Цената на живота според Алианц

  • 5 312
  • 28
Пускам темата , защото съм афектирана , от отношението на тази фирма .На кратко , съпругът ми претърпя трудова злополука на работното си място и се наложи да претърпи пластична операция на ръката си. За тази цел му беше взета кожа от крака и му беше присъдена на ръката. За радост нямаше засегнати сухожилия и нерви и след 50 дневен болничен той се възстанови.Застрахователната компания към която е зстрахован съпругът ми обаче му изплати 9 лв обезщетение за трудовата злополука , което ми се видя меко казано смешно  ooooh!
Това е което исках да споделя ,просто ми беше смотано .Благодаря че ме изслушахте  Hug
Виж целия пост
# 1
Това зависи от застрахователната сума! Съпругът ти още при застраховането трябва да е висдял колко е тя!
Виж целия пост
# 2
Да , Мадам Гоца съгласна съм става въпрос за задължителната застраховка която се сключва от работодателя за работниците , но все пак може ли да е обезщетението 9 лв ?Това реална сума ли е ?
Виж целия пост
# 3
   Наистина звучи много жалко.
Виж целия пост
# 4
Подиграват се с хората!Май целта им е да ти платят,колкото да се каже ,че са дали нещо!
Виж целия пост
# 5
За жалост аз го приех точно като подигравка , направо хем ми се дорева  от яд , хем ми стана смешно  ooooh!
Виж целия пост
# 6
Абе в тая страна да има нещо да е наред и да е без проблеми?!
Позната беше цяло лято в САЩ. Работеше в старческия дом на сестра си. После разказа как сестра и инвестира по различни начини в служителите си, дори и в най-ниско квалифицираните. В това число и голяма застраховка, като при постъпването на работа всеки се застрахова автоматично не сам, а от фирмата! И това в старчески дом. А за мъжът ви, който е претърпял трудова злополука съм сигурна, че работата му е много по-рискова!
Виж целия пост
# 7
Eми явно просто работодателят просто е избрал минималната сума, за да плати възможно най - малко. Застрахователите нямат  вина в случая.
Виж целия пост
# 8
Не мога да се съглася, мадам Гоца! Направо не вярвам, че има застрахователна фирма, която да има толкова минимално обезщетение, има нещо гнило според мен - несериозно звучи да изплатиш 9 лв. - това за марли за превръзки няма да стигне! Според мен има нещо гнило, Зечова newsm78
Виж целия пост
# 9
Подиграват се с хората!Май целта им е да ти платят,колкото да се каже ,че са дали нещо!
Peace
Виж целия пост
# 10
Да не би тия 9 лв да са само остатъкът след покриване на лечението?
Виж целия пост
# 11
Да не би тия 9 лв да са само остатъкът след покриване на лечението?
не не са  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Ей, държаво, държавоооо ooooh!
Виж целия пост
# 13
Само да поясня как става изчислението на застрахователното обезщетение.

Да приемем, че съпругът ти е застрахован върху 2 500 лв. Тази сума в цялост се изплаща само при смърт от злополука. Размера на сумата се определя от Работодателя. При настъпване на трудова, или битова злополука, вследствие на която няма настъпила смърт, пострадалия се явява на лекарска комисия, която определя процент на увреждането, съгласно една книжка на ТЕЛК, и този процент се вади от общата сума, хипотетично 2 500 лева, и се изплаща на застрахованото лице. Възможно е да се признаят и болнични разходи до 100 лв. след представяне на фактура.

Горе долу това е принципът. Мъжът ти това проходил ли го е?
Виж целия пост
# 14
Само да поясня как става изчислението на застрахователното обезщетение.

Да приемем, че съпругът ти е застрахован върху 2 500 лв. Тази сума в цялост се изплаща само при смърт от злополука. Размера на сумата се определя от Работодателя. При настъпване на трудова, или битова злополука, вследствие на която няма настъпила смърт, пострадалия се явява на лекарска комисия, която определя процент на увреждането, съгласно една книжка на ТЕЛК, и този процент се вади от общата сума, хипотетично 2 500 лева, и се изплаща на застрахованото лице. Възможно е да се признаят и болнични разходи до 100 лв. след представяне на фактура.

Горе долу това е принципът. Мъжът ти това проходил ли го е?
не на Телк не е ходил ,но като отиде в дружеството от там са му поискали само да предостви епикризата от болницата и  документа от Нои че е трудова злополука . Нищо друго .
И след 15 дни му преведоха 9 лв това  е Shocked
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия