Захранване на бебе със запек - препоръки?

  • 1 585
  • 2
Здравейте, д-р Слънчева!
Моето бебе навършва 4 месеца в събота и допреди 2 седмици беше само на кърма. Поради проблеми с изхождането (само по веднъж на 9-10 дни!), се консултирахме с гастроентеролог и по негова препоръка започнах захранване с плодови пюрета, а след навършване на 4 месеца трябва да захраня и със зеленчукови пюрета. Досега съм давала от круша, синя слива и ябълка (в комбинации, както и чиста круша и синя слива), като ефекта не е толкова силен, колкото очаквах - намалихме интервала на изхожданията от 9 на 5 дни.

Въпросите ми са 2:
1) Какви други плодови пюрета с разхлабващо действие мога да давам на тази възраст и бихте ли препоръчали да давам също и пресен сок (от ябълки)?
2) С какви зеленчуци да започна захранването, така че да не предизвикам запек на детето?

Благодаря предварително за отделеното време!
Виж целия пост
# 1
Първо- добре е да се консултирате и с детски хирург да не би да се касае за болест на Хиршпрунг. Този дълъг интервал на изхождания е доста притеснителен.
Разхлабващ ефект има тиква грозде овесена каша.(без глутен!)
Виж целия пост
# 2
Благодаря Ви за отговора!
В първия пост не съм споменала, че бебето беше прегледано на ехограф и нямаше индикации за заболяване, нито твърде много натрупани екскременти в червата (гледахме го, след като не беше се изхождал 8 дни). Освен това коремчето му е меко и не е подуто, а и докъм края на първия месец се изхождаше редовно - едва след това започна да се изхожда през ден, като постепенно увеличи интервала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия