от кога в проходилка?

  • 1 882
  • 45
Здравейте мами, интересувам се от кога мога да сложа моето момиче в проходилка? Преди седмица стана на 8 месеца, а от около 2 седмици иска непрекъснато да слиза на земята да стои права. Направо ме побърква, нито да седи, нито да лежи, само трябва да я държа да стои права и като си хареса нещо да я придвижа до него. Оставам без ръце и кръст.
Виж целия пост
# 1
Аз сложих дъщеря ми в прходилка,след като седеше стабилно седнала сама-около 7 месец!
Ще има отговори и от никога Blush
Виж целия пост
# 2
Хвала на този, който е измислил вълшебния уред- проходилката!  newsm20
И двете си деца ги сложих на 7 месеца... Wink
Виж целия пост
# 3
Към 7-8-мия месец започнах да го слагам в проходилката.
Виж целия пост
# 4
В момента е в проходилка и не мога да го спра да обикаля целия апартамент.
Слагам го в нея от около 2 седмици,но в разумни граници.
Виж целия пост
# 5
В седмия месец сложих детето си на проходилка.  Grinning В началото изобщо не помръдваше, само стоеше и гледаше играчките и всичко около него. Постепенно се научи да се предвижва с нея.
Виж целия пост
# 6
Сложих я на 7 мес.,първо тръгна с нея назад.
Виж целия пост
# 7
След 7-ми може. Тогава сложих моето и не е слязло от нея до година и 8 месеца. Супер доволна бях. Не е вредна, не се притеснявай  Wink
Виж целия пост
# 8
Аз сложих сина си на 6 м. и половина.
Виж целия пост
# 9
След навършени шест месеца го сложих.
Виж целия пост
# 10
Слагай я спокойно,тя самичка ти е показала,че вече е готова за това.В началото за по няколко минути,за да не се изморяват крачетата.Следи я когато започне да й омръзва и бързо я вземи от там,за да не почне да я приема като затвор или  наказание.Поне аз така направих с моето момче.Първите дни може би само ще стои и ще се кефи на новата си независимост,но скоро ще започне да прави стъпчици.Тогава не забравяй да махнеш от пътя и всички опасни вещи и да обезопасиш контактите.Ще падне голяма веселба Laughing,а и ти ще можеш да си свършиш нещо вкъщи.
Виж целия пост
# 11
На 5 месеца и половина го сложих за пръв път, но за по 2-3 мин на ден! После започнах да го държа повече в нея!
Как никой досега не я отрече Thinking
Виж целия пост
# 12
...
Как никой досега не я отрече Thinking

Да направя сефтето, тогава.  Mr. Green
Отричам я!  Laughing

Остави си детето на пода да се изправя и да стои право. Защо го държиш и го носиш постоянно?
Естествените етапи на двигателното развитие са от пълзене до изправяне и прохождане сам. Така се учат децата на правилна координация на крайниците, на пазене на равновесие, на правилно пристъпяне.

Моите и двете са без проходилки. Малката на 6 месеца пропълзя, на 7 се изправи. По цял ден щъка, придържайки се за мебелите или пълзи по пода. Изобщо не се занимавам с нея, дори няма особено желание да ми е в ръцете и бърза да слезне на пода.  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Синът ми беше на 5,5 - 6 месеца, когато започнах да го слагам в проходилка, като в намалото за кратко и постепенно увеличавах времетраененто.
Виж целия пост
# 14
...
Как никой досега не я отрече Thinking

Да направя сефтето, тогава.  Mr. Green
Отричам я!  Laughing



Пу и аз втора.  Mr. Green Първото го сложих в проходилка на 6м, какво да се прави - млада майка, неопитна. Слава богу нямали сме инциденти, детето проходи на 10м, но много нестабилно. За второто вече бях прочела какво казват ортопедите за проходилките и въобще не сме ползвали. Започнах да го слагам на одеало в средата на хола. Детенце си пропълзя професионално, започна сам да се изправя, да сяда. Проходи пак на 10м, но много по-стабилно. Сега с третото хич и не се замислям за такъв уред.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия