най-силната и приятна утеха-дори то самото я търси постоянно,а всички решават,че гладува Crazy
Виж целия пост
# 7
Подкрепям по-горните мнения..и само да добавя храните, които не трябва да консумира майката /обострят коликите/-не се изключват изцяло мл.продукти, а само прясното мляко; зелето във всичките му форми /също като бобовите е газоотделящо/, ряпата, умерена консумация на ядки-а фъстъци-поради това че е силен алерген да се избягва.
Успех и  дълго кърмене!
Виж целия пост
# 8
Няма спор-това са колики.Виртуалните ми колежки са ти изписали много за тях.Вслушай се.Аз съм давала за коликите капки и редовно слагах на гърдата да суче.Май второто по-помага.Продължавай да кърмиш и успех! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия