разтърсваща любов или спокойно съжителство

  • 2 928
  • 29
От известно време си блъскам главата с един въпрос. Реших да го споделя, пък дано темата бъде интересна и за вас. Кое според вас е в основата на здравословна връзка - разтърсващата всеотдайна любов или приятелството, спокойствието, подкрепата. Имам чувството, че си отговарям още със самия въпрос, но все пак... Бракът ми беше основан на тръпка, страст, секс, "чувства"...и май дотук беше - резултатът е ясен - щом седя и си пиша тук newsm78
Но от друга страна ако се обвържеш със свестен и грижовен мъж, без да имаш тръпка - това не е ли лъжа, нечестна постъпка спрямо него. Аз лично не бих искала някой да е с мен без да има чувства...
Пък и не знам дали съм способна на това...
И има ли такова чудо като  - обичали се, оженили се и живели щастливо до края на дните си....
Виж целия пост
# 1
И двете!
Защо трябва да се взаимоизключват?    Laughing
нагла съм , нали!
Отговор не мога да дам, само да вярвам мога....приказките все пак трябва са написани на основата на истински случки!  Laughing
Виж целия пост
# 2
Аз не бих могла да живея с някого без чувства, нейскам и с мен да живеят така.Няма ли ги чувствата всичко рано или късно се разбива.Разбира се ,че с годините и времето те намаляват,остава доверието ,приятелството подкрепата,но нали те са се изградили на обичта към човека отсреща? newsm78
От опит знам,че да сте заедно само заради децата,хората,и т.н. е мъчение и за двамата.Тогава нищо не е както трябва....... Twisted Evil
А такова чудо(живяли дълго и щастливо )го има,познавам такива хора,но при мен не се получи.....
Пожелавам всеки да изпита ;обичали се,оженили се и живяли щастливо до края на дните си; Peace
Виж целия пост
# 3

Пожелавам всеки да изпита ;обичали се,оженили се и живяли щастливо до края на дните си; Peace
Мм дааа и аз познавам такива двойки с над 30-годишен брак...Баси...
Размечтах се, отнесох се.... Embarassed
Ущипете ме да се събдудя, моля!  Laughing
Виж целия пост
# 4
Може би истината е другаде..Почти всяка връзка започва разтърсващо. Номерът е как, след хормоналното успокоение,  да се наблегне на другите неща, които свързват двамата и всеки да положи усилия връзката да остане стойностна....

Защото в повечето случаи, единият от двойката след свалката или брака решават, че другият им е в кърпа вързан и са до там...Не казвам, че всеки ден трябва да е низ от изненади и фойерверки....мисля, че ме разбирате  bowuu
Виж целия пост
# 5
Да живееш с някого без чувства не си е работа... Но това не означава и че ще има изпепеляваща страст постоянно и само като се погледнете ще скачате в леглото (не че би било лошо Simple Smile )
Отношенията на хората просто се развиват. Ако може да запазим мъничко от тръпката и да разнообразяваме понякога спокойното си ежедневие би било най-добре според мен. Стига винаги да трием любовните СМС-и към трети лица  Twisted Evil
Виж целия пост
# 6
Но при "обичали се" винаги единият обича повече и опази Боже това пак да съм аз....
Всъщност май времето, което съм сама вече съвсем ми е объркало главата и малко съм се обезверила...

Виж целия пост
# 7
Ако някой не те обича така както ти искаш, това не означава, че не те обича с цялата си душа.   
Любова не може да се мери. Можеш да влагаш повече надежди, да  имаш повече очаквания, но да обичаш повече? Или обичаш някого или не. Проблемът е, че обичаме по различен начин.
Виж целия пост
# 8
Стига винаги да трием любовните СМС-и към трети лица  Twisted Evil

Май не е въпросът в триенето им....
Виж целия пост
# 9
Любова не може да се мери. Можеш да влагаш повече надежди, да  имаш повече очаквания, но да обичаш повече? Или обичаш някого или не. Проблемът е, че обичаме по различен начин.

Stun, всъщност съгласна съм с теб!
Виж целия пост
# 10
Това беше на бъзик... Ама до сега една не съм видяал да си е ровила в телефона на мъжа  и да не е намерила нещо от което да си направи филм. Понякога има повод за притеснения, но далече не винаги. Но другата страна ако знаете как се чувства като и ровят в нещата... За това доверието се губи двустранно. Особено пък ако човек няма какво да крие и го проверяват.
За това е по-добре да си имаме доверие, за да можем да се обичаме Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Даааа, ако не искаш да срещаш мечка, недей да ходиш в гората (относно смс-те),но ако намериш смс с текст - котенце, мишленце, мече и т.н. според мен винаги филмът е документален, а не фантастичен #2gunfire
Виж целия пост
# 12
Да Ви разкажа как е при мен.Омъжих се след изпепеляваща луда страст,бурни чувства,страхотен секс за мъж който изобщо не познавах.Девет години живях с него и така и не резбрах .,че сме били семейство.Той на работа ,аз с децата.Виждахме се само в събота и неделая и от нас по влюбени нямаше.После дойде раздялата,другата и т.н.Останах сама с децата до толкова се бях вглабила в отглеждането им ,че не исках дори да ми споменават за мъж,докато не се появи приятеля ми.Нямаше страст,нямаше бурен секс ,нямаше чувства от моя страна.Запълвах просто една празнина по някога ,излизахме заедно,кафе ,кино,театър,разходки из различни градове,почнахме да вземаме и деца с нас,постепенно ,по малко започна да ми харесва да съм  с него.Липсваше ми когато заминаваше и го чаках да се върне с нетърпение.Постепенно ,бавно ,ден след ден този мъж ми показваше колко много ме обича и аз му повярвах,обикнах го -като приятел!!!!!Обиквах го всеки миг в който беше до мен в лошите ми моменти и в болките.Сега когато децата му кажат мило0"тате "на лицето ми грейва истинска любов към този мъж и знам ,че това е моя При Heart Eyesятел и най-големия ми дар от съдбата
Виж целия пост
# 13
Това е нещо, което и аз съм се питала преди. Даже съм си го говорела с приятелки, не знам защо всички бяхме единодушни в едно, важното е мъжа до теб да те обича. Ако го обичаш и ти - какво по-хубаво, но ако го обичаш повече, отколкото той теб, вече е кофти за теб. Е, в крайна сметка, аз самата се омъжих по любов, независимо колко съм разсъждавала върху това или онова...
А здрав брак се получава според мен с желание от двете страни, много компромиси и нагаждане, не всеки да дърпа нанякъде, да гледа да наложи своето, чие его ще надделее и да не се изслушват и опитват да се разберат взаимно. За съжаление написано изглежда по-лесно, отколкото е в действителност. И въпреки, че на теория всеки го знае, на практика малко го могат.
Виж целия пост
# 14
На 27 ми е струва малко рано да се откажеш от разтърсваща любов...  И изобщо  няма никакво значение какво мислиш предварително, то ще си стане каквото трябва и като му дойде времето:))
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия