ВНИМАНИЕ,ОПАСНИ БЕБЕШКИ ШИШЕТА!!!

  • 83 557
  • 392
Не знам колко от вас четат вестници или изобщо имат време за това,но на мен ми настръхна косата след като прочетох това:
ПЕЛЕНАЧЕТА СУЧАТ ОТ КАНЦЕРОГЕННИ ШИШЕНЦА
ОПАСНИ БЕБЕШКИ БУТИЛКИ НА ПАЗАРА
Една от най продаваните марки за бебешки бутилки в България -Авент е на първо място в списъка продукти които съдържат опасното химично съединение бисфенол А.Това показа проучване на група британски учени ,които са оценили над 500 научни публикации и са стигнали до извода ,че опасна за здравето може да е не само храната ,но и нейната опаковка.
МАРКИТЕ
На българския пазар се предлагат всички марки бебешки бутилки от ТОП 5 с най-високо съдържание на химичното съединение бисфенол А.Това са марките AVENT,DR.BROWNS,EVENFLO,GERBER,PLAYTEX.
При производството на бутилки за бебета,пластмасови бутилки за минерална вода ,бутилки за спортисти,съдове за микровълнови печки,както и за някои полимери в пломбите за зъби,се използват материали ,които могат да станат причина за сериозни заболявания,в това число и рак .Лабораторни тестове в Америка са доказали,че петте най разпространени марки за бебешки бутилки съдържат опасния хормоноразрушаващ бисфенол А,който потенциално уврежда човешкото здраве и среда.
ОПАСНОСТТА
Всеки ,който е пил от пластмасова бутилка ,или е ял от пластмасова чиния ,е имал допир с това съединение.Екипът от учени потвърди,че химикалът се отделя от пластмасите,в състава на които участва и преминава в храната или течностите ,до които има досег.Най страшното в откритието на британските изследователи е това ,че въздействието на отровната опаковка може да стане още в утробата.Ако бременната жена пие от бутилка,в производството на която е използван бисфенол А ,то вероятността нейният нероден син в последствие да развие рак на простата е достатъчно голяма.
ОПИТИ
Направени са множество експерименти с бременни мишки .Учените във Великобритания им въвеждал различни дози с бисфенол А .Резултатът се оказва направо плашещ всички мишки били открити патологични изменения на простатата.
ДО КАКВО ВОДИ:
1.Ранно начало на пубертета
2.прекалена пълнота
3.диабет
4.повишаване на агресията
5.понижаване на паметта
6.преобръщане на нормалните сексуални разлики в структурата на мозъка
7.понижаване на имунната система
8.рак на гърдата
9.рак на простатата
10.помятане
ПРЕПОРЪКИ ЗА РОДИТЕЛИТЕ:
1.Купувайте дървени играчки,така със сигурност в организма на детето ви няма да попадне бифенол А.
2.Ако все пак купувате пластмасови играчки търсете надписа на етикета pvc-free.
3.Винаги проверявайте дъното на продукта.Не купувайте такива продукти,които имат надпис PC.Това символизира наличието на вредната поликарбонатна пластмаса.Често номер 7 означава че материалът е поликарбонатен.Не закупувайте продукти,които имат номер 3.Това във всички случей означава че продуктът е направен от PVC пластмаса.За да сте сигурни ,купувайте продукти,които в триъгълника на дъното си имат изписани номер 1,2 или 5.
4.Не затопляйте никакви напитки или храни в пластмасови съдове.
5.Избягвайте да храните децата си с консервни храни .бисфенол А се разлага  от метала и попада в храната,което консумирате.
6.Най добре да купувате храна на децата си в стъклени бурканчета или бутилки.
7.Ако използвате пластмасово съдове никога не използвайте миялна машина за тяхното измиване.Избягвайте горещата вода,както и силното търкане при почистването им.
НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ ВИ ПОМОГНАЛА ПОНЕ МАЛКО
Виж целия пост
# 1
Малее!
Виж целия пост
# 2
добре де ми стъклените бурканчета имат метални капачки с нещо гумено по тях Thinking,а всичката вода се продава в пласмасови шишета Thinkingкакто и олио,мляко....ит.на т.как да го избегнем?Не споря а просто се чудя .И друго само 5 вида шишета ,а кой е иследвал стотиците видове ''куча марка''дето в европа не са и чували за тях?ами проходилки,столчета за хранене ,лъжички......малката всичко в устата пъха.Не ми е приятно но как да го избегна?
Иаз съм притеснена но каква полза като няма как да я предпазя?А като си помисля че на вън един сок да изпием,едно кафе....всичко е в пласмаса или още по вредния стиропор?!
Виж целия пост
# 3
Да се включа само с едно уточнение, щото съм доста вътре в темата - от поликарбонат са само големите балони с минерална вода, които се използват с автоматите за вода в офисите. Нормалните бутилки за домашна употреба са от PET (1) или разновидност на полиетилена и са едни от най-безвредните. Но дори и тези от автоматите не са толкоз опасни, защото не се нагряват и не се мият механично отвътре, съответно опасността да изтече бисфенол във водата е по-малка. Разбира се, добре би било да не се използват прекалено дълго, ама това надали е постижимо. Нали ги пълнят отново като се свърши водата.
По-сериозен е проблемът с бебешките шишета от поликарбонат, щото те се нагряват, стерилизират, мият се с четки, които ги издраскват. Добре, че има алтернативи. Вече има специални шишета без бисфенол, тоест от пластмаса различна от РС (7). А според мен най-добре си е стъклени шишета, там със сигурност ползвате шишето дъълго без да се появят никакви вредни ефекти от това.
И ако някой си хвърля поликарбонатните шишета, надявам се да го направи в жълтата кофа за пластмаса, за да не отиват на сметището. Щото от там сещате се къде отиват токсичните вещества - в почвата и водата и пак се връщат при нас.
Виж целия пост
# 4
Сега си погледнах шишетата - всички са от поликарбонат,включително и авентските.Добре де,няма ли кой да упражнява контрол на тези неща.Някъде бях чела,че бисфенол се отделя,ако се затопля млякото в микровълнова с бутилката
Виж целия пост
# 5
 Ползвам шишетата и бибероните на марката ПИДЖИН-РАЗГЛЕДАХ ГИ И С РАДОСТ МОГА ДА ВИСЪОБЩЯ ЧЕ ИМАТ НОМЕРАТА КАКТО СЛЕДВА: шише перисталтикбиберон-2,биберона-5,шишето с регулатор-1,биберона-6,имам и чаша magmag със сламка на чието дъно е знака триъгълник -5,и буквите PP
.....пьрвата ми рожба е отгледана с шиета ибиберони на АВЕНТ Cry Close...
Виж целия пост
# 6
Шишетата на Чико които имам са с номер 7,на Авнетските не открих номер,и на Бебе Конфорт са от PVC.Е какви да плзвам CloseОсвен стъклениnewsm78
Виж целия пост
# 7
Добре че до сега не ми се е налагало да ползвам никакви шишета. Скоро ще захраня малката и вчера накупувах различни неща:купих стерилизатор на avent-philips,на него пише РР в триъгълника 5 а в кръгче 2,дългото шише на Чико срещу колики има само 2 на дъното,лъжички на avent- 3 #2gunfire #2gunfire #2gunfireще ги изхвърля.Взех на Бебеконфорт чашка с гумен накрайник,но никъде нищо не пише,на опаковката също.Явно и това е за боклук .Имам от преди контейнерчета за кърма на avent-в триъгълника 5.
sisi_dim благодаря за информация, smile3525 полезна е!
Виж целия пост
# 8
Благодаря за инфото
А да знаете меламина какво точно е?
Виж целия пост
# 9
По-малко параноя, по-добра лактация... Laughing

п.п. Дървените играчки също не са безопасни. Боята почти винаги е с повишени стойности на оловото  Flutter
Виж целия пост
# 10
Склонна съм да вярвам,но нали минават през тестове.Доколкото знам трябва да имат одобрение.Все пак се прави за деца.
Виж целия пост
# 11
Ужас! Всичките ми шишета са на Авент. А какво доверие им имах....

Склонна съм да вярвам,но нали минават през тестове.Доколкото знам трябва да имат одобрение.Все пак се прави за деца.

Преди няколко седмици казаха за играчки с марката "Барби", чиято боя е с повишено съдържание на олово. Какво като се правят за деца, явно на някои не им пука  #Cussing out
Виж целия пост
# 12
И аз съм почитател на" Авент",до скоро се хранехме с пластмасови лъжички на "Бейбинова",играе с пластмасови играчки....какво да кажа  newsm78 дано всичко е наред за в бъдеще....
Виж целия пост
# 13
Склонна съм да вярвам,но нали минават през тестове.Доколкото знам трябва да имат одобрение.Все пак се прави за деца.
Ами то не е забранено да се продават шишета от РС. Производителите не признават, че има вреда от тях.
Те и производителите на PVC не признават че продуктите им са опасни, но в Германия вече е забранено да се изхвърля PVC на сметищата, в Скандинавия някои страни имат планове за постепенното му пълно елиминиране от употреба, доста общини в Европа имат локални закони, забраняващи PVC-то, а ЕС от тази година забрани някои от най-токсичните добавки, използвани в него.
Предполагам, че нещо подобно очаква и поликарбоната, но промените стават тогава, когато самите потребители покажат заинтересованост. Той този процес е започнал вече.
Иначе играчки без PVC със сигурност са тези на Чико и Лего, други големи компании може би също имат политика да го елиминират. За останалото трябва да се гледат кодовете на пластмасите, но на играчките рядко ги има. Аз пластмасова играчка без код не купувам - не мисля, че е параноя, просто е мое право да знам от какво е направен продуктът за детето ми и прозводителят трябва да ме информира.
Виж целия пост
# 14
Благодаря на всички за инфото!   bouquet  Много сте всеотдайни!
Не знаех, че дори и това трябва да се гледа. Sad
А за играчките, които са за зъбките, те мисля, че се правят от силикон,  нали?  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия