Почивка-пътуване в дъждовно време

  • 1 244
  • 9
Срам не срам, ми се ще да потърся съвет на по-знаещи и опитни в пътуванията.....

Планирах отдавна почивка семейна с обикаляне (с кола) по маршрут Варна - Шумен - В.търново и региона - Габрово и региона - Трявна и региона и евентуално Троян, която трябва да почне утре....... Свободна програма, т.е. ще отсядаме за толкова време, колкото искаме. Набелязах си места за отсядане и културно-исторически места за посещения, обаче от вчера съм в голяма чуденка какво ще е това пътуване през тази очертаваща се дъждовна , облачна и студена седмица?!
Да кажа само, че никога от 13г. насам не съм почивала или пътувала през лятото, когато времето е подходящо, мечтаех си за почивка, а то може да стане така, че да си седим в хотелските стаи и да чакаме дъжда да спре.....
Моля  Praynig за някакъв съвет.....някой пътувал ли е в такова гадно време?!
Виж целия пост
# 1
Преди малко се прибрахме от там - Търново, Боженци, Габрово, Ловеч  Simple Smile Няма сняг, само на Узана валеше. В Етъра е много хубаво, останах приятно изненадана, че го поддържат. Ако ходите до Боженци, имай предвид, че колите се оставят на паркинга пред селото, вътре се ходи пеша, така че ви трябва чадър  Simple Smile За ядене препоръчвам Боженското ханче - всичко беше много вкусно, а обслужването - бързо. Кафе на пясък и кадаиф - в Шекерджийницата.
Виж целия пост
# 2
Да, ама вие сте хванали добро време....мен ме очакват дъждове и Т до 10 градуса  Cry...а исках да се разхождаме, снимаме, да седнем някъде да хапнем, после пак да се разхождаме......толкова точки имам в списъка Cry
Че кой ли ще тръгне на почивка в края на октомври........
Виж целия пост
# 3
Всъщност, само в петък беше хубаво, след това валеше почти нон-стоп. Няма страшно, щом сте с кола... вземете си чадъри, дъждобрани и дебели пуловери и се наслаждавайте, есента е красива там  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
А защо щом не сте с твърда програма не направите лека ревизия? Първите 2 дни (докато се поизвали) залягате в някое СПА по трасето, отпочивате добре и се освежавате. После го дават спиране на валежите и прилични температури-обикаляте. Аз бих направила лека реформа в тази посока Peace
Виж целия пост
# 5
Реша ли да ходя на почивка ,не ме плаши времето.Повечко дрехи за преобличане и това е .Няма да се разтопим я . Hug
Виж целия пост
# 6
Когато навън е студено и вали дъжд,толкова ми е хубаво в някоя планинска механа с чаша червено вино и мезе... Crazy Вашата дестинация ви предлага такива,добри възможности! Peace
Виж целия пост
# 7
И аз съм на същото мнение - хич даже не го и мисли ами стягай багажа и заминавай.Виж ако падне сняг до колене Laughing,тогава вече не бих тръгнала. Peace
Виж целия пост
# 8
а аз мразя да се пътува в дъжд.
Снощи едвам се прибрахме. Отврат  Tired

Taneto, виж по някои метеорологични сайтове с прогнози, какво ще бъде времето по тезси райони за 3-5 дни напред.
Виж целия пост
# 9
Гледах Шани, дори няколко сайта следях по няколко пъти на ден......и ни хвана шубето от толкова дъждовни прогнози, и понеже не сме пътували в кофти време, и понеже искахме хубаво време .....се отказахме......не ми върви с тази почивка и това е. Мармарис ми се провали, лично се отказах от обикаляне из Б-я.....искам пък ваканция на топло и ще чакаме да мине зимата  Simple Smile

Отскочихме само до бабиндом  Wink и по пътя позяпахме Св. Влас и Несебър извън сезона - кеф - никакви туристи, тишина и спокойствие  Simple Smile

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия