Трябва ли да родя по-рано?

  • 1 927
  • 24
Здражейте мами! Бременна съм в 37 г.с. и от известно време кръвното ми налягане достига до 150/100,а последното ми изследване на урината показва албумин-един плюс. Загубих първото си бебе след тежка прееклампсия в 29 седмица и не искам това да се повтори.Трябва ли да се страхувам и да се обадя ли на генеколожката ми да ми изтегли напред датата за секцио,която е през ноември?
Виж целия пост
# 1
Обади се на гинеколожката си и обсъди с нея какво е най-добре за теб и бебето.
Виж целия пост
# 2
Незнам. Не съм имала такъв проблем , слава Богу, но на твое място щях веднага да й се обадя, а не да губя време да питам момичетата във форума за това. Стискам палци да нямаш проблеми и ти пожелавам едно сладко бебче.
Виж целия пост
# 3
Определено говори с твоя АГ по този въпрос, все пак ние само може да съветваме тук във форума, но не можем да дадем медицинско заключение. Говори с нея и се успокой. Всичко ще е наред. Когато бях бременна моята АГ ми беше казала, че след 37 г.с. бебето вече може да се ражда ако се наложи, тъй че не ти е рано ако при теб се случи така. Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 4
Дръж ни в течение. Успех и безпроблемно раждане
Виж целия пост
# 5
Обади и се, не е шега след такава загуба, дори и да родиш по-рано...не виждам нищо лошо, то си му е почти време! Късмет
Виж целия пост
# 6
Определено това е спешен въпрос за гинеколог, не за форум. Успех ти пожелавам и едно здраво бебче да те радва съвсем скоро  bouquet
Виж целия пост
# 7
Гинеколожката най- добре ще прецени риска.
Това, че си загубила едно бебе нищо не значи.
...а и кръвното ти не е в критични граници. Wink
Така, или иначе- бебето ти е вече износено
и не бива да се притесняваш! Simple Smile

Стискам ти палци! Hug
Виж целия пост
# 8
Обаждай се на докторката!!! Сама знаеш, че с това състояние шега не бива!!!
След тежка прееклампсия през първата ми бременност, вторият път лежах в болницата 2 месеца, без да повишавам кръвното над допустимите граници и без да имам албумин в урината. Просто под наблюдение... Родих нормално в 38 седмица. Слава Богу бебето ми живо и здраво!
Пожелавам ти здраво бебче и леко раждане!
Виж целия пост
# 9
Обсъди с гинеколожката притесненията си! Тя ще прецени кой е най-добрият вариант.
Дано всичко е наред. Леко раждане! Hug
Виж целия пост
# 10
Не съм запозната с подобни проблеми, но на твое място бих се консултирала с лекар, и то поне с двама - медицината не е толкова точна наука, така че ако не е ясна картината, е хубаво да се чуят повече мнения, за да може човек да направи избор.
Виж целия пост
# 11
Обади се на доктора. Всичко ще е наред, каквото и да ти каже.
Виж целия пост
# 12
Възможно най-бързо се обади на лекаря си.
Това кръвно е високо!


Аз имах прееклампсия, в деня преди да родя, 20 дни преди термин, имах кръвно 160/100 и лекарката, след като каза на следващия ден да раждам, ми сложи инжекция, за да смъкне кръвното. Иначе секциото щеше да бъде една седмица по-късно.

Лечение за прееклампсията няма, тоест настъпва само след раждане (може да има еклампсия и до няколко дни след раждането).
Дотогава трябва да държиш кръвното в нормални граници, да намалиш приема на сол и да увеличиш приема на белтъчини.
Но това със сигурност ще ти го каже гинеколога.

Моите, съвсем некомпетентни, разсъждения - едва ли би било фатално да родиш по-рано, така или иначе си вече в 37-ма седмица, а при прееклампсия плода така или иначе не се храни добре от плацентата, затова, по-добре да се избегнат рисковете от прееклампсията и да се видите с бебчо по-рано.

 
Виж целия пост
# 13
Благодаря ти за съвета.Смятам утре направо да отида в болницата.По-добре по-рано,за да не съжалявам по-късно
Виж целия пост
# 14
Стискам палци! Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия